dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia8989

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie Wyprowadzka od toksycznych rodziców

    Witajcie. Jestem tu nowa. Zacznę może od początku. Od maja 2010 mieszkam wraz z narzeczonym i córką z moimi rodzicami. Od 2 miesięcy nie pracuję. Kiedy pracowałam dawaliśmy moim rodzicom 1000zł. W tej chwili 500zł. Mój ojciec pracuje, zarabia ponad 3tysiące. Mama nie pracuje, nie robi w domu nic , wszystko na mojej głowie. Rodzice toną w długach. Wypłata ojca i to co dajemy nie wystarcza im na wszystkie opłaty. Całe utrzymanie ich spada na nas. Ostatnio zauważyłam, że moja mama kupuje rzeczy zbędne , gazety itp. Zwróciłam jej uwagę, że może by kupiła chleb a nie pierdoły. Rozpętała się od tego okropna awantura. Generalnie awantury o pieniądze są często. Ale pierwszy raz usłyszałam, że mieszkam, używam prądu gazu więc powinniśmy i tak płacić 1000zł a nie 500zł. Nasłuchałam się kolejny raz wyzwisk. W przypływie impulsu powiedziałam dość. Wyprowadzamy się. Wszystko załatwione. W sobotę mamy się wynieść. A teraz matka mnie przeprasza, mówi jak mnie kocha i że zostawiam ich bez środków do życia. Czuję się jak potwór. Za 3 miesiące wychodzę za mąż. Rodzice już powiedzieli, że nie przyjdą. Tak jak połowa rodziny przed którymi mnie przedstawili w takim świetle. Zero wdzięczności za to jak im pomogliśmy. Ciągle mało, mało. Wystarczy drobna sprzeczka między mną a narzeczonym to już chodzi i prowokuje raz mnie raz jego, żebyśmy się bardziej pokłócili. Nie wiem czy dobrze robię. Mamy w planach jutro zrobić im większe zakupy, żeby mieli co jeść. Ale mimo wszystko nie mogę po nocach spać, wciąż płaczę. Może ktoś powie czy naprawdę jestem taka zła?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Wyprowadzka na swoje i to jak najszybciej. Nie rozstrzygam kto jest dobry a kto zły. Ale na pocieszenie poczytaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wadzka-od-mamy
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podobnie jak aglig uważam, że wyprowadzka i to już!!! Masz dziecko, rodzinę i musisz o nich myśleć. Wiem, że łatwo powiedzieć, gorzej zrobić, ale pępowina musi zostać odcięta. Tym bardziej, że widać lekko nie jest.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Na pewno musisz odpocząć od matki, to na prawdę dobrze robi Po drugie nie jesteś zobowiązana utrzymywać rodziców, gdy mają pracę i są samodzielni. Obowiązek ten spadnie na Ciebie gdyby byli niedołężni, wymagali opieki. W przedstawionej tu sytuacji gdy nie wystarcza na wszystkie opłaty (?) wyprowadzenie się z domu ułatwi, albo wyklaruje sytuację. Być może mieszkanie jest za duże dla dwojga, skoro zmieściliście się w pięć osób. Z drugiej strony nie pracujesz więc czy stać was będzie na wyprowadzkę? Wiadomo, że niedostatek rodzi frustracje i spięcia gotowe. Dla zdrowia będzie korzystniej wyprowadzić się choćby na jakiś czas

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia8989

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rodzicom nie wystarcza na wszystkie opłaty. My powiedzieliśmy, że będziemy dbać by nigdy nie zabrakło im jedzenia ale o kredyty muszą sami się martwić. Mój ojciec pracuje, mama nie choć uważam, że nawet jakby się zajęła jakimś dzieckiem to by już im starczyło pieniędzy. Jeżeli o nas chodzi, wyprowadzamy się do mieszkania drugiej babci mojej córki i będziemy tam musieli tylko opłacać rachunki. Mój narzeczony zarabia 2tyś. Do tego 500zł alimentów na córkę dostaję. Więc poradzimy sobie. Poczucie winy mnie zżera. Ciągle się zadręczam tą sytuacją.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A ta babcia zyje? Bo jak tak, to z deszczu pod rynne.......
    Pozdrawiam!
    Gabriela

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia8989

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Żyje, ale nie mieszka tam. Ma swój dom w którym mieszka, i mieszkanie w którym my będziemy mieszkać. Moi rodzice faktycznie zostaną w zbyt dużym mieszkaniu, 3 pokoje , 64m2.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Piszesz, ze Twoi rodzice maja mase oplat, bo maja kredyty. Skoro nie bylo ich stac to skad maja te kredyty, na cos wydali te pieniadze.
    Musicie sie wyprowadzic bez zadnych wyrzutow, o finansowaniu jedzenia tez bym zapomniala, jak kupisz rodzicom to nie starczy Wam zeby zrobic oplaty i wyzywic sie i beda klotnie u Was o kase. Twoja mama wtedy moze pomysli o pracy.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Odpuść sobie wyrzutu sumienia. Skoro stać ich było na branie kredytów, a teraz nie mają kasy na opłaty nich zamienią mieszkanie na mniejsze... albo wynajmą jeden pokój

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    No co Wy? Na 2 osoby kawalerka? Te 64 m2 to wcale nie za duzo!
    Gabriela

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia8989

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Już po wyprowadzce. Dopiero się uporaliśmy ze sprzątaniem, wypakowaniem itd. Jest super. Psychicznie odpoczywam. Z rodzicami też ok. Tzn bez żadnych kłótni.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony