dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1

    Domyślnie Dobra wróżba, oby szło jak w nazwie.

    Po przeczytaniu wielu wspaniałych wątków, postanowiłam wskrzesić własny, a to głównie dla tego, że liczę na pomoc i wszelakie doradztwo z waszej strony.
    Pokoleji: domek jak w nazwie Dobra wróżba, a dokładnie M68a
    budowa rozpoczęta: lipiec 2010
    obecnie: czekamy na wiosnę (i kasiurkę), żeby zacząć tynki.
    Dołączam rzuty dołu i góry, troszkę się dół rozjechał przy skanowaniu ale nie jest tragicznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skanuj0073.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	46111   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skanuj0075.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	46112  

  2. #2

    Red face

    Wybierając projekt chciałam, żeby dom był prosty, a zarazem funkcjonalny. Projektów przejżałam dosłownie setki, niestety zmysłu przestrzennego, estetycznego i architektonicznego u mnie brak, więc nie porywałam się na pomysł zlecenia wykonanaia indywidualnego projektu. Dom miał być nie za duży, po tym jak przyjachała koparka i wykopała dziurę pod fundamenty padł na mnie blady strach, że to raczej będzie jakieś zamczysko. Póżniej przyszły fundamenty i wydawało się, że nie będzie takie znowu to zamczysko. Wyrósł parter i umocniłam się w przekonaniu, że nie będzie żle, stan zadowolenia trawał do momentu wybudowania piętra i zadaszenia. Wtedy właśnie stało jasnym, że chałupka do małych należec nie będzie, no cóż z drugiej strony może akurat dla cztero osobowej rodzinki?! Wyglądało to mniej więcej tak

  3. #3

    Domyślnie

    wykopy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21062010043.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	46219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26062010048.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	46220  

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Projekt bardzo fajny, ale jestem ciekawa, czy zdecydowaliście się na zlikwidowanie na dole tych ścianek, które aż się o to prosiły

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    także będę budować ten domek. Tak się przyłączę do wątku.

  6. #6

    Domyślnie

    Miło mi powitać pierwszych odwiedzających!!!!!
    joliska , tak w miarę możliwości architektonicznych (czytaj: jak powiedział Pan Kierownik Budowy) wywaliliśmy ścianki zamykające kuchnię, teraz ma ponad 3 metry szerokości i została tylko mała kolumna w kształcie litery L powtarzając za PKB musiała zostać bo to ściana nośna. Ściankę przy pokoju gościnnym też usunęliśmy, niepotrzebne nam dodatkowe zaułki i korytarzyki. Oprócz tego na dole niedokonaliśmy żadnych zmian, reszta dotyczy piętra:
    - zamiast pokoju nr19 jest łazienka (sorki ma być),
    - zamiast łazienki nr 12 jest pralnia(ma być), ściana na przeciwko okna w pralni jest cofnieta do niego, pomieszczenie zmniejszyło się, ale dzieki temu zyskaliśmy miejsce na biurko z komputerem, drukarką i papiery firmowe od strony komunikacji nr 11. Zdecydowaliśmy tak po pierwsze, żeby było osobne miejsce do pracy (nie potrzebuję go dużo) a po drugie, żeby póki co młodzież lat 12 nie miała komutera w pokoju. Obecność komutera w pokoju mogłaby doprowadzić synusia do totalnej izolacji od świata.
    - pokoje nr 13 i 14 należeć będą do najmłodszego pokolenia lat: 12 jak wspomniałam i 3, dodam tylko, że jestem szczęsliwą posiadaczką synów. W pokojach tych nie będzie podziałów na garderoby plan jest zaopatrzyć obu Panów w szafy narożne i tyle.
    - nasza sypialnia to nr 18 i przy sypialni jest duuuuża garderoba (połączne nr 16 i nr 17) spełnienie moich marzeń!!!!
    - dodaliśmy jeszcze w dachu na wyskości schodów dwa okna, doświetliliśmy w ten sposób schody i komunkikację u góry (KTO JE BĘDZIE MYŁ?????) oraz wchodząć po schodach będzie można popatrzeć w niebo.Powinnam zacząć od tego, że nad komunikacją i schodami nie ma sufitu tzn jest ale kończy się na wyskości dachu. Fotki przy najbliższej okazji, póki co brak.
    TAJA01 jak papierki???
    ale się rozpisałam teraz kilka fotek.

  7. #7

    Domyślnie

    zapomniała dodać, że u góry nie ma włazu dla kominiarza - dostęp do kominów jest zrobiony na zewnątrz od strony garażu. Na dole jest wywalony komin wentylacyjny, wentylacja będzie wyprowadzona rurami spiro.
    Dom wygladał tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20092010163.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	46405  

  8. #8

    Domyślnie

    upragniona wiecha (myślałam, że lada dzień zamieszkamy jak już będzie wiecha)

    jakos poprzednio nie weszło jeszcze raz
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10102010146.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	46406  

  9. #9

    Domyślnie

    A teraz jest tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0027.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	46407   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0014.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	46408  

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    a moje papierki.... jak ich nie było tak nie ma...niestety
    więc jeszcze poczekam...
    Ale przynajmniej u Ciebie bliżej niż dalej

  11. #11

    Domyślnie

    Słonko zaświeciło do okien, na dworze robi się przyjemnie można z młodszą młodzieżą na ślizgawkę póść i wogóle człowiekowi po długiej zimie wraca chęć do życia i budowania. W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja co do mebli kuchennych. Plan był taki: duuuuuuuża kuchnia, na środku wyspa wszystko jedna całość połączona z salonem. Moje plany mają do siebie to, że zazwyczaj wychodzi dokładnie odwrotnie, niż sobie zaplanowałam. Plan, planem, a życie sobie, więc będzie tak:
    kuchnia 15-16 m2 wyspy na środku brak, za to będzie pseudo barek (lada), coś co będzie pełnić funkcję stołu.
    miało być:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie3095-Kamienna-mozaika-w-kuchni-rustykalnej-kuchnia-styl-tradycyjny-aranzacje[1].jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	46608   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11[1].jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	46609   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	959b0054ee9f2605c11f19f7ad5bd6f1[1].jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	46610  

  12. #12

    Domyślnie

    a będzie tak (kolory frontów nie takie,jak na projekcie, WAŻNY tylko układ szafek i sprzętów):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 2.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	46611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 3.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	46612   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia%20003[1].jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	46613  

  13. #13

    Domyślnie

    Zamysł jest taki, że meble kuchenne mają mieć drewniane dość ciemne fronty (nie za ciemne), blat ma być z jasnego kamienia, do tego biała plyta gazowa na szkle, biały zlewozmywak- patrz ikea jednokomorowy z kołnierzem na szafce. Lodówka no niestety nie biała bo takiej jak chcę w bieli nie ma (BEKO GNE 1346020X), piekarnik (BEKO OIM 25500 X też nie biały bo te nie mają takich funkcji jak bym chciała) wbudowany wysoko w słupek, obok lodówki wysoki kosz cargo. Dodam tylko że nie będzie osobnej części jadalnej tzn stół i krzesła, te będą wystawiane tylko okazjonalnie na przysłowiowe święta dla tego trzeba coś wykombinować z miejscem do jedzenia.
    PLEASE pomóżcie w "MURATORZE" takie zdolne bestie, bo za tydzień to po ptakach będzie, a ja do końca niezdecydowana jestem.

  14. #14

    Domyślnie

    Ok chociaż przydałby się kurs łopatologiczny, nie wiedziałam, że robię cos nie tak
    Ostatnio edytowane przez irud77 ; 11-03-2011 o 09:07

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Irud, serdeczna prośba: nie mnóż postów, edytuj poprzedni, jeśli chcesz coś dopisać, ok.? W ten sposób oszczędzasz miejsce

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Irud, serdeczna prośba: nie mnóż postów, edytuj poprzedni, jeśli chcesz coś dopisać, ok.? W ten sposób oszczędzasz miejsce
    No widzisz teraz znikło poprzednie, ponawiam prośbę o dokładne wytłumaczenie
    No cóż nikt nie wytlumaczył mi jak to jest z tą edycją postów, żebym ich nie mnożyła. Jestem pionierem i jest to pierwsze forum na którym piszę.
    Ostatnio edytowane przez irud77 ; 21-03-2011 o 15:21

  17. #17

    Domyślnie

    Hej,
    no dokładnie cisza... ja sie nie odzywałam bo u mnie nadal cicho... chyba muszę zadzwonić do tej gminy.
    Wiesz w sumie to też zaczęłam się zastanawiać nad umeblowaniem kuchni po twoim poście. Rzeczywiscie dwa okna mocno ograniczają aranzację, a ja na dodatek nie chcę likwidowac spiżarki. Muszę to przemysleć tylko z jednej strony jestem o tyle w lepszej sytuacji, że mam jeszcze duuużo czasu.Choć wolałabym juz wybierać tę kuchnię

  18. #18

    Domyślnie

    Hej,
    co słychać w sprawie kuchni? Na co się zdecydowałaś ? Jak idzie wykańczanie?
    U mnie nadal cicho... pewnie jeszcze sobie poczekam na te dokumenty , a tu idzie wiosna i przydałoby się ruszyć do przodu...

  19. #19

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    u mnie mały poslizg w pisaniu, najpierw bajeczny weekend z Panem Mężem, a potem powrót na ziemię w postaci ocen strszej z latorosli.
    W kuchni sprawy mają sie tak. Układ jak powyżej tzn bokiem wpuszczony blato\stół po dwa krzesełka z obu stron. Fronty maja być ciemne, z grawerem jak tu(na zdjęciu są jasne):
    http://www.drewpol.pl/product/single/id/25
    do tego ma być jasny blat z kamienia. Muszę jeszcze odwiedzić kamieniarza i omówić sprawę tego blatu, czy będzie z kamienia czy drewnianą jaką będzie miał nogę (na pweno nie taką jak na projekcie).Niestety budowa stoi my czekamy na kasiurkę za mieszkanie a "potencjalni" kupcy czekaja na decyzję z banku i tym sposobe kucha!!!! Ale zakwitły pierwsze wiosenne krokusy i tak sobie myślę, że jak w naturze się wszystko budzi się do życia to może u nas też sie ruszy???
    KUPIŁAM DZISIAJ RÓŻOWE KONWALIE w życiu takich nie widziałam cudo nie z tej ziemi.
    W sprawie kuchni musiała poradzic sobie sama, ale może POMOŻECIE w sprawie pieca. Ma być z podajnikiem na ekogroszek (pelet) i przysłowiowego kalosza.

  20. #20

    Domyślnie

    hej,
    odnosnie pieca to moi znajomi, którzy sa już na etapie przeprowadzki do nowego domku mają u siebie piec z firmy DEFRO.
    Bardzo go sobie chwalą, ponieważ już całą zimę ogrzewali dom i pomimo siarczystych mrozów w domku było ciepło, a piec działał bez zarzutów.
    Jest z podajnikiem, a dodatkowo mozna w nim palić wszystko.
    Nie pamietam tylko jaki maja model tego pieca. Jak coś to mogę się dowiedzieć

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony