dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Dieta, odchudzanie, czyli o nadwadze, otyłości i kaloriach

    Jak czasem sie mówi, wszystko co lubię jest albo niemoralne, albo tuczące. W tym wątku chciałam zapytać jaki jest najskuteczniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów?

    Chciałabym zrobić sondę. Niech ktoś rzetelnie się przyzna:
    Skutecznie zrzuciłam/em zbędne kilogramy stosując...
    dietę
    suplementy
    zioła
    ćwiczenia w domu
    dalekie spacery
    aerobik
    ćwiczenia siłowe
    jogging
    sport
    kremy wyszczuplające
    plastry odchudzające
    rower

    lub komuś przychodzi od głowy inny pomysł?

    i druga sprawa to wybór odpowiedniej diety:
    dieta dukana,
    dieta białkowa,
    dieta proteinowa,
    dieta kopenhaska,

    która dieta lepsza?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepsza jest słynna /i gwarantowana/ dieta ŻP, czyli żryj połowę. Schudłam na niej 8 kilo bez specjalnego bólu. Jedno jest pewne - jakąkolwiek dietę wybierzesz , musisz na niej pozostać do końca życia. W przeciwnym wypadku kilogramy wrócą. Jeżeli chcesz się odchudzać stosując jakąś dietę, to najlepsza /w sensie "najbezpieczniejsza do długiego stosowania"/ jest GI.

  3. #3

    Domyślnie

    ŻP podoba mi się. Chcesz tracić wagę? Jedz połowę. hmm
    gdyby to było takie proste...
    Narzuciłam sobie drakoński trening. Rano 15 minut na rowerku, wieczorem bieg wzdłuż mojej ulicy.
    Na razie nie stosuje konkretnej diety, unikam tłuszczów. Zobaczymy jak będzie za tydzień

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    W odchudzaniu potrzebne jest przede wszystkim samozaparcie. Reszta zależy od nadmiaru tłuszczu, zdrowia, czasu. Cudownych diet nie ma i nie będzie - typu łyknij coś tam i schudniesz. Przez ostatnie 18 miesięcy zrzuciłem 12kg, średnio 1kg/m-c i od paru miesięcy wagowo nie chudnę. Nadal lecę w obwodzie, ale z zachowaniem wagi. Zresztą dla mnie to dobrze, nie zależy mi na utracie tkanki mięśniowej. Metoda jak napisała poprzedniczka "ŻP" (wraz z ograniczeniem cukru, soli, fast foodów i późnych kolacji) plus znacznie więcej ruchu, ćwiczenie brzucha, ćwiczenia siłowe etc co drugi dzień od wielu miesięcy. Można się przyzwyczaić i polubić

    Dla osób z dobrą kondycją jedna z najskuteczniejszych metod - trening HIIT
    http://www.google.pl/#hl=pl&xhr=t&q=Trening+HIIt&cp=12&pf=p&sclient=psy &aq=0&aqi=&aql=&oq=Trening+HIIT&pbx=1&fp=4a61d01d0 43d98e

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Eeee no, Tomek, nie wiedziałam, że się tak zawziąłeś! Gratuluję tego samozaparcia. Mnie by się przydało.
    Zrzuconych kg tym bardziej zazdroszczę. A poznam Cię jak Cię zobaczę?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Poznasz, poznasz Najwięcej zeszło z brzucha, reszta bardziej proporcjonalnie. W sumie nie wiem gdzie szukać, ale muszę gdzieś popytać o "dietę" bardziej bogatą w białko (może jakieś białko WPC?). Teraz już jest dobry czas na mocniejsze popracowanie nad mięśniami, dalsze zrzucanie wagi zakończone. Samo ćwiczenie w końcu dobierze się do redukcji tkanki mięśniowej, a tego nie chcę.

    Żeby nie było tak fajnie, bo schudnięciu zimą jest cholernie zimno. Trzeba zainwestować w grubsze ubrania

  7. #7

    Domyślnie

    ok z autopsji... na Dukanie od czerwca ub.r zjechałem 18kg...(teraz już 4 nadrobiłem ale i tak jest super wynik jakdla mnie!) Dieta + więcej ruchu = sukces Zamierzam z wiosną więcej się ruszać... rower, badminton, itp.... aha i ograniczenie słodyczy na rzecz warzyw, owoców

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzio Zobacz post
    Chciałabym zrobić sondę. Niech ktoś rzetelnie się przyzna:
    Skutecznie zrzuciłam/em zbędne kilogramy stosując...
    (...)
    dieta dukana,
    zrzuciłam na tej diecie 30 kg. Pracuję od dwóch miesięcy nad utrzymaniem wagi- jak na razie z powodzeniem.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzio Zobacz post
    lub komuś przychodzi od głowy inny pomysł?
    Jedyny słuszny. Zrobić sobie porządek w głowie a potem zamiast jeść (vel żreć) zacząć się odżywiać zgodnie z zapotrzebowaniem.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkim chcącym skutecznie schudnąć polecam dietę http://www.edel-nutrition.pl

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystkie diety to bajka, chwilowy efekt. Raz zastosowałam dietę dukana i zrezygnowałam z niej po 3 dniach, ponieważ było mi słabo i niedobrze. Nie miałam dużo do zrucenia, ale żeby lepiej się czuć w swoim ciele zaczęłam liczyć kalorie i nie przekraczać 1800 kcal do tego 3 razy z uśmiechem na twarzy lecę na fitness. I tyle filozofii

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krysha Zobacz post
    zaczęłam liczyć kalorie i nie przekraczać 1800 kcal
    można i tak ale zdrowe toto nie jest.
    zastanawialiście się może dlaczego ludzie pierwotni nie liczyli kalorii a mieli świetne sylwetki, nie mieli cukrzycy, osteoporozy i miażdżycy?

  13. #13

    Domyślnie

    Nigdy nie byłem jakoś bardzo za odchudzaniem, a kilogramów się niestety nazbierało... Żadne diety i głodówki nie są dla mnie, więc dałem się w końcu namówić na wizytę u dietetyka, który ustawił mi nie "dietę", ale po prostu zdrowe odżywianie bez żadnych udziwnień - z produktów, które lubię i które są dostępne. Posiłki są skomponowane z dużą ilością warzyw i owoców, więc jest zdrowo i całkiem się najadam. A nawet i kawałek ciasta można zjeść od czasu do czasu. Do tego trochę sportu i już w 3 miesiące zrzuciłem 7 kg Tak więc nie polecam się głodzić, ale ułozyć z pomocą dietetyka porządny i zdrowy jadłospis i go stosować.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grudge

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    W każdej metodzie jest jakiś sens. Wszystko trzeba robić z głową i mieć trochę wytrwałości i konsekwencji. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy mają kilka kg do zrzucenia.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rentowna

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-076
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja myślę, że najlepiej i najzdrowiej będzie po prostu zacząć się ruszać i odżywiać z głową.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    a cóż tu mamy? nałukowcy sie pomylili? przez tyle lat sie mylili? tyle lat??? tu chyba coś nie gra
    http://www.altermedium.pl/piramida-glupoty/

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    a cóż tu mamy? nałukowcy sie pomylili? przez tyle lat sie mylili? tyle lat??? tu chyba coś nie gra
    http://www.altermedium.pl/piramida-glupoty/
    Naukowcy z każdej dziedziny się mylą co jakiś czas, zależy kto im płaci
    Rozsądek przede wszystkim. Unikać raczej węglowodanów niż tłuszczów, dużo warzyw i ruchu na świeżym powietrzu. Z tym ruchem nasza populacja ma chyba największy kłopot, zwłaszcza przykuci do biurka na cały dzień pracownicy tzw. umysłowi. No i problem zimą, która u nas jest strasznie rozlazła w czasie, niektórzy nie znoszą zimna i zakopują się na pół roku w domowych pieleszach. Tak więc zmiana klimatu mogłaby być kluczowa, jeśli chodzi o tuszę i ogólną kondycję organizmu

  18. #18

    Domyślnie

    Czasami żeby schudnąć nie trzeba żadnego dodatkowego wysiłku,ja przestałem całkowicie jeść słodycze i pić napoje i soki z cukrem i tylko od tego schudłem prawie 10 kg w kilka miesięcy.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    zrzuciłam na tej diecie 30 kg. Pracuję od dwóch miesięcy nad utrzymaniem wagi- jak na razie z powodzeniem.
    Moja mama też na tej diecie schudła dużo i prawie zniszczyła sobie nerki. Do tej pory ma problemy mimo że odchudzala się kilka lat temu - A, i wróciła do starej wagi mimo tzw 'utrwalania' (była pod opieką dietetyka)

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar eren86
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    03-456
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kilka lat temu doprowadziłam się do swojej najwyższej wagi – ważyłam 80 kg. Największym minusem nadwagi był ból kręgosłupa. To mnie motywowało do zmiany. W trakcie trzech miesięcy zrzuciłam 12 kilo. Ćwiczyłam w domu 5 razy w tygodniu po 40-60 minut. W weekendy nie ćwiczyłam. Piłam herbatę czerwoną i zieloną. Ograniczałam niezdrowe produkty, jednak zdarzyło mi się raz w tygodniu zjeść coś mniej zdrowego. Nie miałam ułożonej diety. Zamiast potraw smażonych jadłam gotowane potrawy. Nie objadałam się wieczorami.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony