dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radek3103

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-756
    Posty
    4

    Domyślnie Ferroli - Kocioł kondensacyjny, zamknieta komora spalania ferroli econcept - awaria

    Dołączył: 10 Mar 2011
    Posty: 3
    Miasto: Kielce
    punktów: 25.00

    Post 10 Mar 2011 13:26
    Re: Kocioł kondensacyjny, zamkniętą komora spalania ferroli econcept - awaria
    Odpowiedz z cytatem Pisownia Zmień/Usuń ten post
    Witam.
    Pozwoliłem sobie napisać tutaj ponieważ niewykluczone, iż będę zmuszony zakupić nowy kocioł gazowy na skutek awarii jakiej doznał mój obecny kocioł marki Ferroli Econcept 25A.jest to kocioł jednofunkcyjny, kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania współpracujący ze zbiornikiem wody użytkowej 250 litrów.
    Jest na elektrodzie troche fachowców imoze ktos będzie mógł mi pomóc. Otóż mój kocioł po 4 latach eksploatacji uległ, w moje ocenie, całkowitemu zniszczeniu. Otóż w nocy z 8-9 marca przestał pracować. Okazało się, iż uszkodzony, przepalony i stopiony został wymiennik ciepła. Palniki stopiły obudowę z aluminium, uszkodziły okablowanie, interfejs wyświetlacza. Płomienie w mojej ocenie wydostały się z obudowy(dekla) zamkniętej komory i wypaliły nawet gąbkę wytłumiającą obudowy zewnętrznej kotła. W mojej ocenie przedmiotowy kocioł nie jest urządzeniem bezpiecznym. Serwisant Ferroli nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny tej eksplozji. Stwierdził jedyni, iż nie zadziałał elektronika gdyż powinna ona odłączyć dopływ gazu, co uchroniłoby kocioł od tak dużych uszkodzeń.
    Zaznaczam, iż kocioł przed sezonem był przeglądany tj. Czyszczony (myty i płukany) był wymiennik ciepła przez serwisanta.

    Proszę, o Państwa zdanie jaka mogła być przyczyna takiej awarii. Próbuje załadować jakies zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ferroli2.JPG
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	47463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ferroli3.JPG
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	47464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ferroli1.JPG
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	47465  

  2. #2

    Domyślnie

    trudno ocenić przyczynę mając niewiele danych i nie widząc całości instalacji, jedno co się nasuwa to powinny być też zabezpieczenia mechaniczne i dlaczego one nie zadziałały???

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radek3103

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-756
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    trudno ocenić przyczynę mając niewiele danych i nie widząc całości instalacji, jedno co się nasuwa to powinny być też zabezpieczenia mechaniczne i dlaczego one nie zadziałały???

    Witam cała instalacja ma 4 lata. Robiłem generalny remont domu - jest to dom w zabudowie szeregowej, piec zmontowany został przez serwisanta ferroli - odpalony również, piec posiada dosyć zaawansowaną elektronikę ktora powinna wyłączyć kocioł. Serwisant który go serwisował stwierdził jedynie ze elektronika nie zadzialała. Kocioł ma 4 lata i jest po gwarancji ale nie zostawie tak sprawy poniewaz piec praktycznie nadaje sie na smietnik a okazał się niebezpieczny. O jakich zabezpieczeniach mechanicznych mówisz?

  4. #4

    Domyślnie

    różne firmy stosują różne zabezpieczenia standardem jest podwójny system elektroniczny i mechaniczny, wezwij na miejsce jakiegoś niezależnego rzeczoznawce by konkretnie ocenił co zawiodło i dlaczego, jeżeli piec był serwisowany przez serwis firmowy to ten serwisant ponosi odpowiedzialność i na podstawie oceny rzeczoznawcy możesz z nim walczyć bo na jego usług też powinna obowiązywać gwarancja

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Gaz ziemny czy płynny ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radek3103

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-756
    Posty
    4

    Domyślnie

    Gaz ziemny GZ50, słuchajcie jest jeszcze jeden wątek który mnie zastanawia. Otóz przed sezonem tj końcem wrzesnia ni stąd ni zowąd dostałem telefon z serwisu Ferroli że firma wykona u mnie bezpłatny przegląd kotła. Ucieszyłem się. Panowie przyjechali rozkręcili kocioł, wyjeli wymiennik ciepła (który teraz rozwaliło) wypłukali go zrobili fotki i odjechali. Kocioł działał bez zarzutu. teraz sie zastanawiam czy ten darmowy przegląd nie wiązał się z jakąś wadą technologiczną? Specjalnie nie zaglądałem co tam oni robili przy tym kotle. Co do zabezpieczeń ten kocioł ma zawory odcinające gaz ale elektronika je uruchomiła dopiero jak się okablowanie sondy kominowej spaliło, innymi słowy te systemy nie zadziałały. Wysłałem [pism do ferroli jak się będą wykręcać to idę z nimi do sądu. jest system oceny zgodności któremu podlegają m.in. kotły gazowe .

  7. #7

    Domyślnie

    dokładnie masz rację jak darmowy serwis robią to coś w trawie piszczy, jednak na wojnę z nimi zabierz kogoś kto dobrze zna temat i jak by chcieli coś poprawić z własnej woli to patrz dokładnie im na ręce a najlepiej rób fotki wszystkich elementów które wymieniają, poszukaj może jakiegoś państwowego nadzoru technicznego i zgłoś całą sprawę

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    coś śmierdzący ten temat Na początku powinien odłączyć zwykły termostat, później stb a na koniec kominowy. Nawet w starszych urządzeniach stb musiało zadziałać zawsze. Tym bardziej na gazie ziemnym nie powinno mieć coś takiego miejsca. Czasami większe ciśnienie z sieci (uszkodzony reduktor jeśli jest) może dać większy płomień tylko nie wiem czy w tak krótkim czasie (do zadziałania zabezpieczeń) mogłoby coś się przepalić. pozdr
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radek3103

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-756
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    coś śmierdzący ten temat Na początku powinien odłączyć zwykły termostat, później stb a na koniec kominowy. Nawet w starszych urządzeniach stb musiało zadziałać zawsze. Tym bardziej na gazie ziemnym nie powinno mieć coś takiego miejsca. Czasami większe ciśnienie z sieci (uszkodzony reduktor jeśli jest) może dać większy płomień tylko nie wiem czy w tak krótkim czasie (do zadziałania zabezpieczeń) mogłoby coś się przepalić. pozdr


    Też, tak myślę co więcej mam już jakąś wiedzę, że ten darmowy przegląd mógł się z tym wiązać. Jeśli Ferroli się tym nie zajmie to nie zostawię tak sprawy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony