dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41

    Domyślnie praktyczny4

    Witam Praktycznych,
    My też budujemy praktycznego 4, ruszamy na wiosnę jak oczywiście cała papierologia "pójdzie" pomyślnie.
    Budujemy pod Wrocławiem, może jest ktoś kto buduje w naszej okolicy, bardzo chcielibyśmy zobaczyć dom w realu lub fotki, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Z góry dziękuje. Mój adres : [email protected]
    Pozdrawiam
    bwmzuk

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paulina.t

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    1

    Domyślnie Praktyczny 4

    Witam!
    Właśnie niedawno zakupiłam projekt domu "Praktyczny 4". Dom jest jak dla mnie wymarzony
    Budowę mamy zamiar rozpocząć na wiosnę 2012.
    Widzę, że niektórzy są już na dość zaawansowanym etapie budowy. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie są rzeczywiste koszty tego domu w stanie surowym otwartym?? (wg tego co jest na zdjęciach w tym wątku) i jaki jest szacunkowy koszt okien? Bo w tym domu jest ich dość dużo. Jestem bardzo ciekawa, bo wciąż zastanawiamy się nad podpiwniczeniem części lub całości budynku ale nie wiemy czy nas koszty nie przytłoczą bo jakby nie patrzeć to piwnica to kolejne kilkadziesiąt tysięcy zł...

    Pozdrawiam i od razu gratuluję wyboru tym, którzy zdecydowali się na dom Praktyczny 4, bo jest przepiękny

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joannakk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    do motor: czy kąt nachylenia dachu jest zgodny z projektem? zastanawiamy się nad kupnem projektu praktyczny IV ale wydaje nam się że u Ciebie dach jest bardziej płaski niż na wizualizacji.

  4. #44

    Domyślnie

    ściana kolankowa podniesiona i krokwie wydłużone o 20cm i może stąd taki efekt.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joannakk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    czyli podnosiłeś ściankę o 1 cegłę?

  6. #46

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    I nam Praktyczny 4 wpadł w oko. Plan budowy jest jeszcze odległy - jak się uda może za 2 lata. Oczywiście gorąco Wam dopingujemy i będziemy śledzić poczynania. Może przed rozpoczęciem naszych prac uda się odwiedzić już kogoś kto buduje wg tego projektu by wyobrazić sobie rozkład pomieszczeń i metraż. Ciekawią nas również koszty kolejnych etapów Praktycznego 4 więc jeśli ktoś prowadzi przybliżone rachunki będziemy wdzięczni za dzielenie się informacjami.

    Pozdrawiamy i życzymy powodzenia
    Maja i Przemek

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mooniasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-636
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witamy "praktycznych" 4 ... Czy ktoś z zainteresowanych buduje bądź będzie budował w okolicach Lublina? Ciekawi jesteśmy jaką wstępną wycenę SSO Praktycznego 4 usłyszeliście, bo nas dwie dotychczasowe oferty zwaliły z nóg ( biorąc pod uwagę koszty SSO z forum " Praktycznego 1"). Oprócz tego po raz kolejny fachowcy od murów podkreślili, że budynek jest zbrojony tak, jakby miał być budowany na terenach sejsmicznych ( w domyśle, że można coś z tej stali odjąć ) Aż strach pomyśleć co...

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mooniasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-636
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mooniasz Zobacz post
    Witamy "praktycznych" 4 ... Czy ktoś z zainteresowanych buduje bądź będzie budował w okolicach Lublina? Ciekawi jesteśmy jaką wstępną wycenę SSO Praktycznego 4 usłyszeliście, bo nas dwie dotychczasowe oferty zwaliły z nóg ( biorąc pod uwagę koszty SSO z forum " Praktycznego 1"). Oprócz tego po raz kolejny fachowcy od murów podkreślili, że budynek jest zbrojony tak, jakby miał być budowany na terenach sejsmicznych ( w domyśle, że można coś z tej stali odjąć ) Aż strach pomyśleć co...
    Doprecyzuję: chodzi o cenę robocizny (bez materiałów) -fundamenty+mury+dach. Ceny od :drmly-40 tys, igimaks - 19 tys+12 tys z 2011 r. są naprawdę ok, my dostaliśmy o wiele większe...

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej pra4

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-079
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie.
    Ja będę budował to cudo w lecie w okolicy Lublina
    Mam ekipę już wybraną
    Za SSO z dachem oczywiście będę płacił:
    Cena z blachodach. 43tyś
    Cena z dachówką 49tyś.
    Jest to cena dobra moim zdaniem, bo wiem ze w Polsce ekipy za ten dom biorą w przedziale od 40-80tyś
    A jeżeli chodzi o stal to projektanci przesadzili
    Ja już mam projekt uszczuplony

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mooniasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-636
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękujemy za informację. Wysłaliśmy wiadomość na priv.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej pra4

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-079
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wyślij mi jeszcze reaz numer telefonu na priv bo zgubiłem wiadomość.
    Pozdrawiam.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mooniasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-636
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podesłałem ,więc jeśli można proszę o kontakt. Ostatnia wycena polecanej ekipy to 60 tyś. bez "okrojenia" projektu. Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Wrzucicie jakieś aktualne zdjęcia z budowy? Jestem taka ciekawa!!

  14. #54

    Domyślnie

    Obecnie jeszcze w nowym roku nic się nie zmieniło na budowie. Myślę, że za ok miesiąc będzie szansa pochwalić się nowymi zdjęciami z aktualnego zaawansowania budowy.

  15. #55

    Domyślnie

    Ja również czekam na nowe zdjęcia. Na razie jestem na etapie przeglądania projektów po Waszych modyfikacjach czyli co zmienić żeby było lepiej. Gdyby ktoś budował z województwa świętokrzyskiego proszę o kontakt. Ciekawi mnie i żonę jak wygląda w praktyce wielkość pomieszczeń.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mariush77
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    ŁÓDZKIE
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cześć wszystkim

    Macie pomysł na łazienkę na piętrze ???

    Nie wiem czy zostawić ją małą z osobną pralnią, czy połączyć oba pomieszczenia ??

    Pozdrawiam wszystkich praktycznych.

  17. #57

    Domyślnie

    Mocno własnie nad górną łazienką i pralnią się zastanawiamy i oto kilka pomysłów. Ciekawe, który Wam najbardziej przypadnie do gustu i co zdecydowało.

    Nr 1

    Nr 2

    Nr 3

    Nr 4

    Nr 5

    Nr 6
    Ostatnio edytowane przez motor ; 24-04-2012 o 11:31

  18. #58

    Domyślnie

    Aktualnie kilka nowych spraw. Po pierwsze zdecydowaliśmy się na daszek nad jadalnią (poniżej kilka zdjęć).

    Następnie trzeba było zdecydować o układzie pralni i łazienki na górze bo elektryka jest robiona "pełną parą" i układ jak poniżej.


    Teraz czekamy na okna i po zamontowaniu od razu wchodzą tynkarze.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 20:56

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasienka739

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie Praktyczny:)

    Witam Wszystkich
    My też zaczęliśmy budowę tego cudownego domku
    Mamy już gotowe fundamenty, teraz ekipa budowlana czeka co dalej bo sama nie wiem co zrobić ze środkiem.Mam problem z łazienką
    Wymyśliłam sobie że :
    1. główne wejście przesunę w stronę w stronę pom. gospodarczego
    2. kotłownię przeniosłam do garażu /pom. pomocnicze/
    3. zamiast wiatrołapu będzie łazienka
    4. a miedzy łazienka a kuchnia małe podręczne pomieszczenie /wejście znajdowałoby się w kuchni/
    5. likwidacja całkowita małego okna w kuchni, w jadalni małego szczytowego oraz w pokoju wyjściowego na taras /wejście -duże okno/
    I co myślicie o tych zmianach?!

  20. #60

    Domyślnie

    1. główne wejście przesunę w stronę w stronę pom. gospodarczego
    Wiatrołap będzie w oryginalnej kotłowni a wejście mniej więcej na wysokości wąskiego okna? Jeśli tak to dwie sprawy przychodzą mi do głowy:
    1. wydaje mi się, że poziom podłogi w oryginalnej kotłowni jest niżej i trzeba się zastanowić czy ma tak zostać czy wyrównać go.
    2. drzwi między wiatrołapem a salonem będą na miejscu drzwi oryginalnej łazienki więc będzie "załamanie" plus wyjście wprost na kominek, które będzie utrudniać wnoszenie większych przedmiotów. Oczywiście będzie wyjście na taras, które można wykorzystać do wnoszenia większych przedmiotów jednak wtedy trzeba by pomyśleć aby drzwi tarasowe były odpowiednio szerokie.

    4. a miedzy łazienka a kuchnia małe podręczne pomieszczenie /wejście znajdowałoby się w kuchni/
    Czyli pomieszczenie gospodarcze w miejscu szafy w wiatrołapie?

    w pokoju wyjściowego na taras /wejście -duże okno/
    My przenieśliśmy wyjście na drugą stronę jednak przy rezygnacji z wyjścia z salonu na taras (ściana) powstanie taki , jak dla mnie, "dziwny kącik" - wszystko też zależy od usytuowania domu na działce i stron światła.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony