dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Question Najpierw tynki czy posadzki ?

    Witam, czytam i czytam i się cały czas zastanawiam co najpierw tynki czy posadzki ? pomożcie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od tynków.
    W większości tak widuję.
    Tynki, oczywiście, po części instalacji.
    (Np. przed wentylacją, a po kablach i rurkach)
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robiłem najpierw posadzki a potem tynki. Taką kolejność powstała jakby sama, wyjaśniam dlaczego. Całą instalację elektryczną poprowadziłem poziomo po ścianach bez bruzd na wysokości warstw styropianu zarówno na parterze jak i na poddaszu. Gniazda elektryczne pełnią też funkcje puszek rozdzielczych. Następnym logicznym krokiem było ułożenie 10 cm styropianu na chudziaku i 3 cm na stropie aby zakryć tą instalację elektryczną, a następnie wykonanie posadzek. Tynkarzom pozostało tylko do zakrycia kilkanaście 20 cm bruzd od gniazd do posadzki. Z doświadczenia wiem że o wiele łatwiej jest usunąć tynkarskie resztki z posadzki wykonanej miksokretem niż z chudziaka czy wylewki na stropie.
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    To ja się podepnę do tematu
    Jeżeli najpierw robimy posadzki to co z dylatacją? Jeżeli zrobimy dylatacje posadzki (1cm) potem tynki (1,5 cm) to tak jakby dylatacji nie było???
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-02-2012 o 13:30

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Najpierw tynki (bo dużo się chlapie) a potem wylewki.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Najpierw tynki (bo dużo się chlapie) a potem wylewki.
    Dokładnie tak
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7

    Domyślnie

    Ja robiłem najpierw posadzki. Tynkarze zadeptaliby wszystkie instalacje ułożone w warstwie posadzki (odkurzacz, elektrykę, instalacje co i wodną).
    Z dylatacja nie było problemu, ten centymetr praktycznie dylatuje również tynk na ścianie
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    jeśli cokolwiek z instalacji trzeba połozyc i na ścianie i na podłodze to najpierw posadzka bo tynkarze zadepczą i zniszczą niezabezpieczoną instalację

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    To ja się podepnę do tematu
    Jeżeli najpierw robimy posadzki to co z dylatacją? Jeżeli zrobimy dylatacje posadzki (1cm) potem tynki (1,5 cm) to tak jakby dylatacji nie było???
    A wiesz co to dylatacja?

    W takim przypadku jak opisałeś dylatacja będzie. Posadzka będzie oddzielona od ścian, a tynki będą zaczynać się wyżej. Możesz zrobić tą opaskę brzegową z grubszego materiału. Np 2cm.
    Tendencja wylewki jest raczej opadająca.

    Ale i tak jestem za tym aby tynki były pierwsze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Ja wiem że tynki powinny być pierwsze i tak właśnie mieliśmy zrobić. Ale jak to bywa nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy i prawdopodobnie będziemy musieli robić najpierw posadzki. michal_mlody całkiem dobry pomysł z grupszą dylatacją. dzięki

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Jak Ci wyjdzie z harmonogramu (wyższość Bożego Narodzenia nad Wielkanocą)
    U mnie były najpierw posadzki bo podłogówka, wykute podejścia do kilku kaloryferów prąd, telefon, ethernet w podłodze i znów kute do gniazdek. Tynki przykryły wszystko. Nie było tak źle z wodą, ale miałem fajną ekipę od tynków.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Moim zdaniem odpowiednia kolejność prac to najpierw tynki a potem wylewki. Przed tynkami hydraulicy powinni doprowadzić podejścia pod grzejniki, wodę oraz kanalizę do łazienek oraz jeśli będzie ogrzewanie podłogowe wykuć otwory i osadzić w nich szafy do regulacji temperatury.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No robi się dyskusja najpierw tynki czy posadzki. Tak to jest z podpinaniem się do tematu
    Ja wiem że tynki! Ale jak trzeba najpierw posadzkę to co z dylatacją. I to jest moje pytanie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    No robi się dyskusja najpierw tynki czy posadzki. Tak to jest z podpinaniem się do tematu
    Ja wiem że tynki! Ale jak trzeba najpierw posadzkę to co z dylatacją. I to jest moje pytanie
    i ja wiedziałem, że najpierw tynki, ale dla mnie korzystniej było odwrotnie z różnych przyczyn. A posadzkę dylatowałem od ścian (bo o to ci chodzi w zestawieniu z tynkami) 1cm styropianu. Nic się złego nie stało a tynki są już od roku.

    p.s. argument o tynkach przed posadzką bo się "nabrudzi" nie ma nic do znaczenia. Plandeki i żwirek, piasek i u mnie zero brudu po tynkach na posadzce. Bardziej trzeba myśleć o pracach z instalacjami i dylatacji.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    1cm styropianu. i.
    styropian był plus taśma

  16. #16

    Domyślnie

    Dylatacje robisz normalnie tak jak by były już tynki. Wywijasz tylko więcej foli na ścianę żeby później przykryć nią wylewki. Dylatacja jest po to żeby wylewka pracowała w poziomie i to że nałożymy później na wylewkę tynki niczemu nie przeszkadza, bo tak jak już ktoś zaznaczył prędzej wylewka siądzie niż się podniesie, a dylatacja na bokach i warstwa ślizgowa wywinięta na wylewce pozwoli jej normalnie pracować.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie najpierw tynki. Hydraulik rozkładał wodę, kanalizę, ogrzewanie jak tynki były już suche więc nie rozumiem o co chodzi z zadeptaniem?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    U mnie najpierw tynki. Hydraulik rozkładał wodę, kanalizę, ogrzewanie jak tynki były już suche więc nie rozumiem o co chodzi z zadeptaniem?
    A o to, że czasami robi się po podłodze wodę, kanalizę, ogrzewanie i elektrykę przed tynkami i posadzką jak u mnie, więc ja robię posadzkę najpierw a potem tynki - i szczerze mówiąc mam inne problemy niż takie pierdoły jak co pierwsze tynki czy wylewki -pozdr .
    Ostatnio edytowane przez pepe2009 ; 01-02-2012 o 15:48

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Ja wiem że tynki powinny być pierwsze i tak właśnie mieliśmy zrobić. Ale jak to bywa nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy i prawdopodobnie będziemy musieli robić najpierw posadzki. michal_mlody całkiem dobry pomysł z grupszą dylatacją. dzięki
    Nie ma za co
    Powodzenia.

  20. #20

    Domyślnie

    nie tyle jest potrzebna dylatacja co zabezpieczenie żeby tynki nie skleiły się z posadzką. w czasie schnięcia tynki się kurczą i jeśli się skleją to istnieje niebezpieczeństwo, że podczas schnięcia pęknięcie pójdzie po ścianie. wystarczy przykleić na wylewkę taśmę malarską.
    desmear

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony