dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Post Kominki wentylacyjne ?

    Czy wentylację z kuchni i łazienki oraz wentylację z okapu w kuchni mogę wyprowadzić ponad dach i zakończyć kominkami wentylacyjnymi systemowymi w dachówce ceramicznej ? czy muszą być murowane kominy i takimi wyprowadzić to ponad dach ?

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    W przypadku okapu można, o ile ten kominek będzie odpowiedniej wielkości a w kanale zastosuje się zawór zwrotny zabezpieczjący przed "cofką" na czas, gdy okap nie pracuje. Gorzej jest w przypadku łazienki i kuchni, bo mogą być (w przypadku wentylacji konwekcyjnej) problemy z tym ciągiem wstecznym i efektywną wentylacją. Trzeba też zabezpieczyć wszystkie takie kanały w syfony odprowadzające (wyłapujące) skropliny, aby nie kapało "na głowę".

  3. #3
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...


    ps. Do diesla można zatankować PB95 ale jeździć nie będzie... tak samo z tymi "kominkami" zamontować "da się" ale działać nie ma prawa.

  4. #4

    Domyślnie

    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?
    A chcesz mieć działającą poprawnie wentylację czy jej nie mieć?

  6. #6
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?
    W swoim domu mozesz robic co ci sie zywnie podoba, mozesz nawet wogóle nie wyprowadzic kanałów ponad dach... kominki kanalizacyjne również możesz sobie zamontować ale żaden mistrz kominiarski nie dokona odbioru - w przypadku np zaczadzenia prokuratura pociągnie do odpowiedzialności karnej kominiarza który "coś takiego odebrał".

    Aby wentylacja grawitacyjna działała musi być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 16-03-2011 o 11:58

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...


    ps. Do diesla można zatankować PB95 ale jeździć nie będzie... tak samo z tymi "kominkami" zamontować "da się" ale działać nie ma prawa.
    Znałem Diesel'e, które nawet na denaturacie jechały

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...

    ...
    jeżeli w projekcie masz kanał went. fi150 to bez problemu możesz go zakończyć kominkiem wentylacyjnym fi 150, nie kominkiem odpowietrzajacym fi100

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj dzwoniłem do kominiarzy, bo ten problem nie dawał mi spokoju, kominiarz powiedział że można wyprowadzić wentylację i spaliny z okapu poprzez kominki wentylacyjne w dachu, jeśli jest to wymuszone.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    Dzisiaj dzwoniłem do kominiarzy, bo ten problem nie dawał mi spokoju, kominiarz powiedział że można wyprowadzić wentylację i spaliny z okapu poprzez kominki wentylacyjne w dachu, jeśli jest to wymuszone.
    Jak wymuszone?

  11. #11

    Domyślnie

    krtki elektryczne czyli wentylatorki

  12. #12

    Domyślnie

    no, pewnie wtedy gdy kominiarz na odbiór przyjdzie
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:48

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    no, pewnie wtedy gdy kominiarz na odbiór przyjdzie
    Tak też myślę, że chodzi tu bardziej o kominiarza i odbiór wentylacji a nie o poprawnie działającą wentylację.
    Najciekawsze jest kto w tym domu będzie mieszkał kominiarz, wróg, czy właściciel?

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie będzie WM, ale okap będzie oddzielnie wyrzucony ponad dach. W takim przypadku mogę zastosować taki kominek?
    Podejrzewam, że okap będzie używany sporadycznie, bo w kuchni będzie wyciąg z WM, który będzie dawał radę podczas normalnego gotowania.
    Okap przyda się w skrajnych sytuacjach (np przygotowania do świat, czyli smażenie, pieczenie i gotowanie na wszystkich palnikach )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony