dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Muchy na strychu, jak się bronić??

    Mam dach bez deskowania, folia pod blachą...jak te cholery tam włażą?? Mam już "pozamykane" wszystkie kanały wentylacyjne...lata tego tam od cholery po całym strychu...jak temu zapobiec??
    Przypuszczam, że wpychają się pomiędzy arkuszami blachy...takiej dziury nie trudno tam znaleźć...chowają się na noce bo tam cieplej...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ma deskowanie i jest (a własciwie było) to samo. Chmary much, takich trętwych "na cyku" W bloku też ta sama sytuacja. Prawdopodobnie tegoroczna aura spowodowała niespodziewany dodatkowy wylęg much lub wybudzenie. Nie jestem Niesiołem nie znam się.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lonly
    Ja ma deskowanie i jest (a własciwie było) to samo.
    Piszesz, tak jakby ustalo a z jakich powodów??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #4

    Domyślnie

    Bo po wyroju jakieś 3-2 tygodnie temu część zdechła a resztę wypuściłem połaciówką i teraz zdarzają się sporadycznie tylko chodzące

  5. #5

    Domyślnie

    Przyjdzie mróz, to powinny same paść, jak nie z zimna to z głodu
    Tomasz M.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, tylko nie chodzi o przeczekanie tylko zapobieganie...nie wiem cholera jak one tam wlatują??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Senser,
    ja tezmiałem podobnie. Część wypusciłem wyłazem popędzajać Rapidem.
    Też byłem w szoku. kolejne padniete zamiotłem

  8. #8

    Domyślnie

    Padnięte zamiotłeś...a mi widzę nalatują nowe...
    Hans, a ty masz tak co roku, czy tylko za pierwszym razem ??
    Rapidy, ogień to jasne i ok tylko chodzi o to żeby temu zapobiec...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  9. #9

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie południową stronę domu/dachu. Na 100% tam jest przyczyna. Siadają gdzieś tam w dzień, wylegują się w słońcu a wieczorkiem włażą w najbliższą szparę i wyłażą z drugiej strony zwabione światłem z lamp.
    U mnie chowają się w południowym oknie przesuwnym po czym "wjeżdżają" do pokoju przy pierwszym otwarciu okna.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Mam to samo, u mnie włażą szparami w nieotynkowanych fragmentach muru. Taka widać w tym roku przyroda. W ubiegłym miałem wysyp żab, więc much i komarów nie było.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Do chwili jak szczelnie nie zabudujesz poddasza efekt jest niedowyeliminowania. To co się dzieje jest w pełni normalne i będzie się powtarzać do chwili 100% uszczelnienia. Gdzie szukać - ania dobrze doradza, że na południowej stronie bo ta o tej porze roku jest najcieplejsza więc tam się będą gromadzić w dzień, jednak szczelina, szparka lub jakakolwiek nieszczelność po krótrejkolwiek stronie będzie wywoływać każdej jesieni ten sam problem. To normalne że muchy i inne owady szukają bezpiecznego miejsca na przezimowanie. Jeśli masz poddasze nieużytkowe czyli z natury małoszczelne to efekt będzie się powtarzał co roku jesienią do końca świata...

  12. #12

    Domyślnie Re: Muchy na strychu, jak się bronić??

    Cytat Napisał Senser
    jak te cholery tam włażą??
    Myślę, że dostają sie przez szczelinę wentylacyjną w okapie. Przebywają między folią a dachówką/blachą a do środka dostają się poprzez luźne zakłady folii.
    Obserwuje ten problem równiez u siebie (mam nieocieplony strych). Wiedząc o tym, dzisiaj zakłady folii paroprzepuszczalnej zaklejałbym dedykowaną taśmą. Teraz nie będzie to skuteczne na 100%, gdyż nie będę w stanie skleić folii nad krokwiami. Po wykonaniu ocieplenia wełna dociśnie zakłady folii i przechodzenie owadów powinno byc ograniczone nawet bez sklejania folii - tak przypuszczam.

    Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Rzecz dzieje się u mnie wyłącznie na strychu. Dodam, że mam ocieploną połać dachową również nad strychem. Zapalone światło to na pewno nie jest przyczyna. Włażą tam nawet gdy tego światła nie palę...
    Faktycznie, zakłady folii mam niezaklejone.
    Jak tm ma być do końca świata to się chyba wykończe...albo postawie sobię taką maszynkę z ultrafioletem taką jak mają czasem w sklepach mięsnych...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  14. #14

    Domyślnie

    Kochani jeśli te muszyska są takie dokuczliwe to trzeba je potraktować chemicznie . Najproście preparatami stosowanymi w rolnictwie do usuwania owadów z obór i chlewni, maluje się tym preparatem miejsca gdzie one siadają , jesli preparat nie szkodzi krową czy świnią to dla człowieka też powinien być bezpieczny .

    pozdrawiam marpa

  15. #15

    Domyślnie

    A to ciekawe rozwiązanie...a jak to się nazywa?? gdzie to można kupić??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  16. #16

    Domyślnie muchy na strychu

    Ja też miałem problem z muchami i pszczołami na strychu. Poszedłem do sklepu chemicznego i poprosiłem o pomoc. Tam polecono mi kulki antymolowe perfumowane MOLAN (np. o zapachu cytryny). Przypominają landrynki. Raz na jakiś czas wykłada się tabletkę w jakąś szczelinkę i po sprawie. Jestem zadowolony z tego rozwiązania. Brak os, much i innego latającego dziadostwa. Fakt, że przy wejściu na strych czuję zapach cytrynki.

  17. #17

    Domyślnie Re: muchy na strychu

    Cytat Napisał Joy1
    Fakt, że przy wejściu na strych czuję zapach cytrynki.
    Ale to chyba raczej zaleta
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adrian1488

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sobocisko
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!

    To moj pierwszy post i po namowie znajomych odnosnie checi pomocy ludzi z tego forum, postanowilem spytac sie Was o rade.

    problem moj polega na tym jak pisano 6 lat temu...otoz moj dom sklada sie z dwoch kondygnacji.na pierwszym mieszkam na drugim mam strych. dzis tam bylem cos zaniesc(czesto tam chodze) i zobaczylem ogromna ilosc much. nadmienie ze strych mam stary i nosze sie z zamiarem wymiany dachu, podlog itp. w tym roku. Jednakze chcialbym zanim to zrobie troche pousuwac te muchy bo az nieprzyjemnie jest. zauwazylem ze pchaja sie one do okien na dachu.....

    Bardzo prosze o porade czy truc to czyms, czy nietoperza wpuscic hehe.

    Pozdrawiam

    adrian

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Zaczyna się ciepło robić - otwórz okno a wylecą Jak będziesz robić remont a muchy nadal będą się pojawiać zaczniesz wtedy się martwić

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adrian1488

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sobocisko
    Posty
    6

    Domyślnie

    a te okno mam miec ciagle otwarte? czy nie? boje sie ze zaraz jakies osy albo inne dziadostwo wleci i sie zadomowi!
    dziekuje za odpowiedz.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony