dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Instalacje pod płytą

    Zastanawiam się nad puszczeniem pod płytą (dopiero będzie zalewana) instalacji dla kliku gniazdek które będa zamontowane na zewnątrz.
    Moje pytanie to czy to dobry pomysł, wtedy kable wychodza w fundamecie nie dzirawimy w 4 miejschac ytonga
    Jakiego kabla uzyć mysi być ziemny czy spokojnie wystarczy zwykły uzyeany w domu 3x2,5mm?

  2. #2

    Domyślnie

    przepraszam za literówki

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pod płytą, w sensie wprost w gruncie rodzimym? To oczywiście kabel ziemny typu YKY.
    Jeśli zaś ma iść na chudziaku, już nad izolacją poziomą, a pod wylewką, to wystarczy zwyczajny instalacyjny YDYp, ale połóż go w peszlu (ochrona przed uszkodzeniem przewodu przy innych pracach budowlanych, a jeszcze przed wylaniem wylewki i dodatkowo ochrona przed przetarciem go później, w razie jakichś mikroruchów płyty wylewki), oczywiście, jeśli od razu na zewnątrz na tej ścianie będziesz miał szczelne gniazdko (jeśli to będzie pod jakimś zadaszeniem, wystarczy IP44, jeśli zaś będzie całkowicie odkryte, tak że deszcz np. będzie mógł padać wprost na gniazdko - musi byc szczelniejsze, IP56. Niestety, nie ma ładnych, właściwie trudno kupić coś innego, niż "ogrodowe" niebieskie).
    Jeśli ten przewód chcesz ciągnąć gdzieś dalej, np w ogród, to od zewnątrz w ścianie fundamentowej dajesz hermetyczną puszkę i tam dołączasz przewód ziemny.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Chodziło mi o puszczenie kabla pod chudziakiem, nie jest to grunt rodzimy bo fundament wyszedł 1,2 nad poziom gruntu.
    To ziemny czy YDYp?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rodzimy, czy zasypowy, tak czy tak jest to grunt, ze wszystkimi tego konsekwencjami, tak więc kabel tylko ziemny.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony