dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał adt Zobacz post
    wydaje mi się że zastosowanie takiego fundamentu będzie zapewniało zamknięty system tzn: jak już jeden z forumowiczów powiedział płyta nie jest izolatorem a jest nim styropian. Wydaje mi się że jak położe na ziemi płytę i stworzę fundament w postacji U i srodek tzw: u zasypie zagęszczonym piaskiem to odległośc gruntu do posadzki sprawi że będą mniejsze straty ciepła ktorej jak dobrze rozumiem idą z posadzki. Zas zastosowanie zwykłych fundamentów gdzie miedzy ścianami mam ziemię na to utwardzony piasek + styropian jakoś do mnie nie przemawia.
    Troche to jednak źle rozumiesz. Dlaczego między ścianami masz ziemie? Możesz mieć trochę gruntu rodzimego reszte uzupelniasz piaskiem (pospółką). Potem dajesz chudy beton na to styropian. W Twojej wersji mozesz dać ze 3mm mniej styropianu. Policz co wyjdzie taniej.

    Jak chcesz byc "modny" zrób płyte fundamentową ocieplona od spodu styrodurem.

  2. #22

    Domyślnie

    ok a co z pytaniem dotyczącym czy ocieplac fundamenty od środka czy to dobry pomysł czy tylko je zaizolowac tym czarnym srodkiem

  3. #23

    Domyślnie

    zaizolować to jedno a ocieplić to druga sprawa, ale ocieplenie na zewnątrz raczej a nie od środka

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    adt, weź pod uwagę fakt, że ziemia ma swoją ciepłotę - na głębokości kilku metrów ziemia ma stałą temperaturę (ok. 7 stopni C). Przez ściany ucieknie więcej ciepła aniżeli przez podłogę.

    Jeślibyś budował pomieszczenie nieogrzewane, to nie warto ocieplać podłogi. Warto korzystać z ciepła ziemi.

  5. #25

    Domyślnie

    ale tutaj kolega raczej nic nie mówił o piwnicy czy czymś takim więc raczej warto zaizolować podłogę bo będzie to chyba pomieszczenie ogrzewane parteru .. przynajmniej tak nawet wynikało ze schematu na początku tematu

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,

    Dom nie będzie miał piwnicy, co do ciepla ziemi to teg nie wiedzialem. A czy jak zbuduje tak fundamenty to czy przypadkiem zamknieta ziemia między płytą a posadzką będzie ogrzewane przez ciepło kótre uciaga do piachu - czy się mylę?

  7. #27

    Domyślnie

    nie bardzo zrozumiałem ost Pana wypowiedź, mógłby Pan sprecyzować..

  8. #28

    Domyślnie

    przepraszam może źle się wyraziłem tzn: dom który buduje nie będzie miał piwnicy. Tak więc gdy zbuduje fundament jak przedstawia mój projekt to piach który będzie się znajdował między tzw: płytą fundamentowa a wylana posadzką będzie zamknięty między tymi dwoma elementami. To gdy podłoga będzie oddawac ciepło do gruntu w tym przypadku jet ten piach to ciepło nie ucieknie w glebe ale zostanie w tym piachu i będzie jakby ogrzewac podłoge od wewnatrz. Może się myle.

  9. #29

    Domyślnie

    Moim zdaniem to ciepło uciekające w ten piach to to samo co ciepło uciekające w grunt rodzimy. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj po prostu co najmniej 12 cm styropianu pod wylewką podłogową i naprawdę nic więcej nie warto kombinować a ten piach może Pan tam umieścić bo tak się robi często, że się zasypuje ściany fundamentowe piaskiem jeśli np grunt z wykopów jest nieodpowiedni, ale ta płyta z chudziaka pod ławami i całym budynkiem jest zbędna, ona nie utrzyma ciepła w tym ubitym piasku

  10. #30

    Domyślnie

    I dodatkowo warto zaizolować ściany fundamentowe z zewnątrz. Może być styropian albo trwalszy ale i droższy styrodur.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    adt, naprawdę weź coś poczytaj bo widzę że kompletnie z dupy podajesz pomysły, co jeden to dziwniejszy. Choć koledzy nie do końca mają rację, stosuje się zbrojenie chudziaka ale wtedy służy ono czemu innemu (tylko pod prefabrykowane stopy i tylko dla Niemców mi się zdarzyło bo takie mieli wymogi).
    Jeśli koniecznie chcesz utopić pieniądze w fundamenty, jest wiele sposobów- np. fundamentowanie na palach, będziesz bardzo dobrze odizolowany od wody, zimna a i wydasz swoje zbędne zasoby gotówki. Przy okazji możesz zrobić pętle DZ pompy ciepła w palach (to taki austriacki wynalazek)

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mos

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na Budmie było prezentowane bardzo ciekawe rozwiązanie: Szalunek tracony XPS do wylewania fundamentów. Tracony dlatego, że po zalaniu zostawał w ziemi stanowiąc od razu izolację hydro i termo. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Dużo informacji na ten temat znalazłem na www.praktech.pl

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony