dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 315

Domyślnie Wklad kominkowy do obudowy akumulacyjnej

Nie znalazlem takiego tematu, wiec zapytam tu: czy orientujecie sie, jakie wklady sa wyraznie dopuszczone przez producenta do pracy w obudowach akumulacyjnych?

Generalnie nastawialem sie na Tarnave (sam juz nie wiem, czy przez "w" czy przez "v" - chodzi o te od kominkow Retro, Prestige itp.). Dlaczego? Sa zrobione z jednego kawalka zeliwa i bardzo masywne - waza ponad 200 kilo. Poza tym od kilku lat mam wklad tej firmy u rodzicow w domu i sprawuje sie bardzo dobrze. No i ceny sa dosc atrakcyjne - ok. 4 tysiecy za wklad o mocy maks. 18 kW.

Pojechalem dzisiaj do pewnego sklepu w Krakowie i sprzedawca naskoczyl na mnie, ze nie ma czegos takiego jak wklady do obudow akumulacyjnych, ze Tarnava wymaga nawiewu i wywiewu z obudowy o powierzchni 400 cm2. Inaczej sie przegrzeje i nastapi koniec swiata. Wklad peknie, reklamacje nie bedzie uznana.
    W kominkach akumulacyjnych kratki oczywiscie sa, ale niekoniecznie o az tak duzej powierzchni no i nie caly czas otwarte.

W zwiazku z tym pytam jak na wstepie - jaki wybrac wklad, jesli nie Tarnave? A moze z tym przegrzewaniem sprzedawca przesadzil?

ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

Domyślnie

Witam!

Maqsz, nie dam Ci pewnie odpowiedzi jakiej oczekujesz, ale najlepsze będzie tutaj palenisko ceramiczne. Im będzie wokół niego goręcej, tym lepiej będzie pracować i jego żywotność będzie wyższa. Z żelastwem jest odwrotnie.

Pozdrawiam

Domyślnie

Kurcze, wiem Niestety ceramiczne paleniska powalaja cenowo... Nawet, jak kos sie szarpnie na samodzielne wymurowanie takiego, to jest to droga impreza, a ja bym sie nie odwazyl. Moim zdaniem do tego trzeba zduna z prawdziwego zdarzenia.

Z drugiej strony jest na tym forum pewna liczba tematow i osob, ktore buduja lub planuja budowac kominek z klasycznym wkladem metalowym i masa akumulacyjna (wiec sila rzeczy ze zmniejszonym przewietrzaniem obudowy). Jak do tej pory tylko jedna z nich podala, jaki ma wklad (Spartherm Bravo). Licze glownie na opinie tych osob i praktykow budujacych kominki.
    Ostatnio edytowane przez maqsz ; 08-03-2011 o 18:31

Domyślnie

Witam
    też szukam czegoś takiego
    Przygladałam się temu
    TUTAJ
    cena zawiera sterownik automatyki spalania (żebym to jeszcze wiedziała , co to jest

Domyślnie

To sa wlasnie ceny, ktore nazywam zabojczymi - niestety.

Sterownik automatyki spalania to zapewne urzadzenie, ktore mierzy temperature w zadanym miejscu kominka i odpowiednio dozuje doplyw powietrza, sterujac przepustnica.

Acha, zapomnialam
    Na forum jest wątek Pita, wykorzystał wkład zuzi
    Pod latarnia najciemniej, dziekuje
    Ostatnio edytowane przez maqsz ; 08-03-2011 o 19:13

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

Kod pocztowy
    64-610

Domyślnie

Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    To sa wlasnie ceny, ktore nazywam zabojczymi - niestety.

Sterownik automatyki spalania to zapewne urzadzenie, ktore mierzy temperature w zadanym miejscu kominka i odpowiednio dozuje doplyw powietrza, sterujac przepustnica.
    Maqsz
    propozycja jedyna w swoim rodzaju .Za cenę Tarnawy (brrrrr....) , zbudujemy Ci z Wojtkiem
    palenisko ceramiczne . Z porządnymi drzwiami ( "piecyk") ,elektronioką Tatarka, Z porządnego
    szamotu (nie podejrzanego betonu). Będzie to koszt materiałów , robocizny - przećwiczymy za
    darmo . Twój wkład w rozwój nauki zyska uznanie ludzkości i FM .........itd ,itp....

Domyślnie

A teraz serio. Pisałeś, że cena tej tarnavy to 4 tysiące. ten sterownik tatarka to koszt 1800 zeta. Gdyby go odjąć od ceny, to wychodzi na to samo . A żywotność chyba dłuższa, tego ceramicznego, oczywiście

eniu

Kod pocztowy
    64-610

Domyślnie

Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Moge nawet podawać cegłę, żeby było szybciej )))))))))))))))))))))
    Ty najpierw chałupę zbuduj !!!

Domyślnie

Cicho Projekt się musi uleżeć w urzędach moja chałupka stanie w 3 miesiące ważne, że komin w projekcie jest w kalenicy

Domyślnie

Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    A teraz serio. Pisałeś, że cena tej tarnavy to 4 tysiące. ten sterownik tatarka to koszt 1800 zeta. Gdyby go odjąć od ceny, to wychodzi na to samo .
    Zadzwonie tam jutro i sprawdze, czy jest taka opcja.
    Z zywotnoscia jest dziwna sprawa - czesc palenisk ma np. 2,3 albo 5 lat gwarancji, a Tarnava ma 10.

Maqsz
    propozycja jedyna w swoim rodzaju .Za cenę Tarnawy (brrrrr....) , zbudujemy Ci z Wojtkiem
    palenisko ceramiczne
    Nie porywasz sie aby z motyka na slonce, eniu? Bo ja z Krakowa jestem... Spora wycieczka

ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

Kod pocztowy
    96-321

Domyślnie

maqsz : Takim wkładem o który pytasz do zabudowy w kominku akumulacyjnym jest Romotop Dynamic , wszystkie wkłady z serii kv 025 są opracowane do HYPOKAUSTM . Zostały opracowane na życzenie firm z Cechu Zdunów Republiki Czeskiej , tam jest coś takiego jak cech i szkoła zduńska , wkłady te są stosowane od 6 lat w zabudowach bez wentylacji a o takie przecież pytasz. Na rynku jest wiele dobrych wkładów kominkowych ale tylko nieliczne można zastosować do takich zabudów , Dynamic kv025 posiada 7 lat gwarancji przy zastosowaniu w zabudowie AKUMULACYJNEJ . Takie wkłady oraz adresy dystrybutorów możesz zobaczyć na stronie www.wklady-kominkowe.com.pl

eniu

Kod pocztowy
    64-610

Domyślnie

"Zadzwonie tam jutro i sprawdze, czy jest taka opcja.
    Z zywotnoscia jest dziwna sprawa - czesc palenisk ma np. 2,3 albo 5 lat gwarancji, a Tarnava ma 10."

Maqsz,
    odniosę się do Tarnawy , bo o palenisku ceramicznym , to
    muszę najpierw z Wojtkiem pogadać (on jest bliziutko Ciebie )

Tarnawa wyskoczyła z tak długą gwarancją bo czymś trzeba
    klienta zbajerować ,jeśli się chce na rynku zamieszać. Normalne
    firmy nie muszą szafować wydłużoną gwarancją ( a potem
    za wszelka cenę unikać odpowiedzialności) . 3 - 5 lat gwarancji
    w zupełności wystarcza , bo wiedzę o palenisku , uzyskasz w tym
    właśnie czasie.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

Domyślnie

Wojtku to przeprowadzasz się do Krakowa. Nic nie mówiłeś.
    To super, będziemy prawie sąsiadami.

Cool

Cytat Napisał eniu Zobacz post
    "Zadzwonie tam jutro i sprawdze, czy jest taka opcja.
    Z zywotnoscia jest dziwna sprawa - czesc palenisk ma np. 2,3 albo 5 lat gwarancji, a Tarnava ma 10."

Maqsz,
    odniosę się do Tarnawy , bo o palenisku ceramicznym , to
    muszę najpierw z Wojtkiem pogadać (on jest bliziutko Ciebie )

Tarnawa wyskoczyła z tak długą gwarancją bo czymś trzeba
    klienta zbajerować ,jeśli się chce na rynku zamieszać. Normalne
    firmy nie muszą szafować wydłużoną gwarancją ( a potem
    za wszelka cenę unikać odpowiedzialności) . 3 - 5 lat gwarancji
    w zupełności wystarcza , bo wiedzę o palenisku , uzyskasz w tym
    właśnie czasie.
    Moja tarnawa trzasnęła po roku palenia. panowie przyjechali po kilku dniach, wynieśli starą, wnieśli nową. Ładnie przeprosili, coś oczywiście wspomnieli, że to jedyny przypadek i takie tam
    Ale też się przyłączam do pytania, czy tarnawa da radę, bo już takową mam i chcę zabudować na "ciepło".

eniu

Kod pocztowy
    64-610

Domyślnie

Cytat Napisał piotrul Zobacz post
    Moja tarnawa trzasnęła po roku palenia. panowie przyjechali po kilku dniach, wynieśli starą, wnieśli nową. Ładnie przeprosili, coś oczywiście wspomnieli, że to jedyny przypadek i takie tam
    Ale też się przyłączam do pytania, czy tarnawa da radę, bo już takową mam i chcę zabudować na "ciepło".
    W Twoim wypadku jedynym uzasadnieniem pakowania żeliwa
    tej konstrukcji do "ciepłej "obudowy ,jest fakt jej posiadania. Nie wiem
    czy gdybym był na Twoim miejscu podjąłbym ryzyko dość podejrzanego
    eksperymentu( wkład trzeba przystosować ).
    Pamiętajmy ,że maksymalne temperatury do jakich takie wkłady
    wyprodukowano , są dolnymi zakresami uruchamiania procesu
    spalania w palenisku ceramicznym .Tak prawdę powiedziawszy, do
    prawdziwej kumulacji to ani Brawo się nie nadaje ,ani Varia,Mini
    ani Koboki ,Blanzeki , a tym bardziej żeliwniaki typu Tarnawa , Zuzia
    czy Gall .

Domyślnie

Producent Tarnawy zdaje sie robi tez do tych kominkow wkladki szamotowe, co chyba dosc mocno podnosi temperature w palenisku, nie?
    Ostatnio edytowane przez maqsz ; 09-03-2011 o 08:53

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia