dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilbert

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-623
    Posty
    12

    Domyślnie popękany podkład betonowy

    Witam Szanownych Forumowiczów,
    Zwracam się do was o pomoc w następującej kwestii. Przy ostaniej wizycie na budowie zauważyłem liczne pęknięcia na podkładzie betonowym w salonie połączonym z kuchnią. Dom szeregowy buduje deweloper, podkład był wylewany na wiosnę 2010r. (pod spodem jest piasek) i do tej pory był bez pęknięć. Przypuszczam, że pęknięcia powstały podczas kucia podkładu w jednym miejscu, aby dostać się do rury od kanalizacji. Na podkładzie będzie deweloper układał ogrzewanie podłogowe.
    Jaki wpływ na to ogrzewanie mogą mieć takie pęknięcia podkładu? Jak powinien je deweloper usunąć?

    Z góry dzięki

    Wilbert

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze pęknięcia się zdarzają natomiast jaka jest tego przyczyna? czy skurcz betonu pod wpływem wysychania czy samoistne zagęszczenie piasku pod spodem?
    Trzeba by ostukać tą posadzkę - gdy oddaje głuchy dźwięk informując o tym że pod spodem jest pustka należy to bezwzględnie poprawić.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar 3loader
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pęknięcia mogą się zdarzyć - podłoże przecież pracuje. Pytanie tylko jakie są te pęknięcia i gdzie występują. Jak odbierałeś prace w 2010 roku? Robiliście jakieś pomiary wilgotności? Może ten art trochę Ci pomoże http://www.myfloor.pl/z-poradnika-pa...1,artykul.html

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilbert

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-623
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jak pisałem podkład był ok do zeszłego tygodnia, tzn. nie było pęknięć. Wilgotności nie mierzyłem.
    Potem deweloper skuł w jednym miejscu podkład by dojść do ukrytej pod nim rury kanalizacyjnej (robią dwa podejścia do pionów pod podkładem, ale w standardzie tylko jeden ciągną do góry, a drugi dopiero na życzenie klienta stąd to kucie). Pęknięcia na długości w sumie ok. 10 metrów w salonie i połączonej z nim kuchni.
    Jak powinny być usunięte te pęknięcia zgodnie ze sztuką budowlaną by później nie było kłopotów?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilbert Zobacz post
    Jak pisałem podkład był ok do zeszłego tygodnia, tzn. nie było pęknięć. Wilgotności nie mierzyłem.
    Potem deweloper skuł w jednym miejscu podkład by dojść do ukrytej pod nim rury kanalizacyjnej (robią dwa podejścia do pionów pod podkładem, ale w standardzie tylko jeden ciągną do góry, a drugi dopiero na życzenie klienta stąd to kucie). Pęknięcia na długości w sumie ok. 10 metrów w salonie i połączonej z nim kuchni.
    Jak powinny być usunięte te pęknięcia zgodnie ze sztuką budowlaną by później nie było kłopotów?
    Jakiej grubości jest ten beton? Jaką ma wytrzymałość na ściskanie? W jakim celu został wylany i czemu ma służyć? Może to jest chudziak?
    Pęknięcia da się naprawić-pospawać.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilbert

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-623
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak, to jest tzw. chudziak, jakieś 8 cm grubości. Na to przyjdzie izolacja i ogrzewanie podłogowe.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Mam pękniety i "wypchniety" do góry chudziak w pomieszczeniu gospodarczym. Kierownik budowy zlecił skucie po 15 cm z każdej strony pekniecia, ponowne zagęszczenie i wylanie. To podobno "tylko" chudziak. Na to dopiero pójdzie właściwa wylewka (akurat w tym pomieszczeniu bez ogrzewania podłogowego).

    PZDR

    Qter

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony