dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    witeqm

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Woda zapewniona przez dewelopera ma nie spełnia norm

    Witam,
    Mam następujący problem. Otóż kupiłem segment w Łomiankach k/W-wy, gdzie deweloper zapewnia wodę z odzielnych studni głębinowych dla każdego segmentu. Częśc segmentów jest już oddana do użytku i wiem, że osoby, które już tam mieszkają musiały na własny koszt założyć odpowiednie filtry do wody, gdyż ma ona przekroczone normy dot. żelaza i manganianu i nie nadaje się nawet do prania. (woda ma odcień żółty i śmierdzi). Wg. mnie to deweloper powinien zapewnić odpowiednią jakość wody montując takie filtry. Co mówi na ten temat prawo i do jakiego organu zwrócić się o pomoc w tej sprawie?
    Pozdrawiam,
    Witek

  2. #2

    Domyślnie

    A co masz w umowie?? Czy deweloper zobowiązał się dostarczać wodę zdatną bezpośrednio do użytku, czy może zobowiązał się do wykonania lub udostępnienia ujęcia wody??

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Przed otrzymaniem decyzji o użytkowaniu, deweloper musiał mieć zgodę i odpowiednie badania na tą wodę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    witeqm

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    W umowie jest tylko napisane, ze bedzie studnia glebinowa

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Zapytam tak.
    Czy budynek jest oddany do użytkowania ? Czy to ty będziesz musiał go zgłosić ?
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    witeqm

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wszystkie formalności są po stronie dewelopera. Odbiór mam za ok. miesiąc.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    No to siwy ci napisał
    Przed otrzymaniem decyzji o użytkowaniu, deweloper musiał mieć zgodę i odpowiednie badania na tą wodę
    do odbioru deweloper musi mieć badanie wody. Przypilnuj żeby nie pokombinował i woda była z twojego kranu a nie sąsiadów. Jeśli woda nie spełnia norm nie będzie mógł złożyć papierów do odbioru.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony