dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joghurt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    38

    Domyślnie SILKA jaki producent / skład polecacie?

    Witam,

    Wybrałem bloczki silikatowe na materiał ścian konstrukcyjnych i działowych proszę o poradę jakiego producenta tych materiałów polecacie lub zakład w sieci producenckiej i ewentualnie może podpowiecie jakiś sensowny skład tegoż materiału jak najbliżej Wrocławia?

    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dydus

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie sil-pro silikaty koło oławy

    Cytat Napisał joghurt Zobacz post
    Witam,

    Wybrałem bloczki silikatowe na materiał ścian konstrukcyjnych i działowych proszę o poradę jakiego producenta tych materiałów polecacie lub zakład w sieci producenckiej i ewentualnie może podpowiecie jakiś sensowny skład tegoż materiału jak najbliżej Wrocławia?

    Pozdrawiam
    właśnie kupiłem silikaty u24L na ściany nośne oraz silikaty na ściany piwniczne 24V w Godzikowicach koło Oławy z sil-pro polecam tą fabrykę dobre jakościowo ponieważ miałem z nimi styczność na budowie stadionu we Wrocławiu

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dydus

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    jeśli chodzi o skład budowlany to janpol ze Złotoryi dali najlepszą cene z transportem do paczkowa

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joghurt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał dydus Zobacz post
    właśnie kupiłem silikaty u24L na ściany nośne oraz silikaty na ściany piwniczne 24V w Godzikowicach koło Oławy z sil-pro polecam tą fabrykę dobre jakościowo ponieważ miałem z nimi styczność na budowie stadionu we Wrocławiu
    A można poznać tak mniej więcej poziom cenowy?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar poghus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Legnica
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał joghurt Zobacz post
    Witam,

    Wybrałem bloczki silikatowe na materiał ścian konstrukcyjnych i działowych proszę o poradę jakiego producenta tych materiałów polecacie lub zakład w sieci producenckiej i ewentualnie może podpowiecie jakiś sensowny skład tegoż materiału jak najbliżej Wrocławia?

    Pozdrawiam
    Ja również buduję z bloczków SIL-PRO. Bloczki trzymają wymiar. Za bloczek U24L(D) płaciłem w sierpniu 2010 - 3,02 PLN. Nie było żadnego problemu z transportem do Legnicy

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joghurt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    38

    Domyślnie

    A jak to jest z innymi producentami np. Xella, Unisil, Grupa Silikaty, macie Państwo jakieś doświadczenia?

  7. #7

    Domyślnie

    Część bloczków na swoją budowę kupowałem tutaj http://www.mega1000.pl/materialy-kon.../silikaty.html
    Tyle że trzeba zamawiać z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem (lato 2010)
    Fajna strona, bo można zobaczyć realne, niekatalogowe ceny materiałów.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joghurt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppred Zobacz post
    Część bloczków na swoją budowę kupowałem tutaj http://www.mega1000.pl/materialy-kon.../silikaty.html
    Faktycznie niezła strona. Ale jak z jakością tego materiału, bo nie wiem czy do końca dobrze doczytałem, ale to jest jednak sprzedawca, a nie producent?

  9. #9

    Domyślnie

    Sprzedawca. Bloczki były z Sil-pro (dawna Unika) z Godzikowic koło Oławy. Wg mnie równe, ale to się w pełni okaże w trakcie wykonywania tynków.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał joghurt Zobacz post
    A jak to jest z innymi producentami np. Xella, Unisil, Grupa Silikaty, macie Państwo jakieś doświadczenia?
    Umnie właśnie stawiają się ściany z silikatów z Ludyni (Grupa Silikaty) nie mam zastrzeżeń - bloczki równiutkie, jak na razie nie widać żadnych braków, materiał na 5+
    Pod koniec lutego 2011 płaciłam 3,20 za bloczek u24 ale do Wrocławia ode mnie trochę daleko

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze trafiłam do tego wątku z moim pytaniem, ale jest o silce więc zapytam. Czy do budowy domu w zabudowie szeregowej wystarczy silka 18, czy lepiej 24? Mamy w projekcie naszego domku 18stkę + 8 cm styropianu, jeden z wykonawców, z którym rozmawialiśmy twierdzi, ze powinna być 24, pan w składzie budowlanym również był za 24ką twierdił, że 18 to za mało. Więc trzymać się projektu i dać 18, czy jednak 24?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam też buduje dom(zabudowa bliżniacza) stan obecnie zamkniety zdecydowałam się na Xella silka 24...też rozważałam 18 ale po wielu debatach(kierownik plus experci od xelli)mamy 24 cm i planujemy ocieplić wełną 20.....opcja 18 +8 to troszke mało...a cenowo 24 i 18 w moim przypadku była nie wielka różnica

  13. #13

    Domyślnie

    Agrafko, dziękuję za odpowiedź, czyli 18 to jednak za mało. Doczytałam właśnie w projekcie, że ocieplenie ścian zewnętrznych będzie 15 cm styropianu. Dzisiaj będę rozmawiać z drugim z kandydatów na wykonawcę. Ten z kolei również uważa, że 18 wystarczy, i weź tu człowieku bądź mądry....

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Nie wiem skąd się ludziom biorą pomysły na takie ściany + taka mała warstwa ocieplenia? Ja bym sie nie odważyła na takie ściany. U nas jest 24 cm silikat + 15 cm wełny. Ale... jak ktoś lubi takie to niech tam.
    Trochę o ścianach powinno być tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13870-Jak-budować-SILKĄ&p=4650580#post465058

  15. #15

    Domyślnie

    silka to chyba nazwa jednego producenta, wiec powinno byc napisane silikaty...
    a jezeli o tych mowa to grupa silikaty, choc ja bym jednak wolal bk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony