dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    bede sie martwic za 5-7 lat moze i dluzej (wszystko sie rozwija moze opracuja cos nowego)
    jak napisal kolega post wyzej trzeba znac drewno (wlasnie obawialem sie grzyba drzewo scinane latem)

  2. #22

    Domyślnie

    Ja piszę tylko o sprawdzonych rozwiązaniach, w moim przypadku w domu szkieletowym. Suszenie komorowe ma również za zadanie zniszczenia wszelkich zarodników grzybów. Nikomu nie bronię indywidualnego podejścia do zamawianej partii surowca.

    Wątek archiwalny na innym forum
    http://www.forumbudowlane.pl/vt/6733...&postorder=asc
    Ostatnio edytowane przez QBELEK ; 12-06-2011 o 20:29
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  3. #23

    Domyślnie

    Witam po przerwie.

    Na obecną chwilę wiemy juz co i jak Wieźba dachowa bedzie wykonana z prefabrykowanych wiązarów kratowych. Ich spodnia cześć posłuży jako "sufit" Oczywiście trzeba będzie go zasłonić jakimś KG. Koszt wykonania takiej więźby na nasz dach to około 20000 pln na gotowo z montażem i dowozem.

    W tadycyjnej technologii musielibyśmy zrobiś trop betonowy o powierzchni około 160m2 co kosztowałoby około 10 tyś. pln. Dodając koszt drewna na wieźbę, robociznę cieśli itd. wydaje mi się, że wieźba prefabrykowana wychodzi podobnie cenowo, a zdecydowanie mniej obciąża budynek.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał draco20051 Zobacz post
    W tadycyjnej technologii musielibyśmy zrobiś trop betonowy o powierzchni około 160m2 co kosztowałoby około 10 tyś. pln.
    No i opierając się na tej informacji (bo nigdy nie wyceniałam swojego stropu dla wersji w betonie), nie pojmują, jak Wam może wyjść taniej strop drewniany?
    Oczywiście zakładam "pełny" strop dla poddasza użytkowego.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo optymistyczna wycena lanego stropu o takiej powierzchni.Na 160m2 stropu wchodzi 24m3 betonu*250=6tys.zł,stal ok.3t*290=8,7tys.zł,robocizna ok.4tys.zł,szalunek ok.3tys.zł co daje kwotę ok.22tys.zł+pierdoły także wydaje mi się,że taki strop wyszedły ok.25tys.zł
    Drewniany wg mnie 30-40% tego.
    A jakim cudem chcesz zrobić strop (zakładamy te 160 m2) drewniany za mniej niż 15 tys skoro samo OSB to koszt ok 12 tys. a gdzie legary,wełna,folia,k-g ? nie wspomnę juz o robociźnie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    OSB przy użytkowym poddaszu winno układać się w dwóch warstwach min, 18mm (najkorzystniej 1-22 lub 25 mm,2- 18 mm 16 mm), między OSB dobrze dać matę wygłuszającą - najtańsza wersja to z ekstrudowanej pianki polietylenowej. do tego dochodzi wełna, którą tu dać musisz, chyba,że zastosujesz inny sposób, np.pianka PUR, granulat styropianowy, folia paroizolacyjna, oczywiście belki stropu (w moim przypadku to prawie 4 m3 przy < 160) wkręty ,kołki,kotwy,papa,piana.
    Policzmy więc
    160x34 zł=5440 - OSB 22mm
    160x30 zł=4800 - OSB 18 mm
    160x8 zł= 1280 - mata
    160x16 zł=2569 - wełna 10 cm
    4m3 x750zł= 3000 - belki (250 zł różnicy na m3,wg podanej przez Ciebie ceny)
    do tego folia 200,kołki,kątowniki, wkręty,papa,piany,kotwy około 1000 zł
    Realny koszt robocizny to 4000
    razem 22289 zł

    Zgodnie z Twoją sugestią nie liczę sufitu g-k, choć uważam, że jest znacznie droższy niz tynk.

    Więc moim zdaniem z "taniością" to nie ma nic wspólnego, a jeśli ktoś nie ma zamiaru odsłaniać belek,nie widzę sensu robić takiego stropu.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo optymistyczna wycena lanego stropu o takiej powierzchni.Na 160m2 stropu wchodzi 24m3 betonu*250=6tys.zł,stal ok.3t*290=8,7tys.zł,robocizna ok.4tys.zł,szalunek ok.3tys.zł co daje kwotę ok.22tys.zł+pierdoły także wydaje mi się,że taki strop wyszedły ok.25tys.zł
    Drewniany wg mnie 30-40% tego.
    A jakby odjąć od tego rachunku "pierdoły"pod którymi nie wiem co się kryje i szalunek ,który zazwyczaj kupowany jest już na etapie fundamentu i wykorzystywany wielokrotnie to okazuje się,że strop drewniany wychodzi drożej.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    Śmiem stwierdzić że strop drewniany jest dużo droższy niż lany z betonu . Nie wieliście pod uwagę że nie wszędzie da się zastosować zwykłe dechy jako strop a liczenie drewna jako m3 nie zawsze ma zastosowanie. Ja ostatnio napisałem do producenta aby mi zrobił wycenę samych belek typu posi-joist z krzyżulcem metalowym i wyszło mi że 50 zł brutto kosztuje mb takiej belki . Belki rozstawione co 40 cm tak jak zakłada technologia i wchodzi
    belek dł 12,4 mb - 41 szt i dł 7,9 mb - 30 szt . Sam koszt takich belek to już 37,270 zł + OSB 22mm -26 zł/m2 = 7980 zł ( nie będę już dodawał drugiej warstwy OSB a była by wskazana co daje koszt dodatkowy 6,582 zł )+ wełna 20 cm ISOVER po 16,80/m2 = 5,157 zl + TRANSPORT wszystkiego = 56,989 zł.
    Tak porównując na szybkiego płytę laną

    To betonu wchodzi 46 m3 x 245 z gruszką i transportem na miejsce =11,282 stali mniej więcej wchodzi ok 1,5 T na każde 100m2 płyty wiec wejdzie 4,5 t x 2800 zł = 12 600 zł + robocizna mniej więcej jakieś 6-8 tyś co daje łączna kwotę ok 32 tyś

    Tak z drugiej strony ciekaw jestem gdzie ci co robią te belki stropowe znajdują takich debili co to kupują od nich a potem się dziwić ze cena za m2 sięga u dewelopera 7 tyś /m2 w tradycyjnym budowaniu a co dopiero jak by się znalazł developer od szkieletowych .

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał d**ol** Zobacz post
    To betonu wchodzi 46 m3 x 245 z gruszką i transportem na miejsce =11,282 stali mniej więcej wchodzi ok 1,5 T na każde 100m2 płyty wiec wejdzie 4,5 t x 2800 zł = 12 600 zł + robocizna mniej więcej jakieś 6-8 tyś co daje łączna kwotę ok 32 tyś
    Szalunek gratis?

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    A ile wydasz na ten szalunek ? 5 tyś? można sobie wypożyczyć albo poszukać firmy co ma metalowe na upartego . 56 tyś to sporo za dużo mnie za 61 tyś to zrobią wykop nawiozą pospółkę ubija zrobią drenaż i wyleją płytę fundamentowa 20 cm za zbroja w koło wieńcem i 2 x siatkę położą na spód XPS -20 cm i palcem nie kiwnę a w drewnie to co mam za ta kasę
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 18-04-2013 o 18:59

  11. #31

    Domyślnie

    No strop drewniany..., przecież nie trzeba go robić z tych belek wzmacnianych, te belki są faktycznie bardzo dobre ale mozna to zrobić dużo taniej , bez tych belek. Wtedy koszt byłby mniejszy

  12. #32

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz, ale ja kupowałem belki drewniane lite w cenie 700PLN/m3. Strop o rozpiętości do 5,5m. Robocizna ok.20zł/m2. Do tego płyty OSB.

    Strop betonowy o rozpiętości 12,4m też tani nie będzie.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    5,5 m to maleństwo ja mam strop bez podparcia 12,5 i 7,9 m i dla tego te belki a że sa drogie to też wiem choć schodzi na nie bardzo mało drewna . Tak faktycznie jak te belki bym zastąpił zwykłem drewnem to wyjdzie taniej . Ja to mówiłem do tego i cały wywód jest mój po to aby pokazać że przy pomocy tych właśnie belek strop wcale tańszy nie wychodzi . A tak poza tym to firmy które to produkują je to albo są nienormalne bo kto to kupi jak je można zastąpić zwykłym drewnem i wychodzi taniej . A z założenia strop drewniany ma wyjść taniej niż betonowy a rzeczywistość pokazuje że nie jest tak stosując ich produkt. Więc po co produkować coś co założenia jest droższe a miało być tańsze. No tak ale ktoś powie kto ci każe kupować to ? . No tak to wychodzi na to że te wszystkie firmy robiące więźby na kolczastych płytkach i stropy z belek to wielka lipa . To ciekawe co za idioci to kupują ?a skoro istnieje firma to ktoś to musi kupować .cdn
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 19-04-2013 o 06:04

  14. #34

    Domyślnie

    te belki wykauja bardzo małe ugiecie i w sumie przy wiekszych rozpiętościach za bardzo wyjścia nie ma, jezeli jest poddasze użytkowe, bo gdy nie jest to nawte wiązary na budowie majster robi i załatwione, tylko przy wiazarach ogranicza sie przestrzeń na poddaszu.
    Osobiście nie ładowałbym kasy w takie belki przy dużych rozpiętościach, poprostu te rozpiętości pozmniejszał

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    No właśnie problem w tym że poddasze jest użytkowe i ściana kolankowa wysoka na 170 cm i tak to narysowali mądrzejsi Ale nie oto się rozchodziło, chodzi o to że budując przy pomocy tych że belek strop wcale nie wychodzi taniej a wręcz przeciwnie drożnej . Jak się zastosuje zwykłe deski to normalne że wyjdzie taniej stop drewniany niż betonowy .Rozchodzi się też o to że nie ma uzasadnienia ekonomicznego przy budowie stropu drewnianego z tych właśnie belek a miał być w założeniu tańszy pytanie od czego ? bo na pewno nie od lanego stropu z betonu A tak się reklamuje ten strop w mediach i wszędzie .


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys_1.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	184558

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys_5.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	108,4 KB
ID:	184559
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 19-04-2013 o 10:06

  16. #36

    Domyślnie

    No muszą jakoś reklamowac. No i jak ktoś robi cała chate drewnianą to za bardzo wyjścia nie ma to kupuje.
    Jakbyś był bogaty też byś sobie takie belki kupił i pokazywał sąsiadom

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Olorobal kupowała gotową konstrukcję dach-strop.
    Nie wiem czy dokładnie o tym rozmawiacie, ale rzućcie okiem do jej dziennika

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał d**ol** Zobacz post
    5,5 m to maleństwo ja mam strop bez podparcia 12,5 i 7,9 m i dla tego te belki a że sa drogie to też wiem choć schodzi na nie bardzo mało drewna .
    Jeśli liczysz na to, że zrobisz zwykły żelbetowy strop o grubości ok.15cm i rozpiętości 12,5m, to chyba się zdziwisz.
    Filigrany mają rozpiętości do 12m, a ty takiego nie przewidujesz jeśli dobrze zrozumiałem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony