dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikefish

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-210
    Posty
    9

    Domyślnie Pomoc - uruchomienie zestawu hydroforowego po zimie

    Witam!
    Zwracam się do Koleżanek i kolegów z prośbą rozwikłania problemu
    Mianowicie - w ubiegłym roku zainstalowałem w moim domku jednorodzinnym (dokładnie w pomieszczeniu gospodarczym) zestaw hydroforowy (zdjęcie w załaczeniu - link hydrofor). Pobór wody znajduje się w studni (tafla wody od poziomu ziemi to jakieś 5m). Po zmontowaniu zestawu, z dużymi problemami z zaciągnięciem wody (hydraulik twierdził, że gdzies musiał zrobić się syfon powietrzny) wkońsu jakos sie udalo i zestaw działał bez zarzutów kilka dobrych miesięcy. Przed zimą spuściłem całą wodę.
    teraz ponownie ją zmontowałem...i znowu lipa. Probowałem na rożne sposoby odpalić ten cały zestaw. Co dziwne - po odkręceniu odpowietrznika (B na fot. - tam gdzie sie ma zalewać wodę - ) pompa nie wytwarza w ogole podciśnienia. Wcześnej wielokrotnie zgodnie z instrukcją zalałem pompe, uruchumiłem zestaw, ale lipa - pompa zassała tylko trochę wody tej co juz była w środku i nic więcej. Myśląc, że jednak wada jest w rurach gdzieś po ziemią (wspomniany syfon powietrzny) zalewałem kilkukrotnie rurkę A (patrz foto) ale o dziwo i z tej rurki (po otwarciu oczywiście zaworu kulowego na niej zamontowanego) też nie wsysa wody :/
    Pomóżcie - co jeszcze mogę wykombinować, zeby to ustrojstwo zadziałało. Dodam, że nic nie zmienialem w połaczeniach zawaru zwrotnego, itp. a w rurach biegnących do studni jest caly czas woda ( w studni jest kosz działający jako drugi zawór zwrotny).
    Ostatnio edytowane przez mikefish ; 14-03-2011 o 21:13

  2. #2

    Domyślnie

    kiepsko to wygląda rury nad ziemią bez żadnych uchwytów, rura do hydrofora musi być ułożona tak by sama się odpowietrzała i by można ją zalać, pompa się już trochę wytarła i sama nie zassie wody musisz ją zalać a w tak pokrzywionych rurach stoi powietrze i zalanie jest niemożliwe, odkręć tą rurę wsuń do niej węża ogrodowego najdalej jak się da i dopiero puść wężem wodę jak napełnisz rurą podłącz do hydroforu i powinien zassać, sprawdź oczywiście ssak w studni czy się nie zawiesił

  3. #3

    Domyślnie

    pompa zassała tylko trochę wody tej co juz była w środku i nic więcej
    To może wskazywać, że pompa jest ok - być może nabiła zbiornik hydrofora i dalej nie idzie.

    Proste pytanie - odkręciłeś jakiś zawór na tłocznym?

    Co wskazuje manometr?

    A gdzie jest studnia? W piwnicy czy na zewnątrz? Czy jest możliwe, że pozostał w rurach jakiś korek wodny, który jeszcze nie rozmarzł - wszystko jedno po której stronie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony