dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Brama garazowa segmentowa nie domyka sie do konca

    Zamowilem brame segmentowa z automatyka, poniewaz mam niskie nadproze zamontowano mi wal z tylu. Przy montazu nie bylo jeszzce progu, a posadzka byla nierowna i z jednej strony wyzej - ok 2cm Zglosilem monterom ze chce miec poziom progu rowno z podloga w garazu, ze jak trzeba to z tej strony co jest wyzej to podkuje, aby szyna zeszla nizej, ale panowie mowia ze nie tzreba ze wszystko ustawia i bez tego kucia. Ok zamontowali brame, pozniej przyszli wykonawcy od progu - zrobili tak jak chcialem rowno z posadzka, ale okazuje sie ze brama [przy domykaniu automatem pozostawia szzceline ok 5cm u dolu - zawlalem znow ekipe od bramy aby podregulowali tak aby sie domykala do konca, ale oni twierdza ze sie nie da ze trzeba by bylo cala brame wymieniac.... Jakos nie chce mi sie wierzyc w ich tlumaczenia bo wydaje mi sie ze mozna by przecierz całosc opuscic o te 5 cm... zwlaszcz aze brama jest wystarczając wysoka aby zakryc otwór wjazdu do garazu..... W tej chwili bramapo prostu dociska do sciany i blokuje sie na scianie... Recznie mozna ja zsunac nizej, tylko automatyka nie daje rady, bo tak sa wykonane prowadnice,ze akurat w tym miejscu sie blokuja... Musze cos z tym zrobic bo szzcelina u dolu 5cm ni moze zostac z- garaz czesciowo ogrzewany..., nie bede recznie domykla za kazdym razem, bo po to przecierz bralem z automatyka, a progu tez nie podniose bo zalezalo mi wlasnie na jednym poziomie...
    Czy rzeczywiscie takiej bramy nie da sie wyregulowac???

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ciężarek74
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    DOMASZCZYN
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    26

    Domyślnie

    Da sie ,da wystarczy skrucic cięgno od automatu ażeby karetka pchająca brame dochodziła "prawie" do konca szyny

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    5cm różnicy to i tak sporo odchylenia. jesli mówisz ze brama zamykana recznie dojdzie do konca i nie przeszkadza górna uszczelka itd (troche rzeczy które mogą przeszkadzac ) to tak jak powiedział kolega wyzej regulacja na ciegnie tylko jak dla mnie to trzeba by było je przeduzyc

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ciężarek74
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    DOMASZCZYN
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam.niestety ale trzeba skrucic cięgno boprzy dłuższym brama jest dopychana do sciany a potrzeba ażeby spychało nadu brame

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie ciegno juz przyciete do minimum - po tym zabiegu brama zeszla moze z 1 cm nizej, ale dalej zostaja z 3-4 cm - blokuje juz uszczelka na gorze a na szynie dopycha do sciany i dalej nie pojdzie... Wg mnie tzreba by bylo zmienic profil łuku na szynie aby pózniej gorna krawęz zaczynala dociskac do sciany, albo po prostu opuscic cala konstrukcje o tych kilka cm nizej... Zglosilem jeszzce raz firmie montujacej - brama mało nie kosztowala to niech sie tym zajmą!!!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Daj może jakąś fotkę bo przyczyny mogą być różnie. Przede wszystkim powiedz czy prowadnice pionowe sięgają do samej posadzki czy też są 4-5cm powyżej? Jeżeli tak jest to trzeba przemontować całą bramę niżej.
    Czy bramę można ręcznie dopchnąć do posadzki?

  7. #7

    Domyślnie

    Prowadnice pionowe sa wlasnie tych kilka cm nad posadzka.... w sumie rolki i tak sa wyzej dlatego jak montowali uwierzylem im ze da sie wyregulowac... ale wydaje mi sie ze gorny łuk wlasnei za wczesnie sie konczy. Recznie oczywiscie mozna docisnac nizej a na automacie silnik wykrywa wczesniej opor o sciane niz o posadzke i sie zatrzymuje...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał arty1 Zobacz post
    Prowadnice pionowe sa wlasnie tych kilka cm nad posadzka....
    Nie wiem jakiej firmy to brama ale jedyną poprawną metodą będzie tutaj zamontowanie bramy ponownie te kilka cm niżej. Inne rozwiązania nie będą satysfakcjonujące (automat nie będzie działał poprawnie a brama nie będzie szczelna).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zupełnie jakbym czytał o jednym ze swoich ostatnich przypadków...
    Też rozeszło się o próbę zmiany cięgna do automatu.
    Z tym że przyczyna jest jedna: brak poszanowania ustaleń o wysokości posadzki.
    JAK KTOŚ PRZY POMIARZE PYTA O WYSOKOŚĆ PODŁOGI TO BŁAGAM, POTRAKTUJCIE TO PYTANIE POWAŻNIE!
    Później wychodzą takie kwiatki
    Ps. Nie ma jeszcze dramatu, bo zawsze bramę można przemontować.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    JAK KTOŚ PRZY POMIARZE PYTA O WYSOKOŚĆ PODŁOGI TO BŁAGAM, POTRAKTUJCIE TO PYTANIE POWAŻNIE!
    .
    Dokaldnie to samo niech wezma pod uwage montezy.... w moim przypadku nakazywalem im zeby bylo tak jakposadzka, nawet chcialem im pomoc ustawic aby bylo nizej - ale nie oni wiedza lepiiej wszystko sie wy7reguluje potem - no to OK - i potem takie problemy wycodzą - a przecierz nie bedę recznie domykal bramy z automatem... Najciekawsze jest jedank ich póżniejsze tłumaczenie ze tego sie nie da inaczej ustawic tzreba by bylo całą brame inna zrobic......

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tzn że przy montażu była wylana posadzka? Bo wierzyć mi się nie chce, że ktoś zamontował bramę wyżej niż podłoga..
    Ale ok, różne przypadki "chodzą po ludziach"

  12. #12

    Domyślnie

    Posadzka byla, tylko nie bylo jeszzce progu.... Dlatego jak montowali kazalemi m dac rowno z posadzka, gdyz prog bedzie rowno z posadzka... No i zamontowali jak im sie chcialo i teraz tak jest - a jak chcailem zeby ustawili nizej bo juz wtedy widzialem ze jest za wysoko to mnie zapewniali ze tak moze byc - wszystko sie wyreguluje pozniej - no to OK - niby lepiej sie powinni znac na tym odemnie - ale jednak nie!!!

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    O jakim progu mówisz? W bramach sekcyjnych nie montuje się progu.

  14. #14

    Domyślnie

    chodzi mi o poziom posadzki w miejscu progu.... ta czesc byla wykonana pozniej a brama ustawiana byla do poziomu posadzki garazu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zawiłe to wszystko jak dla mnie a tym bardziej drążenie tematu kto coś zrobił źle nic nie zmieni w sprawie. Bo chyba nie o narzekanie sobie chodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony