dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Instalacja z miedzi do CO - jak prawidłowo powinna wyglądać??

    Jak prawidłowo powinna wyglądać instalacja CO z miedzi zakładając że nigdzie nie będzie podłogówki (tylko grzejniki), więc:
    - jakie powinny być warstwy izolacji na chudzikau?
    - jakie powinny być warstwy styropianu (parter i poddasze)
    - gdzie powinny znajdować się rurki miedziane w której warstwie izolacji
    - czy rurki miedziane powinny być dodatkowo izolowane (koszulkami)
    - jakiej grubości powinny być wylewki

    i to chyba tyle

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt się nie chce pochwalić jak ma zrobione

  3. #3

    Domyślnie C.o

    Witam.

    Jezeli dom jest nowo budowany i nie ma jeszcze wylewek betonowych to dlaczego miedz? Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem byłoby zastosowanie systemu rozdzielaczowego (najbardziej bezpiecznego) z rur Pex-al-Pex. Przy instalacji miedzianej bedzie dużo lutów, które beda bezposrednio zalane w posadzce ponadto z głównej rury zasileniowej i powrotnej beda odejścia (trójniki) do poszczególnych grzejników. Jezeli nastąpi awaria głownej rury zasilającej eliminuje to ogrzewanie w całym domu. Przy systemie rozdzielaczowym kiedy to rura jest w jednym kawalku (od rozdzielacza do grzejnika) nie ma prawa sie nic dziac. Jezeli nawet powstanie uszkodzenie mechaniczne to zawsze mozemy odciąć ten uszkodzony obieg grzewczy nie eliminując ogrzewania w reszcie domu.......Tak wiec same zalety.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej
    www.cieplydom.szczecin.pl


    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Nikt się nie chce pochwalić jak ma zrobione

  4. #4

    Domyślnie

    Z pewnych przyczyn będzie miedź i to raczej się nie zmieni dlatego pytam jak taka instalacja powinna prawidłowo wyglądać????????

  5. #5

    Domyślnie

    jakie grube wylewki nie wiem myślę że takie by nie pękały, grubość izolacji czym więcej tym lepiej bo mniejsze straty ciepła, a rurki ułóż w środku izolacji tak by nie miały kontaktu z wylewką i mogły delikatnie pracować i jak dobrze polutowane to na pewno nic nie pęknie, najczęściej układa się w okolicy rurek cieńsze płyty styropianu i buduje się takie kanały dla rurek by po przykryciu była równa powierzchnia ale ciężar by przyjmował styropian a nie rurka

  6. #6

    Domyślnie

    Może jeszcze się ktoś pochwali jak ma u siebie tzn osoby które mają c.o. z miedzi???

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Nikt się nie chce pochwalić jak ma zrobione
    Mówią, że chwalone g...o warte
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Grzesiek, a co Ty tutaj robisz
    gdzie żeś bywał?

  9. #9

    Domyślnie

    Może jednak ktoś napisze jak powinno być, nie koniecznie trzeba się chwalić

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    Grzesiek, a co Ty tutaj robisz
    gdzie żeś bywał?
    Cześć Andrzeju

    Cały czas jestem z Forum, nie zawsze odpisuję "publicznie", ale raczej wielu pisze do mnie na priva. Staram się zawsze jak mam czas tu zaglądać, szczególnie lubię wątek Adama o buforze , bo jest mi bliski, wszak to mój ulubiony temat w instalacjach.
    Nie raz nie odpisuję, bo szkoda zaczynać nową wojnę forumową, ale cośik wisi w powietrzu....
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Może jednak ktoś napisze jak powinno być, nie koniecznie trzeba się chwalić
    Instalacja powinna być przeliczona projektowo, tj, opory, przepływy dopuszcalne,dobrane średnice rur, grubość izolacji, armatura równoważąca, regulująca, odcinająca i inne. Nie da się tak napisać jak ma być dobrze. Napewno jest jedno pewne nic co dobre tanie nie jest i nie każdy instalator policzy dobrze instalację.
    A pisanie w stylu Kajmana:
    " takie by nie pękały, grubość izolacji czym więcej tym lepiej", to szkoda komentować. Wszak można wylać 50 cm wylewki i zaizolować 10 cm izolacji na rury i co będzie dobrze????
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Więc może opiszę dokładniej mój przypadek dom 120m z użytkowym poddaszem , planuję instalację c.o. z miedzi może ktoś się wypowie kto już to przerabiał lub coś podobnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony