dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie Odcień podbitki do brązowego dachu

    Witam serdecznie,

    Doradźcie mi proszę jaki kolor podbitki dobrać do dachówki Creatona Harmonica Nobless (brąz glazura):

    Nazwa:  7e7ba6ec8fce889d42&.jpg
Wyświetleń: 985
Rozmiar:  9,6 KB


    Okna są w kolorze orzech (drzwi i brama garażowa też będą w tym kolorze) i w takim też kolorze planowaliśmy podbitkę. Narazie zrobiliśmy deskę czołową, ale wydaje mi się, że taki rudawy odcień deski nieładnie się komponuje z brązem dachówki. Czy mam rację? Czy na mój odbiór kolorów wpływa kolor nieotynkowanych ceglastych murów? Wygląda to mniej więcej tak:


    Nazwa:  Zdjęcie0362..jpg
Wyświetleń: 968
Rozmiar:  95,2 KB



    Nazwa:  Zdjęcie0106..jpg
Wyświetleń: 964
Rozmiar:  92,9 KB



    Nazwa:  Zdjęcie0104..jpg
Wyświetleń: 965
Rozmiar:  94,6 KB



    Podbitki jeszcze nie mamy i zastanawiam się, czy nie zmienić koloru wykończenia dachu. Tylko na jaki??? Może pod kolor dachówki? czyli ciemniejszy? A stolarkę okienno drzwiową zostawić w kolorze orzecha? np jak tutaj:

    Nazwa:  img_0001i..jpg
Wyświetleń: 963
Rozmiar:  33,7 KB


    Będę wdzięczna za każdą radę.

    Mam jeszcze takie pytanie:
    Czy zawsze należy malować cięte krawędzie dachówki? Bo mi szpece od dachu nie pomalowali. Czy powinniśmy pomalować te krawędzie przy koszu? i ewentualnie czym malować?

    I jeszcze jedno. Czy myjecie dachówki po cięciu? U nas dach był robiony przed zimą i nadal jest widoczny rudawy nalot. Nasi szpece spłukali trochę, ale i tak go widać, nawet śnieg go nie zmył. Ewentualnie kiedy i czy sam się zmyje?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Kolor to rzecz gustu.
    Ale myślę że palisander będzie dobry , zresztą pod okapem i tak będzie mało widoczny.
    Jeżeli dachówka jest w kolorze innym niż naturalny to estetyczniej jest pomalować.
    A rudy nalot zostanie bo trzeba go będzie usunąć mechanicznie, np. szczotką na mokro i spłukać. Ja rzadko myję dach po skończeniu, może dlatego, że cięcie wykonuje w jednym miejscu i nie pyli się tak bardzo na dach.
    Nie zawsze zsuwający się śnieg oczyści zakamarki dachówki. Sam się być może zmyje ale to potrwa na pewno do pierwszych porządnych ulew latem. Pył nie wchodzi w strukturę dachówki, to tylko nalot, gorzej jak iskry wtapiają się w materiał.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Bodek. kosze wycinasz na dole na gotowo?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Bodeek, dziękuję za odpowiedź

    Może ktoś jeszcze się wypowie na temat koloru podbitki?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    winiu1

    Bodek. kosze wycinasz na dole na gotowo?
    Przeważnie cięcie odbywa się na kalenicy dachu albo na rusztowaniu z zabezpieczeniem przed bezpośrednim działaniem pyłu ok. 2 metrów w każdą stronę rusztowania folią rynny i dachówki na okapie. Jak długa strona to dwóch ludzi pracuje przy koszu, jeden biega z dachówką i docina a drugi układa i odrysowuje skosy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Podbitka prawie nigdy nie styka się z dachówką a praktycznie zawsze z tynkiem a sąsiaduje z pasem podrynnowym, rynną i oknami. Zawsze będzie też w głębokim cieniu stąd aby zgrywała się z oknami powinna być od nich o ton lub 2 tony jaśniejsza. Na ostateczny odcień ma też wpływ rodzaj drewna na sośnie będzie ciemniej na świerku jaśniej. W tym konkretnym przypadku pozostałbym przy kolorze deski okapowej. malując ją kolejny raz nadamy intensywności kolorowi. Z przyciemnienie nie będzie żadnego kłopotu gdyż zawsze można kolejną warstwę lakieru dać ciemniejszą lecz z rozjaśnieniem będzie kłopot. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony