dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Rynny Kaczmarek---strzelają na słoncu..

    No szlak mnie trafia ...Jak zrobic by nie trzeszczały ,strzelały an słońcu?
    p.s Tylko nie piszcie o zmianie rynien bo to nie wchodzi w gre..

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Nie doradze co zrobic ale napiszę Ci że Wawin też strzela .

    Za chwile pewnie dowiesz się że masz źle zamontowane , że zaosczedziles na ekipie itd.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To normalne zjawisko. Posmaruj olejem może ucichną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mychol12 Zobacz post
    No szlak mnie trafia ...Jak zrobic by nie trzeszczały ,strzelały an słońcu?
    p.s Tylko nie piszcie o zmianie rynien bo to nie wchodzi w gre..
    Wydaje się że użycie jak największej ilości elementów :
    w dużym stopniu ograniczy występowanie zjawiska jednak ze względu na większą rozszerzalność termiczną nie wyeliminuje
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    kazde pcv "strzelaja"
    nie tyle na sloncu ile przy sporych roznicach temp noc dzien

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To normalne zjawisko. Posmaruj olejem może ucichną. Pozdrawiam.
    Uszczelki posmarowane olejem ulegną szybszej degradacji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie uszczelki miał smarować tylko rynny! Trzaski występują na skutek przesuwania się rynny w hakach a nie w uszczelkach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Ja myślałem o złączkach. To całe rynny ma wysmarować olejem?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rysieklbn

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Dzielnica
    Czuby
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nie wiele to da. PCV zmienia objętość ze względu na różnice temp. i strzela.

    Zdejmij całkiem albo załóż stalowe

  11. #11

    Domyślnie

    Mnie wkurza wyjący nocą pies sąsiada. To są uroki życia.

  12. #12

    Domyślnie

    Weź wkręty farmerskie 6 albo 7 cm długie i przekręć przez rynnę na każdym łączeniu (czy złączka rynny czy narożnik czy sztucer) do deski czołowej pod wulsniom wewnętrzną ( jak najwyżej się da ) najważniejsze by przekręcić w miejscach łączeń możesz nawet wkręcić co 1 m .Zabieg ten musisz zrobić w ciepły dzień jak rynna ciepła to nie pęknie i mocno nie dociągaj bo to nie potrzebne ważne żeby nie pracowała przed tym zabiegiem dobrze jest rozłączyć złączki narożniki wyczyścić i zatrzasnąć na silikonie "Soudal Dachy Rynny" .Po tym zabiegu masz spokój z trzaskaniem i kapaniem ze złącz. Wisisz mi Piwo

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu33 Zobacz post
    Weź wkręty farmerskie 6 albo 7 cm długie i przekręć przez rynnę na każdym łączeniu (czy złączka rynny czy narożnik czy sztucer) do deski czołowej pod wulsniom wewnętrzną ( jak najwyżej się da ) najważniejsze by przekręcić w miejscach łączeń możesz nawet wkręcić co 1 m .Zabieg ten musisz zrobić w ciepły dzień jak rynna ciepła to nie pęknie i mocno nie dociągaj bo to nie potrzebne ważne żeby nie pracowała przed tym zabiegiem dobrze jest rozłączyć złączki narożniki wyczyścić i zatrzasnąć na silikonie "Soudal Dachy Rynny" .Po tym zabiegu masz spokój z trzaskaniem i kapaniem ze złącz.
    Aż do zimy kiedy to nastąpi jeden wielki huk i wtedy zapadnie decyzja aby zamontować rynny z metalu bo te które miałeś popękały w różne dziwne kawałki.
    A wiosną masz nie tylko
    kapaniem ze złącz
    ale ładne stróżki wody po elementach które kiedyś nazywały się rynnami i zacieki na elewacji
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Oj Grzesiu , Grzesiu. Po to są złączki , żeby rynna pracowała. Na niektórych jest nawet podziałka w zależności od temperatury montażu. Masz żółtą kartkę. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #15

    Domyślnie

    bla bla bla , zaś włączyła się teoria ,te podziałki mają naczenie na olbrzymich długościach hale 100mb i więcej a nie na domkach 10 czy 12 mb wokół . Zawsze tak montuje rynny i nigdy nie miałem reklamacji zresztą tak samo mam u siebie i nic się nie dzieje.
    Ciekawe co z tymi podziałkami na systemach klejonych tam jakoś jak złączki skleimy to trzymają jedną całość i nie pękają klej jak sklei to nie ma ani milimetra przesunięcia

    " Po to są złączki , żeby rynna pracowała " -ha ha ha . Po to są złączki żeby rynnę szczelnie złączyć

    "ale ładne stróżki wody po elementach które kiedyś nazywały się rynnami i zacieki na elewacji " - silikon należy nałożyć w złączkę koło uszczelki i założyć złączkę żeby silikon zostaw środku żeby nie wypłynął do rynny .Też jestem przeciwnikiem silikonu ale jak jest on w środku pomiędzy materiałem to sprawdza się rewelacyjnie
    Ostatnio edytowane przez grzechu33 ; 16-03-2011 o 20:24

  16. #16

    Domyślnie

    Grzesiu 33 pomysł na podziurawienie co 1 metr rynien aby zapobiec trzeszczeniu rynien związanych z dużą rozszerzalnością cieplną PCV wart jest Nobla, ciekawe jak potraktuje twój pomysł producent ( pewnie przedłuży gwrancję do 50 lat ). Ciekawe jak zachowają się rury po 1-2 latach ( lato 40 C, zima -25 C ) w ilu bedą kawałkach i jak duże będą zacieki na scianie ? Ciekawe czy informujesz osoby, którym instalujesz rzynny o tym że w razie kłopotów nie mają szans na reklamację ( związaną z gwarancją producenta ) , no chyba że otrzymałeś aprobatę producenta rynien na ten nieco nowatorski system montażu.

  17. #17

    Domyślnie

    Tak lepiej żeby rynny jeździły w lewo i prawo strzelały wypadały ze złączek po paru zimach i ciekły ze złączek , a wasze aprobaty techniczne będą działać jak należy.
    Jak komuś lód się ześlizgnie z dachu i pęknie rynna to pewnie producent przyjedzie i ci ją wymieni ?
    Dokręcam co jeden mb śrubą farmerską z uszczelką w najwyższym miejscu rynny tam nawet woda nie ma szans dojść ,robię tak i będę robił bo dzięki temu nie muszę jeździć na poprawki klienci są zadowoleni a że producenci sprzedają buble złączki które prędzej czy później kapią i mają wszystkich w d..e bo chociarz to zareklamujesz to wymówią się na wykonawce zawsze znajdą na ciebie haczyk bo z nimi nie wygrasz .

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ręce opadają. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Poprawnie zamontowane rynny nie ciekną no ale jak się nie zna elementarnych zasad poprawnego montażu to się wypisuje bzdury. Takie bzdury można bezkarnie wypisywać jak się czytelnie pod nimi nie podpisuje. Na poprawki nie jeździ bo już nikt nie chce żeby poprawiał! Janie przypomina mi się bajka "Idzie Grześ przez wieś ..." Dla Grzesia czerwona kartka. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 17-03-2011 o 21:45
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    mistrzostwo polski .nimom słów.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony