dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kazach

Kod pocztowy
    43-100

Domyślnie Proszę Państwa o rady przy budowie małej budki letniskowej :)

Witam

Rodzice zakupili działkę niedaleko Końskich - niecały hektar. Jest to działka z prawem zabudowy do 50m od drogi dojazdowej. Planujemy postawić na niej mały domek letniskowy, wodę i prąd właśnie załatwiamy. Proszę o teoretyczną pomoc fachowców, mam wszystkie niezbędne narzędzia do budowy i wykonania instalacji wody, prądu i kanalizacji. Mam niewielkie doświadczenie w budowlance, liczę na doprecyzowanie moich pomysłów, chociaż ewentualne zmiany w planach cały czas są możliwe

Mam taki plan:

1. Altanka ma miec wymiary ok 4m x 5m, wys 2,5. Bez poddasza, bez scianek działowych. Wykonana technologią szkieletową.

2. Fundament planuję wykonać punktowo. Otwory w ziemi o srednicy 20 cm, na głębokość 1m. Zalane betonem wymieszanym na miejscu, do wysokości 20 cm ponad powierzchnię terenu. Zatopię szpilki do przytwierdzenia belek drewnianych. Pod belkę podwójna izolacja z papy.

3. Belki podwalinowe na fundamencie punktowym ( 4 rzędy ) ułożone co około 1,2m. Na belkach legary podłogowe ( pomiędzy nimi izolacja termiczna), na wierzch folia paroizolacyjna i deska.

4. Ściany wg technologii szkieletowej. Planuje od zewnątrz tynk mineralny, siatka, styropian 5cm, folia paroprzepuszczalna, płyta OSB 12 mm, konstrukcja sciany z ociepleniem, folia paroizolacyjna, płyta GK.

5. Proszę mi doradzić - wykonać podłogę z odeskowaniem całej płaszczyzny i na deskach zacząć ustawiać ściany, czy czekać z układaniem desek podłogi do wystawienia konstrukcji ścian ? Chodzi mi o to, czy warto sobie zostawić możliwość łatwej wymiany desek podłogowych, czy nie zaprzątać sobie tym głowy ? Jak to powinno wyglądać ?

6. Z zaplanowaniem dachu mam już większe problemy, gdyż nigdy się tym nie zajmowałem. Z tym na czym się znam, zatrzymałbym sie na podwójnym oczepie. I co dalej? Bardzo proszę o jakieś sugestie, może pomocne linki, dodam że planuję zastowowac jako pokrycie blachę trapezową dł. 3m szer. 86 cm.( taką już posiadam ), Jaką zastosować więźbę, zrobic jednospadowo czy dwu ? Ma być najtaniej i najszybciej, z zastosowaniem tejże blachy.

7. Czy warto pod belkę podwalinową podczepić coś w rodzaju siatki przeciw gryzoniom, żeby miały utrudniony dostęp do wnętrza ? Jeśli tak - co najlepiej zastosowac ?

8. Prąd i wodę chcę poprowadzić w ziemi - altanka będzie około 30 m od słupa i studzienki. Poprowadzić w jednym wykopie? Jakie najlepiej zastosować do tego celu rury i jaki przewod prądowy ? Instalacje wewnątrz altanki poprowadzić schowane w ścianach czy lepiej na wierzchu ?

9. No i sprawa podgrzewania wody. Docelowo chcę postawic jakąś kabinę - zastosowac boiler czy przeplywowy podgrzewacz wody ? Co się bardziej kalkuluje?

Sporo mam tych pytań Wierzę, że mi Państwo pomożecie - całośc planuję wykonać samodzielnie, z pomocą taty, Zależy nam na jaknajmniejszych kosztach. Na pracę mamy zaklepane 2 tygodnie urlopu w czerwcu, jednak wczesniej chcemy wykorzystac kilka wekendów np na wykonanie fundamencików, podciągnięcie wody i prądu. Tak jak juz wspomniałem mamy blachę trapezową na dach i około 20m2 styropianu 10cm, miękkiego. Można go gdzieś upchnąć w sciany czy podłogę, czy lepiej zastosować samą wełnę mineralną ?

Wierzę, że z Waszą pomocą uniknę wielu nieprzyjemności, że mało co mnie zaskoczy - chcę się przygotować do budowy teoretycznie zanim zacznę wiercić fundamenciki Przeglądałem tysiace stron i porad, wszędzie piszą różnie, zdecydowałem się w końcu napisać tu, na forum, gdyż już niejedno dobre zdanie o Was zasłyszałem.

Dziękuję i pozdrawiam wszyskich użytkowników forum.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kazach

Kod pocztowy
    43-100

Domyślnie

Widze, ze tydzien to mało aby choć jedna osoba podpowiedziała mi na któreś z pytań. Dzieki

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

Cytat Napisał kazach Zobacz post
    Widze, ze tydzien to mało aby choć jedna osoba podpowiedziała mi na któreś z pytań. Dzieki
    Weź pod uwagę to ze na forum piszą ci ktorzy maja na to ochotę. Nikt jednoznacznie nie rozwieje twoich wątpliwości, trudno też wymagać by ktoś podarował ci dokładną instrukcję co i jak. Na forum sa działy. na wszelkie swoje pytania znajdziesz gdzieś tam odpowiedź tyle że nie zawsze pomoże to ci rozstrzygnąć wątpliwości.
    Ze swojej strony proponowałbym byś zastanowił sie nad technologią. Domek szkieletowy nie oznacza tani. Koszty wyjdą pewnie porównywalnie do murowanego np z BK.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia