dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie Dysperbit odchodzi

    Zostawiłem na zimę bloczki fundamentowe pomalowane cienką warstwą dysperbitu bez ocieplenia, wiosną chciałem pomalować raz jeszcze i ocieplić. Dzisiaj byłem zobaczyć i dysperbit odchodzi w niektórych miejscach płatami, dlaczego ? i co zrobić pomalować na to co zostało czy szczotką oczyścić i na oczyszczoną powierzchnię pomalowac ?

  2. #2

    Domyślnie

    A czy mury podczas malowania byly wystarczajaco suche? Nie mowie o zaprawie tylko o tym czy np nie byly malowane po deszczu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibols Zobacz post
    A czy mury podczas malowania byly wystarczajaco suche? Nie mowie o zaprawie tylko o tym czy np nie byly malowane po deszczu?
    Po deszczu nie były malowane, ale możliwe że padało dwa dni wcześniej ( nie pamiętam dokładnie ) z wierzchu były suche, jasne ale nie wiem czy środku nie były mokre,

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibols Zobacz post
    A czy mury podczas malowania byly wystarczajaco suche? Nie mowie o zaprawie tylko o tym czy np nie byly malowane po deszczu?
    Przyłącze sie do pytania, bo mam podobny problem tyle, że z IZOBUDEM-WL. Był listopoad 2010 i padało prawie codziennie.
    Z drugiej strony on rozcieńczalny jest wodzie i jeżeli dobrze pamiętam z etykiety schnie przy mokrej nawierzchni po prostu dłużej.
    A tu odchodzi płatami...

    PS. Sprawdzałem nawet date ważności, ale był produkowany miesiąc wcześniej, a ma 180 dni trwałości.
    Ostatnio edytowane przez tomek4 ; 07-03-2011 o 14:03

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ja miałem tak samo, jak pomalowałem w okresie nocnych przymrozków. Na wiosnę wszystko zmiotłem szczotką i pomalowałem ponownie. Tym razem skutecznie.

  6. #6

    Domyślnie

    Taka informacja widnieje na opakowaniu DYSPERBITU:

    "Dysperbit może być nakładany ręcznie lub mechanicznie na suche, jak i lekko zawilgocone podłoże. Prace należy wykonywać wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie, w temperaturze min. +10°C. Podłoże należy wstępnie oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru luźnej posypki oraz dokonać naprawy zniszczonych fragmentów pokrycia w tradycyjny sposób. Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże należy zagruntować dysperbitem rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1"

    A taka na IZOBUDZIE WL:

    "Podłoże powinno być czyste, suche i gładkie, oczyszczone z tłuszczu, powłok malarskich, nacieków itp. Podłoże betonowe należy uprzednio zagruntować rozcieńczonym preparatem IZOHAN IZOBUD WL, w proporcji 1:1 z wodą. "

    Cytat Napisał tomek4 Zobacz post
    Był listopoad 2010 i padało prawie codziennie.
    U Ciebie tomek4 byc moze te czeste opady wlasnie byly powodem ze izolacja odchodzi.

    Natomiast przy dysperbicie zawilgocenie nie powinno robic problemu (wedle informacji na opakowaniu) Moze nie zostalo odpowiednio zagruntowane?

  7. #7

    Domyślnie

    Rozmawiałem dzisiaj z działem technicznym producenta dysperbitu, otóż powodem odchodzenia jest wilgoć która zgromadziła się w bloczkach przed malowanie. Zgadza się, że maluje się rozrabiając z wodą ale jeżeli w bloczkach jest duża wilgotność to później musi wyjść przed dysperbit co powoduje odchodzenie, całe szczęście, że nie maiłem styropianu bo też by odszedł powiedzieli. Generalnie zalecili oczyszczenie i pomalowanie raz jeszcze w miejscach których odszedł.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lisek_77
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Rybnik
    Dzielnica
    Północ
    Posty
    322
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No ale dysperbit to nie izolacja tylko zwykły grunt, więc o co chodzi?



  9. #9

    Domyślnie

    Dysperbit przez to odchodzi że podłoże nie było nim malowane tak jak zaleca producent, czyli pierwsza warstwa nie była warstwą rozcieńczona 1:1. Pierwsza warstwa po prostu była za gruba.

  10. #10

    Domyślnie

    Użyjcie Siplast Primer i papa podkładowa najlepszy środek na beton wszystko co wodne odejdzie
    http://www.siplastprimer.pl/
    Ostatnio edytowane przez grzechu33 ; 26-03-2011 o 07:26

  11. #11

    Domyślnie

    Na wilgotne powierzchnie niestety są zupełnie inne środki i Silplast Primer niestety do nich nie należy , a papa na boku fundamentu nigdy nie da jego szczelności . Radzą tu sami fachowcy jak widzę tylko żaden z nich jeszcze do końca nie postawił domu , a już popełnił tyle błędów że mógł by pół świata obdzielić . Używacie środków które owszem może są na rynku , ale że technologicznie są z przed potopu to insza inszość . Świat idzie z postępem i nie można ciągle wracać do dziegciu , a przecież tym są preparaty smołowe i inne ropopochodne . Macie dwudziesty pierwszy wiek , a budujecie w technologiach średniowiecza , mówicie o zdrowych energooszczędnych domach , a budujecie domy pasywne . I Wy chcecie mówić o Waszych nowoczesnych , ekologicznych , zdrowych domach ? Życzę powodzenia - pozdro

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał alebaba Zobacz post
    Na wilgotne powierzchnie niestety są zupełnie inne środki
    To co byś polecił?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał alebaba Zobacz post
    Na wilgotne powierzchnie niestety są zupełnie inne środki i Silplast Primer niestety do nich nie należy , a papa na boku fundamentu nigdy nie da jego szczelności . Radzą tu sami fachowcy jak widzę tylko żaden z nich jeszcze do końca nie postawił domu , a już popełnił tyle błędów że mógł by pół świata obdzielić . Używacie środków które owszem może są na rynku , ale że technologicznie są z przed potopu to insza inszość . Świat idzie z postępem i nie można ciągle wracać do dziegciu , a przecież tym są preparaty smołowe i inne ropopochodne . Macie dwudziesty pierwszy wiek , a budujecie w technologiach średniowiecza , mówicie o zdrowych energooszczędnych domach , a budujecie domy pasywne . I Wy chcecie mówić o Waszych nowoczesnych , ekologicznych , zdrowych domach ? Życzę powodzenia - pozdro
    Skoro tak fantastycznie się znasz to zaproponuj środek na wilgotne fundamenty. Jeśli chodzi o dysperbit jest dobrą i tanią hydroizolacją a nie gruntem!
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lisek_77
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Rybnik
    Dzielnica
    Północ
    Posty
    322
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    to przeczytaj na ulotce przeznaczenie: gruntowanie powierzchni betonowych.
    Dobra izolacja to szlamy bitumiczne, dysperbit to syrena.



  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał alebaba Zobacz post
    Macie dwudziesty pierwszy wiek , a budujecie w technologiach średniowiecza , mówicie o zdrowych energooszczędnych domach , a budujecie domy pasywne . I Wy chcecie mówić o Waszych nowoczesnych , ekologicznych , zdrowych domach ? Życzę powodzenia - pozdro
    To podziel się i napisz jaki wybudować dom zdrowy i ekologiczny.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #16

    Domyślnie

    dołączę sie do zdania liska 77 - dysperbit to erzatz
    nie ma lepszej izolacji jak bitumiczna -dysperbit został prawdopodobnie stworzony dla wygody wykonawców

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Michał Ch.
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    A co sądzicie o takim preparacie - SOPRAMUR? SOPRAMUR jest jednokomponentową, asfaltową emulsją anionową przeznaczoną do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych konstrukcji betonowych, murowanych, drewnianych, metalowych. Czy ktoś tym malował fundamenty?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dysperbit to syf.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    więc z czego zrobić izolację pionową?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    więc z czego zrobić izolację pionową?
    MAXBIT SKW, Izohan WL
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony