dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Aureliusz na Leśnym Osiedlu

    Witam wszystkich serdecznie w moim dzienniku budowy

    Może zacznę od wprowadzenia jak to się wszystko zaczęło - czyli przydługawy wstęp . Z moim M. wymarzyliśmy sobie niewielki domek za miastem. Z powodu braku funduszy przez długi czas pragnienie to pozostawało tylko w sferze marzeń. Ale ponieważ jestem niepoprawną optymistka, nie przeszkodziło nam to w poszukiwaniu idealnej działki. Przeszukiwaliśmy miliony razy ogłoszenia, oglądaliśmy różne działki i nic. Wciąż nie mogliśmy się zdecydować, gdzie przede wszystkim ta działka ma się znajdować. Aż pewnego dnia M. zabrał mnie na wycieczkę rowerową za miasto i zakochałam się w niedużej miejscowości, a właściwie w jednym z osiedli o nazwie Leśne Osiedle (jak sugeruje sama nazwa położone ono jest w pobliżu lasu ). Jakiś rok później udało nam się znaleźć działkę na sprzedaż (czy miał ktoś z Was takie uczucie, że to jest właśnie to miejsce na ziemi? bo ja właśnie to poczułam jak weszłam na tę działkę), niestety w ostatniej chwili właściciel wycofał się. Potworne rozczarowanie, zniechęcenie, złość... Przestaliśmy szukać. We wrześniu zeszłego roku coś mnie podkusiło i dałam ogłoszenie na jakiejś stronie z darmowymi ogłoszeniami, że jestem zainteresowana kupnem działki w tej okolicy. Po czym zapomniałam o tym zupełnie, aż tu niespodziewanie na maila przyszła wiadomość, że są na sprzedaż dwie działeczki. Jedną z nich kupiliśmy w listopadzie zeszłego roku - niestety działki te nie były położone obok siebie. Nasza działka ma jedną zasadniczą wadę jest, jak dla mnie, za mała. Ma zaledwie 780 m2, a mnie od dzieciństwa marzyło się 1000 - 1500 m2. Jedynym pocieszeniem jest to, że jakieś pięć domów dalej jest las z szerokimi utwardzonymi ścieżkami, po których rewelacyjnie jeździ się na rowerze W naszej miejscowości jest również zbiornik wodny, co prawda nie za czysty, ale na łódkach da się pływać
    W tym momencie zaczęły się poszukiwania idealnego projektu domu. Co prawda wcześniej już mieliśmy jeden wybrany, ale niestety nie zmieściłby się na naszej działce. Kupno akurat tej działki zmusiło nas do poszukiwania projektu z poddaszem użytkowy (marzyliśmy o parterowym, ale szkoda nam było zająć całą działkę). Po kilku miesiącach poszukiwań wybraliśmy dwa projekty, które spełniały prawie wszystkie nasze (czytaj moje, bo M. nie był aż tak wymagający jak to facet, bo przecież po co komu pralnia, garderoba czy spiżarka, ale i tak go kocham ) oczekiwania. Jeden to LK&778, a drugi to Aureliusz. Od razu bardziej podobał nam się Aureliusz, ale z powodu mniej skomplikowanego dachu skłanialiśmy się ku LK&778. Jednak po mailach do obu biur projektowych i informacji, że LK&778 jest tylko propozycją, a na projekt trzeba poczekać bliżej nie określony czas, zdecydowaliśmy się na Aureliusza. I tak o to staliśmy się właścicielami działki i projektu oraz zaczęła się nasza walka z wiatrakami czyli składanie przeróżnych wniosków - tzw. papierologia. Budowa będzie trwała pewnie w nieskończoność, bo funduszy wciąż nie mamy, ale jak już wspominałam jestem niepoprawną optymistką więc wierzę, że nam się uda.
    Wstęp wyszedł trochę przy długi za co bardzo przepraszam Dalej postara się już umieszczać same konkrety!

    Co do tej pory: zakupiona działka, wycięte drzewa, wyrównany teren, zakupiony projekt.
    Aktualny etap: w dniu wczorajszym, został złożony wniosek o warunki zabudowy, ogrodzony tył działki (dwa boki były już ogrodzone) oraz wmurowana tymczasowa brama z furtką.
    Następny etap: zakupienie siatki i słupków - dokończenie grodzenia działki. Oczekiwanie na decyzję o warunkach zabudowy

    A tak dla formalności komentarze proszę umieszczać w osobnym wątku, postaram się go zaraz stworzyć i link umieścić w stopce. Mam nadzieję, że się uda
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 17-03-2011 o 11:58

  2. #2

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A o to dom, który zamierzamy budować:

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A teraz wnętrza:

    1. Oryginał


    2. Planowane zmiany - jeśli będą tylko możliwe i jeśli nic nowego nie wpadnie mi do głowy


    Okno balkonowe na parterze za kanapą będzie prawdopodobnie nieotwierane, a w łazience na górze raczej nie będzie kabiny prysznicowej.
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 17-03-2011 o 20:44

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to nasza działeczka, jeszcze nie posprząta, nie wyrównana i z nie wyciętymi drzewami. Aktualne zdjęcie dodam jak tylko je zrobię
    Czyż nie piękną lampę mamy przed działką Niestety nic z tym się nie da zrobić. Ma to swoje plusy, właściwie tylko jeden: darmowe oświetlenie frontu domu wieczorem

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Parę informacji:
    - Wymiary działki: 22m x 35,5m
    - Wjazd od zachodu
    - Działka wyrównana
    - Woda i prąd w ulicy
    - Dojazd drogą szutrową, utwardzoną
    - Ogrodzona z trzech i pół strony
    - Umowa z enionem podpisana, czekamy na przyłączenie
    - Projekt przyłącza wodnego złożony do wodociągów, czekamy na decyzję
    - Wniosek o warunki zabudowy złożony, czekamy na decyzję

    A teraz co planujemy:
    - dążymy do zbudowania domu jak najbardziej energooszczędnego. Co prawda wybraliśmy projekt, który nam tego nie ułatwia. Do tego zupełnie się na tym nie znamy, więc wyjdzie jak wyjdzie
    - dom będzie miał wentylację mechaniczną, nad GWC jeszcze się zastanawiamy
    - ogrzewanie i ciepła woda - piec na groszek
    - generalnie będą kaloryfery, podłogówka prawdopodobnie w kuchni, łazienkach i holu wejściowym
    - lepsze niż projektowane ocieplenie domu

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aktualne zdjęcia:

    - tylne ogrodzenie:


    - tymczasowa brama (na czas budowy). Jak widać M. idealnie wymierzył

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mija miesiąc od mojego ostatniego wpisu i niestety wciąż nie mamy decyzji o warunkach zabudowy. Prąd dalej nie podłączony. Woda również jeszcze nie płynie z kranu, ale przynajmniej kran jest już na naszej działce
    A o to dowód:


    Ale to nie jedyne zmiany! Od paru dni na działce stoją dwie pierwsze "budowle"
    1. Schowek budowlany:

    2. Sławojka :


    Dokończone zostało również grodzenie działki

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W końcu mamy decyzję o warunkach zabudowy, a właściwie już drugą. Pierwsza określała linię zabudowy na 8 m (chcieliśmy na 5m), po naszym odwołaniu zmieniono nam na 6m. Ale tu powstał problem z interpretacją tych 6m. Osoba adaptująca nasz projekt narysowała nam ściany domu w odległości 8m, ponieważ uważa, że schody do domu nie mogą być za linią zabudowy (zgodnie z projektem 2m schody). Czy ma rację??? Nie wiem, ale dla mnie to oznacza 42 m2 mniej z tyłu domu. A ogród i tak już jest malutki. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?

    Z pozytywnych zmian, to mamy już wodę i co ważne zamontowany podlicznik żeby nie płacić za ścieki! Absurd, nie ma domu, a za ścieki trzeba płacić!
    Kolejna dobra wiadomość, to mamy już skrzynkę prądową przy naszym płocie, czekamy tylko na pismo, płacimy i można się podłączać.
    No i najważniejsze - robią nam drogę!!! Już mamy zrobiony nawet wjazd z kostki!!! Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy, więc to bardzo miła niespodzianka


    I to na razie tyle z nowości. Czas na kolejny etap - pozwolenie na budowę

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ta adaptacja projektu na 8m nie dawała nam spokoju, więc M. zadzwonił do PINBu i okazało się, że linię zabudowy w naszym miasteczku liczy się od płotu do ściany domu! Adaptację projektu daliśmy do zmiany i już mamy dom narysowany na 6m
    Wczoraj odebraliśmy Decyzję o zjeździe na drogę publiczną z posesji (czy coś w tym stylu), więc czas szykować się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę W końcu! Swoją drogą, to wniosek ten jest porażką. Dołączyć należy projekty wraz z odpowiednimi zezwoleniami - co to kurczę oznacza???? No nic, weźmiemy co mamy, najwyżej każą coś donieść. Nie mogę się już doczekać początku prac! Niestety wciąż nie mamy ekipy :/

    Z pozytywnych wiadomości to mamy już drogę , niestety nie zrobiono krawężników wzdłuż drogi! Nie mam pojęcia dlaczego. Niektórzy mają (może dopłacili), a inni nie. Będziemy musieli sami sobie zrobić, przynajmniej woda nie będzie spływać tak z drogi na posesję (działka jest trochę niżej niż droga).

    W sobotę M. wziął się za koszenie naszych chaszczy (w większości dzikie jeżyny), a ja zaczęłam kopać wzdłuż tylnego płotu. Udało mi się przekopać i wyplewić może z 2m^2 i więcej nie miałam siły. Trzeba pomyśleć o jakimś Panu traktorowym. Tylko gdzie go znaleźć???
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 04-08-2011 o 09:35

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    09.08.2011 - złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile będziemy czekać
    Jutro Enion przychodzi podłączyć nam licznik i w końcu będziemy mieli prąd na działce
    Muszę się zebrać i porobić jakieś aktualne zdjęcia. No i podliczyć w końcu dotychczasowe koszty, a było ich już sporo!
    Ruszyło się też trochę z ekipą budowlaną. Mamy zebranych parę ofert cenowych. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie

    Aguś domyślam się, że jesteś jedyną osobą czytającą ten dziennik, więc chciałabym Cię z tego miejsca serdecznie pozdrowić!

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    19.08.2011 - mamy prąd
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 26-08-2011 o 20:28

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    25.08.2011 - Pozwolenie na budowę

    Rozpoczynamy kolejny etap - Fundamenty!!!


    Czas na podsumowanie kosztów pierwszego etapu - czyli przygotowanie pod budowę. W sumie zainwestowaliśmy już ok. 95 000 zł - w tym m.in. działka, przyłącza, projekt wraz z adaptacją, 2 uwiecznione na fotografii budynki, ogrodzenie, wszelkie opłaty itp.

    Błędy które popełniliśmy:
    1. Najpierw kupno projektu, potem złożenie wniosku o warunki zabudowy;
    2. Nie dzwonienie tysiąc razy na tydzień z zapytaniem czy już jest decyzja i jaka;
    3. Do adaptacji projektu najlepszy jest architekt;
    4. Wycinka wszystkich drzew - obecnie mamy na działce patelnię - zero cienia;
    5. Niewymurowanie murków pod tylne ogrodzenie - przechodzą pod płotem korzenie chwastów (dzikich jeżyn) z niezamieszkałej działki;
    6. Za późno zaczęliśmy szukać ekipy budowlanej. Warto poszukać wcześniej.
    7. Bardzo ważne - doświadczony kierownik budowy to skarb!!! Zwłaszcza jeśli ma doświadczenie w projektowaniu!
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 14-09-2011 o 22:15

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podczas dwutygodniowego urlopu udało nam się zrobić drewnianą podłogę ze starych desek w garażu oraz oświetlenie w garażu i sławojce. Teraz jest full wypas Wsadziłam też nasze pierwsze roślinki - sadzonki winogrona i malin



    W czwartek 08.09.2011 odbyło się spotkanie Murarzy z planowanym Kierownikiem budowy i Geodetą. Skończyło się na wielkiej awanturze, całe szczęście bez rękoczynów Wszystko poszło o zmiany w projekcie, na które nie chciał się zgodzić Kierownik. W konsekwencji załamaliśmy się całkowicie, ale tylko na chwilę Znaleźliśmy na szczęście innego Kierownika budowy, dużo bardziej doświadczonego, który do tego projektuje domy. Przejrzał projekt, dokonał odpowiednich zmian, które nie powodują żadnego uszczerbku w projekcie, a pozwolą zaoszczędzić dość dużą kwotę i do tego w sumie za mniejszą kwotę niż ten pierwszy. Jeśli ktoś zdecyduje się wybrać projekt Aureliusz, to niech koniecznie zwróci architektowi uwagę przy adaptacji na fundamenty (zdecydowanie zbyt rozbudowane - ogromne koszty) oraz strop żelbetowy wokół schodów na górę (zbędny przy lekkich drewnianych schodach - duże koszty).

    W piątek 09.09.2011 Geodeta wytyczył dom:


    A w poniedziałek przywieziono nam już pierwsze materiały na fundamenty:


    Dzisiaj już koparka zdjęła humus oraz wykopała fundamenty, niestety nie mam zdjęć Ktoś musi jednak zarobić na ten dom Mam nadzieję, że zdążę zrobić zdjęcia zanim zaleją fundamenty

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i niestety zdjęć wykopu nie udało się zrobić. Ludzie narzekają, że maja powolnych murarzy, a my dosłownie nie nadążamy za naszymi

    W czwartek (15.09.2010) zanim przyjechaliśmy już zdążyli zalać zbrojenia:


    W piątek i sobotę (16-17.09.2010) wymurowali bloczki:



    A to moja twórczość własna - rozmieszczenie pomieszczeń


    A dzisiaj pomalowali lepikiem, ubili piasek i ułożyli styropian:


    Jak dla mnie tempo mają zdecydowanie ekspresowe!!! Mam nadzieję, że jakość wykonania jest równie dobra.
    Na jutro zamówiona jest gruszka i zalewamy płytę Mam nadzieję, że z tego pośpiechu o niczym nie zapomnieliśmy!

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    20.09.2011 - Zakończenie Fundamentów



    Tak jak było zaplanowane, we wtorek nasi ekspresowi murarze wylali płytę fundamentową! A teraz sobie spokojnie schnie. Czas najwyższy żeby znaleźć jak najtańszy Porotherm 25 p+w. Ciekawe za ile inni kupują
    A tak wygląda teraz podstawa naszego Aureliusza:



    Czas uczcić zakończenie kolejnego etapu Na zdrowie!

    Przygotowujemy się do kolejnego - SSO
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 21-09-2011 o 20:39

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Porotherm 25 P+W na ściany nośne parteru już zakupiony, na wewnętrzne też (chyba 15-stki - muszę M. spytać), cement też już czeka niecierpliwie. Ekipa tworzy zbrojenie już od soboty. Mam nadzieję, że jutro już ruszy ze ścianami

    Mamy chwilowy dylemat - gdzie zamówić dach?

    A tak off topic byliśmy w zeszłym tygodniu na spacerze po lesie (zaczyna się parę domów dalej), jest tak sucho, że do kolan miałam spodnie w kurzu. Jak nie spadnie deszczyk to z grzybów będą nici. Choć brak deszczu to same plusy na budowie

    Pozdrawiam nielicznych czytających w ten październikowy dość ciepły jeszcze wieczór!

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    04.10.2010 - Początek etapu SSO - parter

    Wczoraj murarze ruszyli z kopyta:





    Jak tylko pogoda nie zawiedzie to w przyszłym tygodniu lejemy strop

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapomniałam wczoraj napisać, jak przyjechaliśmy to okazało się, że nasi murarze zapomnieli o oknie w kuchni Całe szczęście zauważyliśmy na czas (dopiero jeden rząd pustaków więcej), choć przypuszczam, że expresowi murarze też by to zauważyli w końcu

    Dzisiaj okno, a właściwie dziura na okno już jest, jedynie okazało się, że nie zauważyliśmy jaką szerokość ma w projekcie nasze kuchenne okno - 2,40m Jak to zobaczyliśmy to mało co z fundamentów nie spadliśmy. Na 3 metrowej ścianie mamy okno o szerokości 2,40m!!! I co teraz??? Okno + roleta zewnętrzna będą kosztować majątek!!!
    No nic trzeba będzie sobie jakoś z tym poradzić Po południu, robiąc kolację będę w kuchni chodzić w okularach przeciw słonecznych (kuchnia od zachodu)

    A teraz aktualny stan, nie wiele widać, bo jak dojeżdżamy na naszą działeczkę to już ciemno jest, jesień nadchodzi nieubłaganie





    Czytający trzymajcie kciuki za bezdeszczową pogodę w przyszłym tygodniu, bo będziemy zalewać strop
    Ostatnio edytowane przez DorciaD ; 06-10-2011 o 19:55

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DorciaD
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i czapka, dzisiaj spadł deszcz Ściany przez to nie zostały dokończone przed weekendem. Oby przyszły tydzień zaczął się lepiej

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony