dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 175
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.491 z 3491
  1. #3481
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mician Zobacz post
    70 stC na ślimaku i włącza się alarm. Wczoraj wygasiłem piec. Okazało się że w miejscu paleniska są dwie dziury na szerokość 4mm i długość ponad 20mm, blacha cienka i powyginana jak żyletka . Jedna dziura w tyle przy ślimaku a druga zaraz przy nadmuchu. Nie da się już palić, tragedia w styczniu minęło dopiero 5lat od montażu sztokera 15kW ręce opadają
    Przepalenie blachy musiało nastąpić 2 lub 3 lata temu odkąd zaczął pojawiać się też dym w zasobniku na węgiel.

    Jak maci dym w zasobniku i w którym słychać prace wentylatora to macie przepalone palenisko!!!
    przepalenie czy przetarcie 'tulei' ? To chyba wymienny element ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #3482
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    cuuube: przepaliła się blacha spód paleniska. Pod paleniskiem jest kanał wentylacyjny. Dlatego nawiewa powietrze wprost na ślimak i żar jest w ślimaku. Musiałem zdjąć sondę pomiaru temperatury. Nawet jak wyłączę wentylator to nic nie daje. Temp ciągle rośnie bo nawiewa grawitacyjnie powietrze przez te dziury do paleniska w ślimaku...

  3. #3483

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabka77 Zobacz post
    witam
    od wczoraj zauważyłem dziwna pracę dmuchawy (mpm WP-06) strasznie głośno pracuje prawie wyje czyżby łożyska się wytarły czy po prostu zużycie materiału.
    Przeczyściłem łopatki al nic nie pomogło,czy ktoś miał podobny problem ?
    Łożysko pewnie w dmuchawie pada, rzadko, bo rzadko, ale się zdarza.

    Cytat Napisał Mician Zobacz post
    70 stC na ślimaku i włącza się alarm. Wczoraj wygasiłem piec. Okazało się że w miejscu paleniska są dwie dziury na szerokość 4mm i długość ponad 20mm, blacha cienka i powyginana jak żyletka . Jedna dziura w tyle przy ślimaku a druga zaraz przy nadmuchu. Nie da się już palić, tragedia
    Zrób zdjęcia, wyślij jutro do komiz, zadzwoń do p.Artura i jak będzie widział do jakiego modelu, to Ci elementy na wymianę wyśle
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 17-02-2019 o 19:14
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #3484

    Domyślnie

    Dobrze że usunęli z paleniska ten fragment blachy stalowej bo było to kompletnie nieprzemyślane a sam kociołek trwały. Kłopot w tej blaszce taki że nie ma chłodzenia płaszczem wodnym a przecież nagrzewa sie bardzo od palącego się na niej groszku. Ja mam nowszą wersję z płytką żeliwną na całej długości paleniska. Dokładnie 4 lata palenia bez przerwy i wszystko jak nowe, właśnie dziś wygasiłem i czyściłem.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  5. #3485
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    Włożyłem przyciętą blachę jest lepiej temperatura na ślimaku 22C i pali się dużo lepiej (prawie 3lata męczyłem się z tym-producent powinien teraz pociągnąć się za nos bo powinien samemu to wymienić a nie czekać na telefon od niezadowolonego klienta) a do komizu zdzwonię z czystej ciekowości czy mi to wymienią za darmo bo przecież to jest zasadnicza wada tego pieca. Czuję się rozgoryczony takim obrotem sprawy.
    Ostatnio edytowane przez Mician ; 19-02-2019 o 18:36

  6. #3486

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mician Zobacz post
    Włożyłem przyciętą blachę jest lepiej temperatura na ślimaku 22C i pali się dużo lepiej (prawie 3lata męczyłem się z tym-producent powinien teraz pociągnąć się za nos bo powinien samemu to wymienić a nie czekać na telefon od niezadowolonego klienta) a do komizu zdzwonię z czystej ciekowości czy mi to wymienią za darmo bo przecież to jest zasadnicza wada tego pieca. Czuję się rozgoryczony takim obrotem sprawy.
    Jak włożyłeś? na tą starą dziurawą? przykleiłeś na silikon wysokotemp? możesz zrobić zdjęcia? Pytam bo po sezonie być może i ja będę musiał taki zabieg zrobić.

  7. #3487
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    Zmierzyłem szerokość podstawy paleniska i przyciąłem zwykłą szlifierką kątową starą blachę (6mm). Miałem kawałek blachy 210mm x 91mm, która w całości nie pasowała dlatego przeciąłem blachę na dwie równe części. U mnie szerokość paleniska wynosi 100mm. Pierwsza część blachy 100x45mm zaczyna się w miejscu gdzie kończy się ślimak. Blacha przykryła miejsce gdzie była dziura w palenisku. Następnie do tej pierwszej blachy dosunąłem drugi kawałem blachy który przykrył drugie przepalenie znajdujące się 10mm od płyty żeliwnej z otworami. Płyty minimalne dobiłem od góry młotkiem aby się zaklinowały bo średnica paleniska z racji użytkowania "zarosła" i minimalnie się zmniejszyła. Aby odprowadzić ewentualne powietrze znajduję się pod nową blachą zrobiłem mały myk. Blachę, która znajdowała się bliżej kratki nadmuchu powietrza podważyłem od dołu na wysokość 10mm aby podłożyć pod nią w jednej linii 3 nakrętki. Dzięki temu wydostające się powietrze szparą z przepalonego paleniska bez większego oporu będzie się kierowało szczeliną ( o wysokości 5mm na całej szerokości paleniska 100mm) w stronę rusztu z otworkami wentylacyjnymi (powietrze nie będzie szukało innej drogi w stronę ślimaka). Blacha się nie wysunie bo jest zaklinowana o ściany boczne paleniska poza tym w otwory wentylacyjne włożyłem 3 długie śruby które zablokowałem nakrętkami aby wystawały z otworów rusztu wentylacyjnego na 12mm i blokowały nową podstawę pod palenisko. W efekcie musiałem zmniejszyć nadmuch do 55% a główny żar przeniósł się na przodek gdzie jest nadmuch powietrza. Dzięki czemu lepiej zaczęło się wszystko wypalać wewnątrz pieca i komin jest gorący. Piec jakby dostał drugie życie. Nie wiem czy to był dobry pomysł ale nie miałem wyjścia z zasobnika wydostawał się do kotłowni już brązowy duszący dym a temperatura co 2godziny na ślimaku przekraczała 70C i za każdym razem włączał się alarm. Nie byłem w stanie dalej palić tym piecem. Cała operacja była więc spontaniczna na ciepłym jeszcze palenisku i zajęła może 30min. do momentu rozruchu pieca dlatego nie mam zdjęć. Nie wiem na ile to rozwiązanie wytrzyma ( wolałbym żeby te blachy były z żeliwa to bym spał spokojniej) piec na razie tydzień śmiga i wreszcie po 3latach bez dymu w kotłowni mogę zajrzeć do zasobnika węgla i go uzupełnić.
    Ostatnio edytowane przez Mician ; 22-02-2019 o 17:15

  8. #3488

    Domyślnie

    Bardzo szczegółowo to opisałeś.U mnie na razie palenisko jest całe ale jest już małe wgniecenie i tylko kwestia czasu kiedy pojawią się pierwsze przepalenia.Także po sezonie obowiązkowo trzeba coś z tym zrobić.W sumie też myślałem żeby samemu dociąć płytkę i na silikon wysokotemp. przykleić (bez tego podnoszenia płytki jak Ty pisałeś) bo przyklejona zniweluje całe lewe powietrze.Tylko zastanawiam się i raczej już jestem pewny, że kupię od komizu zestaw naprawczy.Znajomy właśnie kupił i całkiem fajnie i sensownie to wygląda.Płytka jest w całości wykonana z żeliwa wraz z otworami napowietrzającymi, a od dołu druga płytka ale już stalowa.Trzeba wywiercić otwór w starym palenisku i skręcić ten zestaw śrubą od dołu, wszystko uszczelnić silikonem i masz nowe palenisko.Na sam piec nie narzekam bo jest dobry, te palenisko to jest newralgiczny punkt w tych starszych sztokerach ale komiz tym zestawem naprawczym daje jakieś wyjście, choć uważam że taki zestaw powinien być w gratisie.

  9. #3489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarekCzm

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-600
    Posty
    81

    Domyślnie

    Ktoś wcześniej wspominał, że producent wydał "zestaw naprawczy". Czy ktoś ma zdjęcia takiego zestawu i mógł by je udostępnić?

  10. #3490

    Domyślnie

    Użytkuję piec sztoker 25Kw dokładnie 6 lat .Wczoraj pojawiła się kałuża wody pod piecem,jak się okazało w tulei-rurze wyjścia ślimaka stal się przetarła lub pękła trudno powiedzieć Woda wlewa się do paleniska przedostaje się do wentylatora i na zewnątrz.Konstrukcja idealnie przetrwała gwarancję obliczenia idealne,choć założenie raczej błędne.Producent stwierdził że może naprawić koszt 500-600zł plus koszt wysyłki i demontażu.Więc ogólnie policzcie sobie koszt pieca opału na okres 6 lat,pomijając cały syf w kotłowni masę stresu. Współczuję wszystkim użytkownikom .
    Ostatnio edytowane przez lesław78 ; 02-04-2019 o 13:50

  11. #3491
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    2 lata zaraz miną a na stronach Sztokera cisza , czyżby wszyscy przeszli na pompy ciepła ?

    Witam tych co jeszcze walczą czarnym złotem w Sztokerze .
    Tyle wstępu teraz do sedna , po 8 latach w miarę spokojnego użytkowania pieca pojawiła się woda w popielniku i konsternacja dopiero 8 lat powie ktoś szczęściarz . Po dokładnym przyjrzeniu sie problemowi stwierdzono / spawacz + ja / że da się pospawać ... i jest jak na razie ok po próbie ciśnieniowej 1,8 zmontowaliśmy .
    Sytuacja jak z postu wyżej kolegi lesław78

    Przemyślenia są nastepujące ;
    miejsce przecieku to płaszcz wodny po lewej w miejscu wtłaczania ekogrochu przez ślimak na palenisko , podobnie jak u kolegi zabka77 z 2 zdjęcia w poście
    #3439 tylko tu jest na dole i nadpalone u mnie wytarte . Po rozmowie ... z ''producentem'' co należałoby poprawić aby tak się nie działo, na koniec '' ciekawej '' rozmowy dostałem wskazówkę aby skrócić ślimak do długości rury podajnikowej plus troszkę co u mnie dało wartość skrócenia ok 7cm .
    Moim zdanie powodem awarii było bezposrednie tarcie ekogroszku o płaszcz wodny pieca gdy ten był przesuwany przez ślimak do paleniska . Potrzebna jest w tym miejscu wymienna osłona choćby w postaci dłuższej rury podającej choć Pan z firmy miał odmienne zdanie i poradził skrócenie ślimaka .
    Podsumowanie;
    jeżeli ma jeszcze ktoś Sztokera to prosze sprawdzić to miejsce i zastosować się do wzkazowek .

Strona 175 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony