dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co zmienię w następnym domu ?

    Witam jestem po pierwszym sezonie grzewczym w nowym domu ( mieszkam od 17 grudnia ). Pomimo ocieplenia poddasza 30 cm wełny na skosy oraz 40 w sufit na piętrze jest zimniej niż na parterze ( ocieplenie raczej dobrze wykonane ), parter ocieplony 25 czarnego styropianu w podłogę, 20 cm w ściany + 25 cm porotherm. Dom obejrzałem kamerą termowizyjną, poddasze w porównaniu do parteru to porażka ( inni znajomi też to potwierdzają ) - wniosek następny dom parterowy bądź poddasze wylewane, również w nowym domu nie robiłbym kominka - wymaga dużo obsługi daje mało efektu ( mam kominek bez rozprowadzenia ciepłego powietrza ), w pomieszczeniu z kominkiem strasznie gorąco cieplo nie dociera na piętro. Napiszcie z czego byście zrezygnowali w następnym domu niech będzie to do wzięcia pod rozwagę nowym inwestorom. Pozdrowienia.
    salata

  2. #2

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�c-jeszcze-raz

    Mam prosbe, napisz tutaj, bo to, co napisalas jest bardzo wazne. Buduje drugi dom, bez poddasza i bez kominka... Nie znosze gipskartonu.. uwazam to za zlo konieczne. Strop bedzie drewniany

  3. #3

    Domyślnie

    a ja myślę że:
    - zrobiłbym podłogówkę w całym domu
    - dał bym kable 4x 1,5 a nie 3 x 1,5
    - położyłbym kabel komputerowy we wszystkich pokojach zamiast antenowki
    - zrobilbym cieply montaz okien
    hmm to chyba tyle...

  4. #4

    Domyślnie

    aha - moze piwnicę bym dołożył

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    poddasze wylewane.
    Cytat Napisał lukep3
    aha - moze piwnicę bym dołożył
    Wielu zapytanych to wymienia i może jeszcze garaż w bryle i minimum 1 pokój na parterze.

    Cytat Napisał ProStaś
    ...
    2. ani jednej płyty KG w całym domu
    A dlaczego, jakieś szczegóły?


    Piszcie, piszcie - analizuje i wyciągam wnioski.
    Pozdrawiam
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  6. #6

    Domyślnie

    pamiętaj o garażu dwustanowiskowym!! - najlepiej taki ze 40 m2; jak jedno to lepiej wcale. Wiekszosc ludzi żałuje po wybudowaniu jednostanowiskowego

  7. #7

    Domyślnie

    Co bym zmienił? tak na pierwszą myśl:
    1. Dach jak najprostszy (bez zbędnych erkli),
    2. ocieplenie ścian min. 25 cm,
    3. Garaż dwustanowiskowy zamiast jednostanowiskowego,
    4. Duża kuchnia, może z miejscem na szybki stół pomiędzy salonem a kuchnią z dużym oknem z widokiem na ogród,
    5. Dołożyłbym do działki byle byłyby na niej wszystkie media (łącznie z kanalizacją, gazem no i droga utwardzona, moze byc polbruk.

    A przedewszystkim wyciołbym sobie serce w kontaktach z wykonawcami i wsadził sobie bryłe lodu najlepiej z samego bieguna północnego...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony