dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przeróbka DGP - dodatkowy nawiew powietrza do obudowy?

    Witam!

    Kończy się pierwszy sezon zimowy w którym bardzo intensywnie wykorzystywaliśmy kominek do ogrzewania domu. Była to także pierwsza zima w nowym domu.

    Posiadanym wkładem kominkowym jest Mila 16kW z wermikulitem + wykonana DGP w następujący sposób :

    Uploaded with ImageShack.us

    Kominek ma doprowadzone powietrze do spalania z zewnątrz - bezpośrednio. Zasysa powietrze do ogrzania dolną podłużną sporym tunelem. Wydajność turbiny jest wystarczająca - ogrzewa bardzo dobrze pomieszczenia na pietrze.

    Problem jest jednak z grawitacyjną kratką umieszczoną na piętrze bezpośrednio nad kominkiem i ciepłem w salonie. Piętro potrafi być dobrze ogrzane a w salonie gdzie jest kominek aż takiego ciepła nie ma (jest jedna wylotowa kratka w obudowie kominka). Ciepło zapewne jest wyciągane turbiną to zrozumiałe. Kratka w podłodze na piętrze nad kominkiem też mało grzeje (nawet przy wyłączonej turbinie).

    Mój pomysł jest następujący. Zapas ciepła w obudowie kominka jest bo wkład całkiem nieźle grzeje. Po dobrym rozpaleniu, włączeniu turbiny i pootwieraniu kratek temperatura jest w okolicach 230* w obudowie kominka.
    Pomysłem jest zastosowanie nawiewu powietrza z domu do obudowy kominka aby był wymuszony wylot kratką w salonie i kratką w podłodze.

    Pytanie czy to dobry pomysł? Jeśli tak to jak silny dać wentylator nawiewowy ( większa moc niż turbina) ?
    Ostatnio edytowane przez Luk kbk ; 09-03-2011 o 13:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony