dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie pokrycie dachu papą czy...???

    witam jak najtaniej pokryc dach na domku holenderskim, myslalem o papie klejąc ją lepikiem do dachu, czy macie może lepsze pomysły, by zrobic to za niewielkie pieniadze dach około 25 m kwadratowych, pozdro

  2. #2

    Domyślnie

    Jedynie papa tylko broń boże ją nie klej tylko zgrzej palnikiem . Polecam papa o parametrach PYE-PV 250 S52 na pełnym SBS ,taka papa na pewno wytrzymie 30 lat do 50

  3. #3

    Domyślnie

    a jak sie przeprowadza takie krycie papą zapodalbys kolego jakiegos tutoriala

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Skąd Grzesiu wiesz , że " wytrzymie " do 50 lat ? Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    a tak na marginesie mialem zamiar taaka pape przyłapac lepikiem
    byloby to?????

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jestem dekarzem i moge ci to machnąć nie wiem skąd jesteś ja ze śląska ? bo jak ktoś niedoświadczony sam grzeje papa to na 80 % ją żle zgrzeje albo przegrzeje
    -co by było ? - papa posiada własne spoiwo bitum asfaltowy jak się to zgrzeje to jest tak ja za spawem trzyma szczelność .Spawasz rurę trzymie szczelność a jak ją skleisz to kicha
    -W swojej praktyce spotkałem się z dachami pokrytymi tradycyjnymi papami (tj. tekturka nasączona aswaltem 1%naciągliwości) które przy odpowiedniej konserwacji wytrzymały 25 lat
    To ile ma wytrzymać papa (tj. 5x grubsza z praktycznie niezniszczalnym włóknem poliestrowym 250gr bitumiczna z dodatkiem elastomeru na pełnym Sbs-ie)Ja mam ją na dachu już 15 lat i w zeszłym roku musiałem wymienić komin trzeba było oberwać jo wokół komina to musiałem użyć fleksa żeby ją wyciąć taka mocna po 15latach praktycznie 0 zużycia 0problemów 0 przecieków nie wyobrażam sobie żeby wytrzymała mniej niż 30 a podejrzewam że i 50lat wytrzyma
    Oczywiście musi być odpowiednio zgrzana odradzam wszelkie psełdo palniki z castoramy palnik musi mieć konkretny jak my to mówimy POWER moc grzania. a dekarz konkretną praktykę spotkałem się z wieloma złymi opiniami na temat papy termozgrzewalnej a wynikały one albo że ktoś źle ją zgrzał na dachu albo nie obrobił wszystkich elementów dachu według technologi albo kupił grubą papę ale na welonie która po 5 latach pęka na dachach jak papier . Są też papy z domieszkami SBS albo połową sbs odradzam tylko pełny sbs albo APP jest to wzbogacenie jakości gumy App na bardziej nasłonecznione dachy.
    ciao

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu33 Zobacz post
    Jedynie papa tylko broń boże ją nie klej tylko zgrzej palnikiem . Polecam papa o parametrach PYE-PV 250 S52 na pełnym SBS ,taka papa na pewno wytrzymie 30 lat do 50
    czesc,

    czy jest jakas alternatywa dla tej papy - ale o polowe tansza? ewentualnie jakakolwiek sprawdzona papa w cenie do 10 zl / m2?

    michal

  8. #8

    Domyślnie

    Poniżej 15 zł za m2 nie kupisz porządnej papy ter. nawierzchniowej ,chyba że z wędki .Te najlepsze stoją już ponad 20 zł polecam Vedag Euroflex , ICOPAL POLBIT, BAUDER - PAPA PLANT E , SUPER WERNER , TRELLEBORG też ma niezłe produkty . Jesli chcesz mieć papę na wiele lat to musi spełniać te warunki -gruba min 5mm -wkładka nośna poliestowa min 250gr. -giętkość w niskiej temperaturze do-35C - asfalt modyfikowany elastomerem SBS (nie domieszka tylko na pełnym sbs) , No i unikaj kupna Szybkiego Profilu ta papa ma mało spoiwa nie wiem kto wymyślił ten bajer ale chodzi tylko o to że dają poprostu mniej spoiwa źle się klei i łatwo przegrzewa
    Ostatnio edytowane przez grzechu33 ; 16-03-2011 o 17:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony