dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie fundamentów z obu stron.

    Witam.
    Mam pytanie dotyczące ocieplenia ściany fundamentowej. Ściana fundamentowa jest lana nie murowana z bloczków. Na zewnątrz fundamentu mam zamiar dać 15 cm ocieplenia i zastanawiam się czy nie dać 5 cm od środka aby ciepło nie uciekało mi do środka pod podłogę. Gdyby ściana fundamentowa była murowana z bloczków górę mógłbym zrobić z cieplejszych bloczków.
    Rafał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalmix Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie dotyczące ocieplenia ściany fundamentowej. Ściana fundamentowa jest lana nie murowana z bloczków. Na zewnątrz fundamentu mam zamiar dać 15 cm ocieplenia i zastanawiam się czy nie dać 5 cm od środka aby ciepło nie uciekało mi do środka pod podłogę ?. Gdyby ściana fundamentowa była murowana z bloczków górę mógłbym zrobić z cieplejszych bloczków.
    Rafał
    Nie dawać od środka fundamentu tylko pod całą posadzkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Pod posadzką to będzie 15 cm

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ba***l

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Pabianice, Poland
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    252

    Domyślnie

    Nie ma sensu-jeśli dajesz solidne ocieplenie od zewnątrz

  5. #5

    Domyślnie

    w takim ukladzie lepiej dac 10 cm z zewnatrz i 5 cm od wewnatrz a koszt ten sam

  6. #6

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat
    Jestem na etapie budowania domku wirtualnie,zbieram doświadczenia Forumowiczów do kupy i na razie buduję sobie w myślach....
    Będę budował systemem gospodarczym, więc muszę posiąść elementarną wiedzę przed
    Chciałbym się upewnić, czy sposób wykonania fundamentu łącznie z płytą będzie OK?
    A mianowicie : ława fundamentowa, na to ściana fundamentowa z bloczków betonowych ocieplona 15 cm.styropianu od zewnątrz ( i nie wiem jak od wewnątrz ), zalanie płyty zazbrojonej spoczywającej na tych ścianach ( łącznie z wewnętrznymi ) grubość 10 cm. w płycie wykonane już wcześniej wszystkie przyłącza, folia przeciwwilgociowa na całej powierzchni , na to 20 cm.styropianu, ogrzewanie podłogowe zalane 7 .cm betonu .
    Co o tym sądzicie?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paco16 Zobacz post
    Podepnę się pod temat
    Jestem na etapie budowania domku wirtualnie,zbieram doświadczenia Forumowiczów do kupy i na razie buduję sobie w myślach....
    Będę budował systemem gospodarczym, więc muszę posiąść elementarną wiedzę przed
    Chciałbym się upewnić, czy sposób wykonania fundamentu łącznie z płytą będzie OK?
    A mianowicie : ława fundamentowa, na to ściana fundamentowa z bloczków betonowych ocieplona 15 cm.styropianu od zewnątrz ( i nie wiem jak od wewnątrz ), zalanie płyty zazbrojonej spoczywającej na tych ścianach ( łącznie z wewnętrznymi ) grubość 10 cm. w płycie wykonane już wcześniej wszystkie przyłącza, folia przeciwwilgociowa na całej powierzchni , na to 20 cm.styropianu, ogrzewanie podłogowe zalane 7 .cm betonu .
    Co o tym sądzicie?
    Konstrukcyjnie nie ma potrzeby wykonywania zbrojonej płyty w tym miejscu.
    Wystarczy dobrze zagęszczony piasek i podkład betonowy. To nie potrzebny dodatkowy wydatek.
    Ale jak kto chce to oczywiście może.

  8. #8

    Domyślnie

    dobrze zagęszczony piasek ,wiem jak to zrobić...ale ten podkład betonowy ? co masz na myśli i jak to wygląda?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paco16 Zobacz post
    dobrze zagęszczony piasek ,wiem jak to zrobić...ale ten podkład betonowy ? co masz na myśli i jak to wygląda?
    To słaby / tani / beton , "chudziak', np marki B 10, grubości do 10 cm ładnie zarównany.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3271309

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem Trochę nie mam zaufania do tego rozwiązania, widziałem u znajomych zapadniętą podłogę w salonie ( po dwóch sezonach ok.5 cm.) ,prawdopodobnie piach został u nich źle zagęszczony...( boję się tego zagęszczania i do końca nie ufam w to, że po pewnym czasie jednak trochę nie siądzie) i dlatego chodzi mi po głowie płyta wylana na ściany fundamentowe a nie pomiędzy jak w tym przypadku ...poza tym wracając do tematu, czy jednak nie byłoby wskazane położyć styropian także od wewnątrz ścian fundamentowych ? wiem,że to może fanaberie i wymyślanie problemów, lecz jednak zapytam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  12. #12

    Domyślnie

    Poczytałem i dowiedziałem się co zacz
    Dzięki .

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mos

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sprawa ocieplanie fundamentów od wewnątrz, a nawet od od spodu jest bardzo przejrzyście wyłożona na www.praktech.pl Są tam rysunki, zdjęcia i nawet filmy z realizacji. Ty już wprawdzie fundament wylałeś, ale nie zaszkodzi poczytać i lepiej zrozumieć problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony