dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie półki na ksiązki

    czemu we wszystkich wnetrzach projektowanych przez architektów nie ma miejsca na ksiązki? Mam ich duzo,a czy muszą być w klasycznych regałach? Może macie jakieś pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    ha!
    tez mnie dziwi. przy remoncie domu zaprojektowalem takie miejsca. Nie lubie ksiazek porozkladanych w roznych miejscach. Dlatego bede mial duzy regal (zaslaniajacy cala sciane) na ksiazki. NIe bedzie to typowy regal czy szafa ale taka "sciana z polkami".
    Ksiazki wspaniale wygluszaja pomieszczenie a poza tym maja wspanialy zapach (niektorzy wiedza o czym mowie) dlatego najchetniej nie zamykalbym ich za szklem i dlatego moj regal bedzie gleboki. Co zrobic jednak z tymi ksiazkami ktore powinny byc za szklem i najlepiej nie w salonie?


    dodam jeszcze ze mnie osobiscie podobaja sie regaly dobrze skrojone do ksiazek - roznej wysokosci polki dopasowane do roznych wysokosci ksiazek.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    W pokoju goscinnym planuje dwie sciany przeznaczyc prawie wylacznie na ksiazki (miedzy nimi pewno znajdzie sie miejsce na male terrarium, taka pasja). Wlasnie sie waham czy ta biblioteke oszklic. Ksiazki sie mniej niszcza a i kuzu sie mniej zbiera (te sprzatanie ). Tak czy siak bedzie to pokoj goscinny w razie potrzeby (zakladam, ze zadko uzywany) a na codzien biblioteka-czytelnia... Tylko, ze jak znam siebie, to i tak bedzie za malo miejsca na ksiazki i predzej czy pozniej wyladuja one w innych pomieszczeniach.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja u siebie zrobię taki regał z wymurowanymi ściankami od podłogi do sufitu na całą szerkość jednej ściany w salonie (na książki) oraz w pokoju "kinowym" (to na płyty). Takie mam pasje. Książek i filmów mam od licha i trochę. Są piękne, często do nich zaglądam i na pewno będzie to stanowiło ozdobę obu tych pomieszczeń. Są również baaardzo pojemne (ściany mają szerkość 5m a wysokośc 3m). Mam nadzieję, że na "parę" najbliższych lat jeszcze wystarczy Te wymurowane ścianki będą miały szerkość 10cm, w odstępach 84x84x110x84x84. Do tego będę miała robione na miarę półki 3cm fornirowane mahoniem. Miałam coś takiego kiedyś i u wszystkich wzbudzało to zachwyt- nieskromnie dodam

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam Alan Powers "Dom i książki"- nie wiem czy jest projektantem- ale pomsły na książki we wnętrzu ma niezłe. Też mam dylemat, co z książkami (na razie siedzą sobie w pudłach i czekają na przyjazd stolarza), chyba jednak zamknięta biblioteczka dla części książek w pokoju z komputerem, a reszta w jakimś fajnie zaprojektowanym regale- a właściwie półkach, bo muszę go przytwierdzić do ściany. Co do rozrastającego się księgozbioru, to postanowiliśmy, że każda nowa książka= oddanie jakiejś zbędnej i jakoś kiepsko nam to idzie Macie na to pomysł?

  6. #6

    Domyślnie

    Mamy cały pokój przeznaczony na książki - wszystkie ściany dookoła to półki, a i tak miejsca już brakuje. Książki na parapetach, na ladzie, w każdym pokoju - a, niech będzie. Lubimy czytać. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Moze cos takiego ?
    Reczna robota z drewna litego
    Pozdrawiam,
    Marek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5030.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	105,7 KB
ID:	188941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5031.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	105,3 KB
ID:	188942   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5047.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	188943  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony