dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomasz A

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Łazienka - Remont

    Witam,
    Powoli się przymierzam do jakiegoś małego remontu łazienki (8m^2).
    Planuje wyrzucić wanne, wstawić kabine przysznicową, położyć kafelki, wymienić baterię w umywalce a może całą umywalkę razem z szafką po spodem.
    Sedes był niedawno wymieniany więc ze względów oszczednościowych zostanie taki jaki jest. Dochodzi jeszcze kwestia oświetlenia i lustra, ale to są grosze w porównaniu z powyższym.
    Jak myślicie ile mnie coś takiego bedzie kosztować (razem z roboocizną)? I z góry zaznaczam że nie chodzi mi o jakies topowe produkty, tylko o coś rozsądnego cenowo i trwałego.
    Potrzebuje jakiegoś punktu odniesienia żebym mógł skutecznie negocjowac
    A może jednak zostawić wanne, kosztem kabiny? Nie moge się do końca zdecydować.
    A wy ile potrzebowalibyście pieniędzy żeby wyremontować łazienke dokładnie tak jak tego chcecie?
    Co byście wtedy do niej wstawili?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    witam wszystkich forumowiczów, ja też jestem świeżo po remoncie łazienki i muszę szczerze przyznać racje mężowi - namówił mnie, żeby wydać trochę więcej na prysznic tym samym zaoszczędzimy czas i pieniądze na czyszczenie. kupiłam kabinkę Sanplastu. nie do końca orientuje się w technicznych charakterystykach tego typu produktów, ale z tego co wiem (a właściwie co powiedział mi miły Pan w sklepie) to powłoka przeciwosadowa to modyfikacja powierzchni szkła i to właśnie ułatwia utrzymanie czystości (po prostu jak woda spływa to nie zostawia brzydkich śladów). wiadomo - sama powłoka cudów nie sprawi (i tak musimy brać się za mycie od czasu do czasu).

    usłyszałam też kilka dodatkowych uwag nt. utrzymania łazienki w czystości. Warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła, im gładsze, tym łatwiej nam je wyczyścić. Pamiętać trzeba też o rolkach....najlepiej jak dają się one odpinać, wtedy możemy bez problemów dotrzeć do każdego zakamarka. Z tych wszystkich informacji najważniejsze jest jedno - naprawdę warto zainwestować w dobry produkt dobrego producenta. Da nam on bowiem gwarancję na produkt więc w razie problemów kabinę serwisujemy.

    Mam nadzieje, że choć trochę naprowadziłam zbłędzone duszyczki poszukujące (jak ja kiedyś) wskazówek łazienkowych

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja swoją łazienkę w kamienicy remontowałam jakiś czas temu, wydałam na wszystko ok. 16 tyś , łazienka ok.5 m2 .
    Wszystko zależy od budżetu, większość kasy jest zamurowana i tego nie widać tzn. instalacje , wylewki, tynki, nowe ogrzewanie.
    Na szybę do prysznica nie żałowałam kasy i dziś wygląda jak nowa, bez zacieków i kamienia. Kafelarz bardzo drobiazgowy, do najtańszych nie należy i teraz też u nas robi, ale wiem ,że nie będę żałować, a to najważniejsze.
    Powodzonka

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomasz A

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Na jednym forum czytałem że bedą to koszty w okolicach 1700 za metr kwadratowy ale nie bardzo chce mi sie w to wierzyć. W miedzy czasie zdecydowałem się na kabinę prysznicową,a w zaoszczędzone miejsce wstawię bidet.
    Wysłałem też zgłoszenie do konkursu z www.bref.pl, może nuż widelec się uda i za 20000 to już bym nie miał żadnych problemów z remontem.
    Wybieram się w poniedziałek do jakiegoś magika po projekt, jak mi coś konkretnego powie to się podzielę na forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony