dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie Listwa przejściowa

    W dwóch pokojach muszą niestety zastosować taką listwę (połączenie paneli i płytki). Nie podoba mi się to , ale nie mam teraz innego wyjścia. Czy możecie pokazać jak wy rozwiązaliście ten problem ? Szukam jakiejś wąskiej, aluminiwej listwy (bo o czarnej pewnie nie mam co marzyć).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Ojej, miałam ten sam problem - na budowie przez dwa tygodnie przedpołudniami był wyłączony prąd, więc panowie musieli ciąć deski ręcznie, co wyszło im oczywiście nierówno, deski były postrzępione i nie mogłam włożyć w szpary korka, więc zaczęły się poszukiwania. W Castoramie, Praktikerze, LM - nigdzie nie było małych, zgrabnych listew, aż w końcu trafiłam na taką:

    http://www.cezar.eu/?str=4&n=10&p=86

    Są przede wszystkim płaskie (nie w kształcie grzybka), niezbyt szerokie, duży wybór kolorów.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    W dwóch pokojach muszą niestety zastosować taką listwę (połączenie paneli i płytki). Nie podoba mi się to , ale nie mam teraz innego wyjścia. Czy możecie pokazać jak wy rozwiązaliście ten problem ? Szukam jakiejś wąskiej, aluminiwej listwy (bo o czarnej pewnie nie mam co marzyć).
    napisz mi , lub wykonaj fotkę jak to wyglada u Ciebie . Na jakim poziomie są płytki i panele jak szeroka jest szczelina między płytka a panelem i czy równo sa docięte panele , a wówczas napsize jak to rozwiązać

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Mam trzy różne przejścia:
    1) płytka i panel (pokój córki i hol), wszystko równe, wysokość ta sama ale panel nie jest podklejony i szczelina jest stosunkowo duża - do 5 mm. Zastanawiam się jeszcze czy jednak nie zrobić małej rewolucji i nie podkleić tego pierwszego panela.
    2) płytka i panel - jak wyżej, ale tutaj powiedzmy nie zależy mi tak bardzo na stronie wizualnej - to przejście z łazienki do garderoby - ok. 3 mm.
    3) deska trójwarstwowa przyklejona i panel. Tutaj ze względu na różnicę poziomów pod panel poszło trochę więcej podkładu i panel jest luźny (tzn jak się na niego nadepnie to się ugina lekko). Nie da się więc tego wszystkiego podkleić.
    4) panel podklejony i płytka - tutaj szczelina wynosi około 1-2 mm.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mamy bardzo cieniutką listwę między płytkami i panelami. Kupiona w Leroy, aluminiowa, szerokość 1,5cm, płaska.

  6. #6

    Domyślnie

    poszperaj na forum, masa wątków o tym jest.
    u mnie listwa metalowa plus maskowanie silikonem żeby nie połyskiwała na srebrno. wyszło bardzo estetycznie (łączenie podłogi w kolorze gorzkiej czekolady i jasnej arkesii).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Tylko ja o zdjęcia bym bardzo prosiła .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mirela to moja listwa 1,5cm (panele clicki, nie klejone):




  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    O, ładnie to wygląda. Listwa jest klejona ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    O, ładnie to wygląda. Listwa jest klejona ?
    Zależy gdzie. W dużym pokoju jest przyklejona, w małym podłożona pod panele. Listwa oryginalnie ma takie ząbki i jest przeznaczona do podkładania pod panele ale że my mieliśmy już podłogi położone to...w małym pokoju udało się podnieść troszkę podłogę i podłożyć listwę, w dużym nie więc obcięliśmy ząbki i listwę przykleiliśmy.

    Tą samą listwę mamy też między korytarzem, a łazienką gdzie z dwóch stron są kafle. Ząbki też obcięte oczywiście i listwa przyklejona. Niestety kafelkarz się tu nie popisał i nie zrównał kafli, wrrr.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    poszperaj na forum, masa wątków o tym jest.
    .
    Bezcenna uwaga, tylko widać , że lepiej niż szukać, to poklepać sobie "a ja mam to , a ja mam jeszcze lepiej"

    Praktycznie wszystko czego potrzeba do tego typu rozwiązań
    http://schlueter-pl.schlueter.de/produkty.aspx


    PS
    Liroj i Kastorama nie są źródłem wszystkich rozwiązań i inspiracji.
    Sklepy z produktami Schlutera w każdym niemal średnim mieście.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony