dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mmaciejkk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Stanisławka
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    17

    Domyślnie Temperatuta podłogi

    Witam. Dom ogrzewany piecem na olej. Nie mogę ustawić stałej temperatury podłogi tzn. dzisiaj jest 30stopni , a jutro np. 35-40. Dodam, że na zasilaniu podłogi jest zawór trójdrożny sterowany ręcznie, a na kaloryfery zasilanie bezpośrednio z pieca. Zastanawiam się też nad tym, czy w jakiś sposób nie ograniczyć temperatury zasilania na kaloryfery. Najgorsze jest to, że cały czas muszę kontrolować temp zasilania podłogi. Co zrobić żeby się o to nie martwić??? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak zawór sterowany ręcznie może sterować temp. podłogi oczywiste jest że podłoga będzie miała różne temperatury nawet tego samego dnia. Do tego potrzebny jest zawór 3-drożny z termostatem. I na termostacie ustawiasz temp. wody płynącej w podłodze.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mmaciejkk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Stanisławka
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Trochę wprowadziłem w błąd, moja wina. Chodziło mi o temperaturę wody na zasilaniu podłogi. Wydaje mi się, że zawór 3D jest po to, żeby była stała temperatura wody na zasilaniu podłogi. Może dzieje się tak dlatego, że z pieca, tak mi się wydaje, bo nie mam termometru, wypływa woda o różnej temperaturze. Tzn. po wyłączeniu palnika jest cieplejsza i ma około 65stopni, a zanim palnik się załączy to jakieś 50stopni. Może założyć coś na wyjściu z pieca co przepuści wodę o temperaturze 40stopni i wtedy będzie ok. Widziałem coś takiego u znajomego, ale on ma piec na ekogroszek i steruje tym sterownik na piecu. Może zwiększyć temp przepuszczanej wody lub zmniejszyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak napisał poprzednik musisz mieć albo zawór termostatyczny, albo coś, co będzie Twoim zaworem sterowało - najlepiej sterownik do zaworów mieszających i siłownik do Twojego zaworu. Musisz z tego zrobić mieszacz. Zerknij do instrukcji obsługi sterownika Twojego kotła, może potrafi sterować czymś takim, a jak nie to na aledrogo.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5

    Domyślnie

    Spokojnie Panowie są również termostaty ręczne do podłogówki działające podobnie jak RTL wada ich taka że trudniej jest ustawić na nich prawidłową temperaturę, musisz kilkakrotnie go sprawdzić na rozgrzanej podłodze i podregulować temperatura z pieca niema na niego zbyt wielkiego wpływu ale wielki wpływ ma włączanie i wyłączanie podłogówki wtedy te zawory lubią szaleć, a jak masz kiepsko zaizolowaną podłogówkę od dołu to musisz zainwestować w system z termostatem elektrycznym jak radzą koledzy powyżej bo nie uda Ci się ustawić tego zaworu

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę podam - ja mam zawór 4d sterowany pogodowo, o rodziców założyłem ten sam zawór, ale na razie jest sterowany ręcznie. Wbrew pozorom wypuszcza on wodę o w miarę stałej temperaturze. Wachania temperaury wody wypływajęcej są proporcjonalne do temp. wody zasilającej. Czyli przy zasilaniu 70-76 st, mamy na wyjściu 29-31 st. zawór otwrty na 15%.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony