dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie piecyk gazowy w łazience

    Czy w Waszych "blokowych" łazienkach zabudowujecie piecyki gazowe?Jesli tak, mozna prosic o zdjecia takich rozwiazan? Czy to jest wogole bezpieczne? Spotkalam sie z opinia,ze nie i ze lepiej zostawic go "na wierzchu" niz chowac w jakiejs szafce :/

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kasiu,
    poczytaj może doniesienia o śmierci w wannie...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam takowy piecyk i uważam straszenie śmiercią we wannie za głupie sianie paniki.
    Czad (tlenek węgla) nie powstaje niczego - ludzie trują się na własne życzenie - zatykając na zimę wentylacje grawitacyjną w łazience i nie montując mikrowentylacji w oknach. Głupota + brak znajomości fizyki zwykle bywają śmiertelne, niezależnie od stosowanego urządzenia.

    Mój piecyk wisi na ścianie i nie jest niczym osłonięty. Kafelki są białe, piecyk tez, wtapia się w tło. Jakakolwiek obudowa w tak małym pomieszczeniu, jakim jest moja łazienka, dawałaby przytłaczające wrażenie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Elfir,
    kilkanaście dni temu na forum był opisywany taki wypadek; o kilkunastu innych grzmiały media - dla mnie to nie jest sianie paniki tylko zwrócenie ludziom uwagi na to, co sobie mogą zafundować. Owszem, wentylacja to podstawa, ale jak ją można zagwarantować, obudowując piecyk?!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Aby było bezpiecznie to musi być całkiem spory nawiew i dobra wentylacja. Przy zachowaniu dopływu powietrza do urządzenia mozna je zabudować, odpływ do kratki wentylacyjnej równiez musi być możliwy. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W ten sam sposób, gdy w kotłowni nie ma sprawnej wentylacji, przy piecu na gaz, powstaje tlenek węgla. Ale czy to powód dla którego należałoby rezygnować z pieców gazowych w ogrzewaniu domów?

    Piece gazowe kondensacyjne (ja mam jeszcze tradycyjny, stary model), w ogóle nie pobierają powietrza z pomieszczenia do spalania gazu. Wiec nie ma żadnego problemu z czadem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_1982 Zobacz post
    Czy w Waszych "blokowych" łazienkach zabudowujecie piecyki gazowe?Jesli tak, mozna prosic o zdjecia takich rozwiazan? Czy to jest wogole bezpieczne? Spotkalam sie z opinia,ze nie i ze lepiej zostawic go "na wierzchu" niz chowac w jakiejs szafce :/
    Pomijając już samą wentylację czy taki piecyk nic się nie nagrzewa, obudowany chyba jeszcze bardziej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Aby było bezpiecznie to musi być całkiem spory nawiew i dobra wentylacja. Przy zachowaniu dopływu powietrza do urządzenia mozna je zabudować, odpływ do kratki wentylacyjnej równiez musi być możliwy. pozdr adam
    Mówimy oczywiście o tych nowoczesnych piecykach, nie starych "ze świeczką" Z takimi argumentami jak powyżej spotkałam się wsród wykonawców, stąd moje pytanie właśnie bo sama się nie znam,a mam czujnik gazu w łazience-na wszelki wypadek... i mam świadomość zagrożenia bo słyszę co się dzieje dookoła.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Cameron81
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Rokietnica/Poznań
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ja mam zabudowany, od frontu będą drzwiczki classena ażurowe, tak aby była wentylacja.

  10. #10

    Domyślnie

    czy mozna prosic o zdjecie jak to wyglada? albo zdjecie tych drzwiczek? dzieki

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Cameron81
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Rokietnica/Poznań
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zdjęcia zamieszczę wkrótce, bo fronty nie zamontowane. Wygooglaj fronty meblowe classen.
    Piec mamy w łazience, zabudowany płytami kg i na to płytki.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Cameron81
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Rokietnica/Poznań
    Posty
    47

    Domyślnie

    Na razie mam tylko takie zdjęcie bez zamontowanych frontów
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF6127.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	48387  

  13. #13

    Domyślnie

    ok dzięki widze KOŁO DOMINO ? U mnie też będzie pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony