dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 163

Temat: isobooster

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a kiedy konkretnie zamierzasz to udowodnić ?? jesteś tutaj od maja i jak na razie nic się nigdzie nie pojawiło, ile potrzebujesz czasu na zebranie dowodów ??

    PS mało kto z nas energooszczędnych wydaje na CO rocznie >2000zł, więc nie wysilaj się i nie próbuj udowadniać że folia bąbelkowa za 7350zł jest lepsza bo daje rachunki 3000/rok/CO bo ciebie po prostu wyśmieją
    jesteś z Łodzi a ja z Piotrkowa , to nie daleko , z chęcią się pofatyguję aby porozmawiać ...
    Ja w przeciwieństwie co do niektórych nie wypowiadam się krytycznie na temat jakiegoś materiału , skoro nawet nie poznałem tego materiału , i jeszcze jest takie powiedzenie że ten kto mówi że się na wszystkim zna tak naprawdę może znać się tylko powierzchownie.
    Przeglądałem wpisy niektórych forumowiczów , ich wypowiedzi były powierzchowne.
    Forum trochę zaczyna przypominać forum na ONET , zdominowane przez ludzi specjalnie zatrudnionych.Spotykam się z wieloma ludźmi którzy budują domy , oni nie mają czasu na umieszczanie po kilkaset wpisów na forum . Przypomina mi to trochę znudzonego sprzedawcę w hurtowni materiałów budowlanych....

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mpoplawzgódź się , potem opowiesz Kurczę a ja się załapałem jako znudzony sprzedawca w hurtowni
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    jesteś z Łodzi a ja z Piotrkowa , to nie daleko , z chęcią się pofatyguję aby porozmawiać ...
    [...]
    Forum trochę zaczyna przypominać forum na ONET , zdominowane przez ludzi specjalnie zatrudnionych.Spotykam się z wieloma ludźmi którzy budują domy , oni nie mają czasu na umieszczanie po kilkaset wpisów na forum . Przypomina mi to trochę znudzonego sprzedawcę w hurtowni materiałów budowlanych....
    Tym bardziej nie znam nikogo budującego, komu chciałoby się jechac kilkadziesiąt kilometrów, aby przekonywać kogoś do zastosowania jakiegoś materiału izolacyjnego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    jesteś z Łodzi a ja z Piotrkowa , to nie daleko , z chęcią się pofatyguję aby porozmawiać ...
    Ja w przeciwieństwie co do niektórych nie wypowiadam się krytycznie na temat jakiegoś materiału , skoro nawet nie poznałem tego materiału , i jeszcze jest takie powiedzenie że ten kto mówi że się na wszystkim zna tak naprawdę może znać się tylko powierzchownie.
    Przeglądałem wpisy niektórych forumowiczów , ich wypowiedzi były powierzchowne.
    Forum trochę zaczyna przypominać forum na ONET , zdominowane przez ludzi specjalnie zatrudnionych.Spotykam się z wieloma ludźmi którzy budują domy , oni nie mają czasu na umieszczanie po kilkaset wpisów na forum . Przypomina mi to trochę znudzonego sprzedawcę w hurtowni materiałów budowlanych....
    ja też jestem z łodzi i jak chcesz to ci pokarze te mostki przy wełnie, w suficie mam 3 warstwy(razem40cm), w skosach 2(razem 30cm)... (wełna ursa platinum u=032)
    wszystkie mniej dostępne miejsca zapianowane. Mój współczynnik U jest na poziomie 0,1
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysztofjablo

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    Witam

    wg moich wyliczeń to koszt docieplenia isobooster 2 xT2 + T1 to 7350 zł , ale ten system zapewni termoizolację na poziomie domu energooszczędnego , myślę że po tej zimie bedę mógł to udowodnić, kilkoro z moich klientów zgodziło się zrobić badania termowizyjne i mi je udostepnić .
    Chciałbym abyś po ociepleniu ta wełną zrobił badania i pochwalił się wynikami , czy ktokolwiek może się wogóle podzielić informacjami popartymi badaniami?
    i folie aluminiowe nie mają większego wpływu na wynik badań termowizyjnych, wpływ ma zamknięte powietrze ,
    ja natomiast mam wrażenie że ci specjaliści od ,,duuuzo wpisów " to sprzedawcy zmartwieni spadającą sprzedażą wełny.


    Jak parę lat wcześniej wchodziła na rynek blachodachówka to każdy mówił że to cieniutka blacha , jak ona ma wytrzymać próbę czasu!!!
    nie ma to jak ETERNIT ! I co czy ktoś stosuje eternit????
    Technologia jest dla ludzi .
    fossebastian dam ci pewną radę , to forum nie służy do darmowej reklamy!!! wykup kilka artykułów ,reklam a ci którzy teraz cię krytykują będą zachwalali ten produkt.Sam pracowałem w firmie takiej jak ta to wiem jak to wygląda od środka . Specjalistami są po napisaniu kilku artykułów i to w dodatku z folderów producentów. Sami nie potrafią podać żadnych konkretnych kontrargumentów.poczytałem sobie to wiem .Najpierw zapłać za reklamę ....
    Mój znajomy kupił isobooster , ja tego nie zrobiłem , zaufałem wełnie .żałuję jak cholera .właśnie za te rachunki które miały być niższe.
    teraz to on się śmieje.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Odnoszę wrażenie że ktoś cierpi na rozdwojenie jaźni i zaczyna pisać sam do siebie.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja tez
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Mam pytanko czy analizował ktoś jak to działa, wg mojej wiedzy jest to dobrze zamknięte suche powietrza- czyli współczynnik koło 0,02w/m2 + folia odbijająca promieniowanie cieplne - to wszyscy wiedzieli, ale jak im wychodzi te parę razy lepiej, niż wełna tej samej grubości, a nie dwa razy, domniemam iż szczegół tkwi w szczelinie, którą to producent na każdym miejscu podkreśla stosować -niby (i tu mogę się grubo mylić) dla lepszego odbicia promieniowania cieplnego, a wg. mnie jest to dodatkowa gratisowa poduszka z suchego powietrza nieprzewodząca ciepła z poddasza . A z pakietu isobooster + szczelina powietrznej da się już doliczyć izolacyjności proporcjonalnej do wełny. Czy musi być szczelina dla lepszego odbicia podczerwieni?, Ile razy gorsza będzie wersja bez szczeliny? (ta szczelina nie pasuje mi też ze względów p.poż.)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    Mam pytanko czy analizował ktoś jak to działa, wg mojej wiedzy jest to dobrze zamknięte suche powietrza- czyli współczynnik koło 0,02w/m2
    Wg. moich informacji w fizyce budowli współczynnik oporu cieplnego powietrza przy grubości warstwy powietrza 5mm = 0,11 m2*K/W i im większa gr. warstwy tym opór większy.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    to czy dach będzie ciepły odpowie ci parametr U czyli współczynnik przenikania ciepła, żeby isoboosterem uzyskać dany parametr trzeba wydać około 3 razy więcej niż na wełne zachowując ten sam współczynnik. w takim wypadku badania termowizyjne pokarzą tylko czy ekipy ocieplające nie popełniły jakiejś gafy przy ocieplaniu dachu, bo za ciepłote danego materiału odpowiadają jego parametry oraz grubość zastosowanego materiału.

    co do współczynnika U masz rację , prz wyliczeniach nalezy brać pod uwagę opory materiałów , oraz opory pustek powietrznych
    ,Rsi , Rse, opory pustek powietrznych zgodne z tabelą PN-EN ISO 6946 – tablica 2
    wynik maty T2+T2 - współczynnik U -0,159 Maty T2+T2+T1 - współczynnik U -0,127
    dla nie wtajemniczonych domy energooszczędne powinny miescić się w przedziale 0,2-0,15 domy pasywne 0,15-0,1

    niektórzy podważają badania termowizyjne , pewnie znajdą się i tacy którzy będa starali się podwazyć wyliczenia
    korzystałem ze wzoru U= 1/Rt nie zmieni to faktu iż coraz więcej jest zadowolonych ludzi którzy zastosowali ISOBOOSTER
    a coraz więcej słyszy się o niezadowoleniu ludzi którzy zastosowali wełne o zaniżonych parametrach , licząc na krótkoterminowe oszczedności
    zapraszam do dyskusji 607 098 852

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasiu809

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    aerożel !!!! tylko aerożel

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie mierz wszystkich swoją miarką, to że twój produkt jest bardzo drogi w stosunku do efektów to nie oznacza już ze wszyscy na tej planecie kombinują tak jak ty

    co do tych badań to lepiej się nie ośmieszaj, bo nie ma żadnej możliwości żebyś w praktyce udowodnił że coś za 7350zł jest tańsze od czegoś za 2700zł i nawet humaniści już wiedzą że za bardzo z tym marketingiem popłynąłeś

    PS a co do dowodów to przejrzyj sobie dzienniki budowy co poniektórych z duża liczbą wpisów, bo niektórzy to są już na tym forum tak długo że nie dość że się wybudowali to już mieszkają, i mogą ci prosto w twarz rzucić kilka zeszłorocznych rachunków za CO tak niskich że będziesz musiał położyć 5xT2 za 15tyś żeby im dorównać
    tak jak obiecywałem , w tym roku zrobiliśmy kolejne badania termowizyjne poddaszy , wyniki - rewelacyjne, przy zastosowaniu dwóch warstw T2 współczynnik U wynosi 0,15 natomiast dla systemu pasywnego współczynnik u wyniósł 0,04 , bez żadnych mostków termicznych itp
    ściana z płyt KG osiągnęła temp 19 st C przy temperaturze powietrza 17,5 st C dla laików normy przewidują przegrody pasywne od 0 do 0,15 , przegrody energooszczędne od 0,15 do 0,20 dopuszczalna granica wynosi 0,25
    chętnym do zobaczenia raportów podaję maila do mnie [email protected]
    co do ceny , z pewnością jest porównywalna z wełną o współczynniku 0,33 ale i tak ISOBOOSTER jest zdecydowanie lepszy , a coś co jest lepsze jest z reguły warte swojej ceny. teraz ja oczekuję na możliwość obejrzenia raportów waszych raportów z waszych domów, proszę o jakieś konkretne dowody że przy zastosowaniu 254 cm wełny osiągniecie taki rezultat.

  14. #54

    Domyślnie

    czekam na te rachunki...... już kilka miesięcy i nic.......

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie mierz wszystkich swoją miarką, to że twój produkt jest bardzo drogi w stosunku do efektów to nie oznacza już ze wszyscy na tej planecie kombinują tak jak ty

    co do tych badań to lepiej się nie ośmieszaj, bo nie ma żadnej możliwości żebyś w praktyce udowodnił że coś za 7350zł jest tańsze od czegoś za 2700zł i nawet humaniści już wiedzą że za bardzo z tym marketingiem popłynąłeś

    PS a co do dowodów to przejrzyj sobie dzienniki budowy co poniektórych z duża liczbą wpisów, bo niektórzy to są już na tym forum tak długo że nie dość że się wybudowali to już mieszkają, i mogą ci prosto w twarz rzucić kilka zeszłorocznych rachunków za CO tak niskich że będziesz musiał położyć 5xT2 za 15tyś żeby im dorównać

  15. #55

    Domyślnie

    radzę się dopytać co do skuteczności isobooter, jesli chcesz uzyskać efekt 30 cm o współczynniku 0,044 wełny z marketu to wystarczy że położysz 1 warstwę T2 ..... efekt podobny ...he he
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kurcze czemu Ci co opowiadają o super właściwościach Isoboostera i że on taki super i wogóle mają po jeden lub kilka wpisów ?
    Nie dziwi to
    A jeśli używali to zapewne dysponują zdjęciami ze swojej budowy , bo nie wierzę że nie robili zdjęć , to czemu nie pokażą ?

    Jak dla mnie niestety to zwykłe wpisy sprzedawców ...

    Sam byłem zainteresowany (i jestem) Isobosterem ale jakoś nie do końca wierzę że kilka folli bąbelkowych i kawałek folii aluminiowej daje tak świetne rezultaty ...

    A że termowizja pokazuje cuda to chyba nic dziwnego , bo to nie zaleta Isobostera a folii aluminiowej ...

    Co do Isoboostera ..

    Według producenta użycie 2 warstw T2 + jednej T1 jest odpowiednikiem wełny 30cm (0,04).

    Czyli na moim przykładzie.
    Dach do zrobienia 150m2.

    Jedna rolka 15m2 T2 to 300zł , jedna rolka T1 to około 250zł.

    Czyli w moim przypadku potrzebuje 20 rolek T2 (czyli koszt 6000zł) + 10 rolek T1 (koszt 2500zł).
    Czyli muszę wydać 8500zł aby uzyskać taki opór cieplny jak przy 30cm wełny 0,04 ...

    Dla przykładu i porównania ...
    Chcę kupić 300m2 wełny Pink 15cm (0,04). Będą 2 warstwy po 15cm. Koszt w moim przypadku 300 x 9zł = 2700zł ...

    Czyli 3x taniej !!!

    Isobooster sądzę że może i jest ciekawym produktem ale nie w tej cenie ...

  16. #56

    Domyślnie Wełna w praktyce

    Witam,
    nie wiem czy dyskusja jeszcze trwa, ale jeśli ktoś chce zobaczyć jak zachowuje się wełna po kilkunastu latach użytkowania na poddaszu, chętnie wrzucę raport termowizyjny. Wydaje mi się, że wełna pomału odejdzie do lamusa. Zbyt wiele wad i zbyt dużo nowoczesnych materiałów, które tych wad nie mają.
    Pzdr.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutramonk Zobacz post
    Witam,
    nie wiem czy dyskusja jeszcze trwa, ale jeśli ktoś chce zobaczyć jak zachowuje się wełna po kilkunastu latach użytkowania na poddaszu, chętnie wrzucę raport termowizyjny. Wydaje mi się, że wełna pomału odejdzie do lamusa. Zbyt wiele wad i zbyt dużo nowoczesnych materiałów, które tych wad nie mają.
    Pzdr.
    to ja poproszę
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    to ja poproszę
    Witam. Przepraszam, że tyle to trwało, ale nie mogłem znaleźć raportów. Poniżej linki do 2 zrzutów. Badania zrobione przed remontem, po kilku latach użytkowania pomieszczenia z dociepleniem wełną ok. 25 cm.
    Wywaliłem wszystko i włożyłem 3 warstwy isobostera 4 cm.
    Teraz jest nieporównywalnie. Poprawa jest diametralna. 2 zimy potwierdziły jakość tego "wynalazku".
    Niestety nie mam raportu po remoncie. Ale właściwie nie było potrzeby wydawać pieniędzy. Jest rzeczywiście ciepło
    Pzdr.




  19. #59

    Domyślnie

    witam,
    powiem krotko.... 300zl za 15m2 foli babelkowej to chyba jakis zart.
    25m2 folii babelkowej kosztuje 12,68zl

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    A folę bąbelkową aluminiową można kupić za ok. 2zł za 1m2. Czym ona różni się od isobooster?

    PS. Zobaczcie, że każdy pozytywny post na temat isobooster jest od ludzi (pewnie tego samego człowieka), którzy dopiero założyli konto na FM To już dno, żeby tak chamsko promować produkt isobooster ... Nawet jeśli byłby on tak zajebisty, to sposób w jaki jest on "wciskany" na tym forum powoduje, że wręcz zniechęca do jego zakupu ... Żenujące!!

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony