dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Projekt Fundamentu - Prośba o opinie

    Witam,

    W tym roku zaczynam budowę własnego domu i jak każdy staje przed pewnymi dylematami, co do samej budowy. Zaznaczam, że jestem zielony w tej kwestii. Moje prośba to prośbą o ocenę mojego projektu fundamentu tzn.: standardowy fundament jest zbudowany na ławie fundamentowej zaś ta zostaje posadowiona na gruncie. Ja chciałbym wpierw wylać na całej powierzchni domu tzw. można powiedzieć chudziak zbrojony o grubości 30-40 cm, aby oddzielić się od gruntu. A dopiero na to ławę fundamentową + fundament z bloczków a w środku ubity piasek. Moje pytanie to czy ten tzw. gruby zbrojony chudziak to dobry pomysł oraz czy warto ocieplać w tym przypadku fundament od środka wiedząc, że mam odizolowany piach od gruntu płytą z betonu. Załączam schemat.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt Fundamentu.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	46250  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Proszę robić zgodnie z projektem.

  3. #3
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Masz wogóle projekt?

    btw...?? "zbrojony chudziak" ?? To nowość na tym forum - przemyśl opantentowanie swojego pomysłu.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuje za odpowiedz. Oczywiście mam projekt ale gdzie nie występuje ten dodatkowy element ( gruby chudziak ze zbrojeniem ). Ale chciałem się zapytać czy można tak zrobić, czy ktoś tak juz zrobił i czy to będzie może maiło znaczenie co do oszczędności w kwestii ogrzewania.

  5. #5
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    chudziak to chudziak = słaby beton BEZ ZBROJENIA.

    Ty chcesz zrobić płytę fundamentową (??z betonu jak na chudziak?? i niewiadomo jakiego zbrojenia) i na to stawiać ławy... najgłupsza rzecz jaką tu ktoś wymyślił. Koszta ogromne (2x płacisz za fundament) a efekt zerowy.

    Chcesz mieć płytę to zleć przeprojektowanie fundamentu.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 06-03-2011 o 19:12

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Tak jak napisałem jestem zielony w budowaniu domu. Dlatego poddałem pod ocenę moje rozwiązanie. Nie chcę mieć ławy ale zwykłe fundamenty które chciałbym postawić na zbrojonym betonie - ( takim grubym chudziaku - inaczej płycie z betonu, nie wiem jak to fachowo nazwać ) Co do grubości jak i rodzaju zbrojenia to nie ma to znaczenia na tym etapie pytania. Chodziło mi tylko czy tak można zrobić i czy ma to jakąś korzyść - może takie jak:

    1. Odizolowanie się do gruntu
    2. Oszczędności na ogrzewaniu tzn: ciepło nie ucieka w grunt.

    Zadałem również pytanie czy jest jakich sens dodania ocieplenia od wewnątrz w takiej wersji budowy fundamentu. Na koniec mam wielką prośbę, proszę aby Pan nie obrażał mojej osoby, gdyż cyt: najgłupsza rzecz jaką tu ktoś wymyślił - po to jest forum aby poddać pod opinie stosowane rozwiązania i uzyskanie odpowiedzi na zadawane pytania a nie obrażanie drugiej strony.

  7. #7
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Od przerabiania fundamentów są uprawnieni do tego projektanci... jak się Pan "nie zna" to prosze zlecić pracę komuś kto się "zna" a nie wymyślać idiotyzmy, których i tak nikt nie odbierze bo ich nie będzie w projekcie.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze raz proszę o nie obrażanie mojej osoby. Nie jestem ani projektantem ani architektem ale jedynie osobą która niedługo zacznie budować dom i rozważa wszystkie optymalne warianty.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał adt Zobacz post
    Witam,

    Oczywiście mam projekt ale gdzie nie występuje ten dodatkowy element ( gruby chudziak ze zbrojeniem ). Ale chciałem się zapytać czy można tak zrobić, czy ktoś tak juz zrobił i czy to będzie może maiło znaczenie co do oszczędności w kwestii ogrzewania.
    Ale wymysliłes szok. Zrobic tak możesz wydasz sporo kasy na nic. Pewne jest to że tak nikt jeszcze nie budowąl będziesz pierwszy. Wylanie chudziaka nawet zbrojonego ma sie nijak do strat ciepla.

    Koledzy dobrze radzą jak się "nie znasz" nie kombinuj, zrób zgodnie z projektem. Chcesz zmian ? - zleć projekt zamienny.

  10. #10

    Domyślnie

    ok czyli rozumiem że nie stosuje się takich rozwiązań

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puras

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polandia
    Kod pocztowy
    16-516
    Posty
    17

    Domyślnie

    Koledzy troszkę Cię skarcili. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zyski cieplne to będą one wręcz minimalne albo żadne, gdyż i tak wykonywana posadzka będzie ocieplana styropianem, a to właśnie on będzie występował w roli izolatora a nie chudy beton. A zbrojenie nie ma raczej nic wspólnego z ocieplaniem Płytę fundamentową ( bo coś takiego chcesz chyba zrobić) stosuje się gdy grunty są słabo nośne, przy dużych obciążeniach lub gdy chodzi o wyrównanie osiadań budynku a także posadowieniu poniżej zwierciadła wody. Jeśli chodzi o zyski cieplne to są programy np na stronie Webera gdzie możesz sobie taką przegrodę stworzyć i zobaczyć jaką ma izolacyjność. Od razu mówię że wyniki nie będą spełniać wymogów.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adt Zobacz post
    ok czyli rozumiem że nie stosuje się takich rozwiązań
    Nie nie stosuje się czegoś takiego.
    Proponuję spokojnie przeglądnąć forum, poczytać wybrane tematy a wkrótce będzie pan rozumiał wiele budowlanych zagadnień.
    Dla przyszłego 'budowlańca " proponuję 'Poradnik majstra budowlanego "
    http://www.arkady.com.pl/product/150.html
    Oczywiście bardzo przydatny jest miesięcznik "Murator".
    Wiele rozwiązań podpowie zapewne kierownik budowy.
    Powodzenia.


    ps. proszę założyć dziennik i komentarze , będę podglądał.

  13. #13

    Domyślnie

    serdecznie dziękuje za wszystkie uwagi, oczywiście śledzę całe forum muratora i pomału zbieram wiedzę na tyle wielką i potrzebną aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie co do budowy mojego domu. Przeglądając forum wpadłem na pewien wątek gdzie była mowa odwrotnym systemie tzn: na ściany fundamentowe jeden z inwestorów naniósł płytę fundamentową. Osoby wypowiadające się na temat tego rozwiązania stwierdziły że jest to nie go końca dobre rozwiązanie. Dlatego po analizie pomyślałem że może tzw: płytę fundamentową dać na samy dół. Złączam zdjęcie. Proszę o ocenę. Oczywiście jak tylko zacznę budowę założę dziennik budowy.
    Mam jeszcze jedno pytanie czy ocieplać fundamenty od wewnątrz czy tylko posmarować tym czarną substancją.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundamenty Dom.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	46303  

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Kurcze z posrod tylu różnych wątków pobrałes rysunek z wadą. W wątku o ktorym wspominasz pisaliśmy co jest źle tam wykonane, włascicielka twierdzi inaczej

    A zapomniałem
    Szukasz oszczednosci energi czy chcesz mieć z jakis powodów płytę ? To co pokazujesz po raz kolejny ma się nijak do oszczedzania w przyszłości energii.

  15. #15

    Domyślnie

    tak czytałem ten wątek, ale chodziło mi nie o to co zostało tam źle zrobione ale o zastosowany system budowy fundamentów

  16. #16

    Domyślnie

    Wypadałoby się przeprosić z wujkiem Googlem zanim się zacznie zadawać dziwne pytania, poczytać co to jest płyta fundamentowa...


    http://www.google.pl/images?hl=pl&q=...w=1280&bih=860
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #17

    Domyślnie

    przepraszam ale nie rozumiem czy założony watek prze moją osobę ma na celu mnie obrażanie.... Czy w którymkolwiek moim poście obraziłem kogoś... Jak już za znaczyłem na wstępie nie mam pojęcia o budowaniu oraz nie znam fachowych pojęć budowniczych. Oczywiście mogę się zgłosić do projektanta z mim pytaniem ale chciałem również poddać je do analizy na forum Co dwie głowy to nie jedna. A google dobrze znam gdyż z nimi współpracuje.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał adt Zobacz post
    tak czytałem ten wątek, ale chodziło mi nie o to co zostało tam źle zrobione ale o zastosowany system budowy fundamentów
    Ale dlaczego chcesz zrobić dziwaczny fundament i do tego drogi ? Czym sie kieruesz w swoich poszukiwnaiach ?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale dlaczego chcesz zrobić dziwaczny fundament i do tego drogi ? Czym sie kieruesz w swoich poszukiwnaiach ?
    wydaje mi się że zastosowanie takiego fundamentu będzie zapewniało zamknięty system tzn: jak już jeden z forumowiczów powiedział płyta nie jest izolatorem a jest nim styropian. Wydaje mi się że jak położe na ziemi płytę i stworzę fundament w postacji U i srodek tzw: u zasypie zagęszczonym piaskiem to odległośc gruntu do posadzki sprawi że będą mniejsze straty ciepła ktorej jak dobrze rozumiem idą z posadzki. Zas zastosowanie zwykłych fundamentów gdzie miedzy ścianami mam ziemię na to utwardzony piasek + styropian jakoś do mnie nie przemawia.

  20. #20

    Domyślnie

    moim zdaniem przedstawione przez Pana rozwiązanie z ost. postu nie ma najmniejszego sensu... Wyda Pan dużo pieniędzy na materiał i robociznę a straty ciepła można zmniejszyć poprzez zastosowanie materiałów izolacyjnych tj styropian czy styrodur układanych pod posadzką. Piasek, który chce Pan ułożyć na płycie można potraktować jak grunt rodzimy, a więc nie wpłynie to na zmniejszenie strat ciepła- ten chudziak nic nie pomoże

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony