dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie Justyna Kowalczyk

    Myślę, że należy się osobny wątek tej dziewczynie. Po rezygnacji Małysza, to nasza póki co, jedyna nadzieja na emocje w zimowe niedziele.
    Trochę mnie to denerwuje, że jej główna rywalka jedzie na legalnym dopingu. Dzisiaj Justyna zdobyła brąz. Od ponad 30 lat (Kiedy Józef Łuszczek zdobył złoto w biegu na 15 km i brąz na 30 km w Lahti) mamy wreszcie liczącą się narciarkę biegową. Brawo Justyna!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Trochę mnie to denerwuje, że jej główna rywalka jedzie na legalnym dopingu.
    ja też tego nie rozumiem, sport to walka ze swoimi słabościami, jeśli astma nie pozwala wygrać, to się przegrywa, nie jest się mistrzem świata i koniec - trudno, nie ma się warunków mistrzowskich... ale ja innych rzeczy też nie rozumiem...
    nie rozumiem np. wypowiedzi Justyny po ostatnim biegu: "Norweżki mi nie pomagały" - przepraszam, jak miały pomagać? Tu jest rywalizacja...
    nie rozumiem również całego medialnego szumu: przegrała z Bjoergen, na dała rady Bjoergen itd. jakby tylko one dwie biegały, ogólnie mam wrażenie, że przez całe mistrzostwa Justyna przegrywała, a tak mało widzę radości: mamy srebro! Mamy brąz! Rozumiem, że można mieć apetyt na złoto, ale mamy 3 medale w biegach i 1 w skokach. Brawo!

  3. #3

    Domyślnie

    generalnie to jest chore.....
    dobrze to obrazować może kawał z innego topika:

    Przychodzi Bjoergen do lekarza. Lekarz do niej: mam dla ciebie złą wiadomość.
    Co, wyzdrowiałam? - mówi Marit
    " Nie, Justyna zachorowała. "

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Justyna jeszcze może mieć przez to kłopoty:
    http://sport.interia.pl/raport/kowal...zydala,1607132

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Ja bym się nie martwił. Sportowy światek aż huczy o niezwykłej epidemii astmy wśród biegaczek norweskich. Przecież tam chora jest cała drużyna! Jeżeli sama Bjoergen przyznaje, że leki pozwalają jej zwiększyć wydajność organizmu o 20 % to jak to nazwać, jeżeli nie dopingiem?
    nie rozumiem np. wypowiedzi Justyny po ostatnim biegu: "Norweżki mi nie pomagały" -
    No przecież nie pomagały! Justyna stwierdziła to bez zarzutu. Taki jest sport, podkreśliła jedynie, że była sama przeciw norweżkom i nic więcej.
    nie rozumiem również całego medialnego szumu: przegrała z Bjoergen, na dała rady Bjoergen itd. jakby tylko one dwie biegały,
    No to zwróć uwagę, kto liczył się w tych mistrzostwach? Tylko Ona i Norweżki na dopalaczach. A gdzie Majdic, czy Włoszki, które jeszcze w pucharze spisywały się całkiem nieźle? Szwedek również nie było raczej widać. A Rosjanki? Dawniej potęga w biegach - też beznadziejnie. Dlatego podniecamy się rywalizacją Kowalczyk z aktualnie najlepszymi [a jedną nawetr lepszą].
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafsli_rs
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Sadlinki
    Kod pocztowy
    82-522
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Ja bym się nie martwił. Sportowy światek aż huczy o niezwykłej epidemii astmy wśród biegaczek norweskich. Przecież tam chora jest cała drużyna! Jeżeli sama Bjoergen przyznaje, że leki pozwalają jej zwiększyć wydajność organizmu o 20 % to jak to nazwać, jeżeli nie dopingiem?
    Ale trzeba pamiętać że w wielu komisjach i zarządach federacji narciarskich - w szczególności biegowych - większość to Norwegowie.
    Ciekawy C118 - Stan surowy zamknięty.....a teraz się zaczyna zabawa !!!???

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Justyna miała taki moment, że zaczynała winić za swoje "niepowodzenia" wszystko wokól. Mam wrażenie, że już sie zebrała i przestała tak gadać. To, że mówi o astmie rywalek, to mnie wcale nie dziwi, bo samej mi sie żółci ulewa jak sobie pomyślę. Dziwi mnie bardziej radość z wygranej kogoś, kto ma świadomość, że jedzie na dopingu. W ostatniej Angorze jest wywiad z jakimś sportowym lekarzem, który mówi wyraźnie, że człowiek chory na astmę nie może, bo nie jest w stanie uprawiać sportów wyczynowych.

    Jeśli chodzi o to pomaganie, to moim zdaniem Justyna mówiła o przecieraniu trasy. W początkowej fazie biegu grupa na zmianę jest prowadzona przez kogoś innego, aby ten z tyłu mógł odpocząć. Zauważcie, że Justyna prawie zawsze jedzie swoim torem. Chyba o to chodziło.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafsli_rs Zobacz post
    Ale trzeba pamiętać że w wielu komisjach i zarządach federacji narciarskich - w szczególności biegowych - większość to Norwegowie.
    Masz rację, w ogóle w niektórych dyscyplinach dzieją się dziwne rzeczy. Dziwne było też odwołanie drugiej serii skoków drużynowych, zupełnie bez przyczyny. Tak będzie zawsze. Smutne jest to, że działacze na siłę promują "swoich" zawodników, nawet nieczystymi zagraniami.
    Cytat Napisał amalfi
    człowiek chory na astmę nie może, bo nie jest w stanie uprawiać sportów wyczynowych
    No właśnie. Jeżeli chce przełamać własną słabość, wymyśla jakieś ekstremalne wyzwania typu wejście na Mount Everest, czy przepłynięcie Kanału La Manche. Wątpię, by człowiek cierpiący na astmę był w stanie regularnie, cięzko trenować przez wiele lat.
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Świadomość manipulacji w sporcie odbiera przyjemność oglądania takich zawodów.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafsli_rs
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Sadlinki
    Kod pocztowy
    82-522
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    I tu popieram a skoro nie oglądamy sportu to pozostało nam wpatrywać się w nasze piękne małżonki - a na dodatek za Kubice jeździ "niemiec"
    Ciekawy C118 - Stan surowy zamknięty.....a teraz się zaczyna zabawa !!!???

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafsli_rs Zobacz post
    I tu popieram a skoro nie oglądamy sportu to pozostało nam wpatrywać się w nasze piękne małżonki - a na dodatek za Kubice jeździ "niemiec"
    Kurcze, ja nie mam małżonki.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar anna_pi_anna
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    a mnie denerwuje, ze wspomniana Kowalczyk w tylu reklamach występuje ;/

  13. #13

    Domyślnie

    a mi się podoba, że widać ją jeszcze indziej niz tylko na nartach

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_pi_anna Zobacz post
    a mnie denerwuje, ze wspomniana Kowalczyk w tylu reklamach występuje ;/
    Ma dziewczyna swoje pięć minut i możliwość zarabiania kasy, to niech zarabia. Tym bardziej, że sportu wyczynowego do emerytury się nie uprawia.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ech, pięknie w tym sezonie idzie Justynie. Ciekawe jak będzie dzisiaj.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie wiem, czy zauważyliście, ale Marit chyba nie jest w formie. Poci sie strasznie, bieg kończy ledwo stojąc na nogach.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Hm. Jednak tym razem forma Marit wróciła. Niestety. Kurcze, w ostatniej chwili.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Jak zauważyła prasa norweska: Justyna przegrała z Marit a pomimo to jej przewaga sekundowa wzrosła!
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Miejmy nadzieję, że poprzednie wygrane pozwolą sie przeąmać psychicznie Justynie i uwierzyć, że Marit jest do pokonania.

    Marit coś mówiła, że ma problemy z regeneracją. W sumie, to chyba cały czas nie można być maszyną.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    No i Marit sie otrzepała z niemocy.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony