Biorąc kredyt hipoteczny pod budowę domu zawarłem jednocześnie umowę na ubezpieczenie budynku. Jakiś czas temu zacząłem się interesować warunkami umowy i okazuje się, że wartość nieruchomości znacznie wzrosła (dobudowałem ogrodzenie, budynek gospodarczy, garaż) tymczasem wartość ubezpieczenia pozostała na niezmienionym poziomie. Zastanawiam się zatem nad doubezpieczeniem w innej firmie. Dlaczego doubezpieczeniem? Bo zmiana warunków ubezpieczenia byłaby uciążliwa - wymaga spisania aneksu do umowy kredytu hipotecznego (wiąże się to z kosztami bankowymi oraz dojazdem do banku -najbliższy oddział jakieś 80km). Chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze jak się ma taka kwestia względem prawa i w jaki sposób w praktyce odpowiadają firmy względem powstałych szkód. Szacuję bieżącą wartość domu na poziomie 500 tyś zł, ubezpieczenie które posiadam na chwilę obecną pokrywa wartość 260 tyś zł tzw. "mury". Chciałbym jednak mieć bardziej rozbudowane świadczenie -coś na zasadzie "all risk" i co istotne ubezpieczenie pokrywające się z rzeczywistą wartością nieruchomości. Czy w takim przypadku "doubezpieczenie ma sens"? Proszę o porady.