dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benia0977

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    8

    Domyślnie Kolor parapetu, jaki wybrać?

    Czy kolor parapetu zewnętrznego dobiera się pod kolor okien czy pod kolor elewacji. U mnie okna są PCV białe, elewacja w kolorach beżowym i ciemnobrązowym, drzwi zewnętrzne w kolorze mahoń, a parapet jaki?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Też myśle nad tym....ale wydaje mi sie , że parapet pod kolor okien. Mam zamiar takie wstawić http://parkier.pl/parapety-klinkiero...zne-typ-s.html kolor czekolada, a okna mam orzech.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basia z b.

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-827
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że parapet dobiera się do okna, bo jest jego częścią .
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-04-2011 o 08:00 Powód: Usunięto reklamę

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają parapety zewnętrzne dobrane do koloru dachu, mam dach grafitowy, okna białe i parapety zewnętrzne z kształtek klinkierowych w graficie, niezły byłby gniot gdyby parapety musiały być białe bo okna takie są ... i choć w pewnych zetawieniach koloru okien rzeczywiście dobranie do okna moze byc ciekawe to zawsze powinno grać też z elewacja i dachem
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 15:48

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benia0977

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    8

    Domyślnie

    u mnie dach jest płaski, a parapety nie mogą być z klinkieru tylko ze stali ze względu na ich głębokość 35 cm. Wiem że teraz stalowe też można kupić w różnych kolorach, tylko co tu wybrać. Wczoraj na spacerze przyglądałam sie jak mają inni i różnie, jedni mają klinkierowe w brązie, widziałam też ze stali srebrnej i były też białe. Ze względów estetycznych wydaje mi sie że brązowe pod kolor elewacji ale jeszcze nie podjęłam decyzji.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witaj, w poprzednim domu parapety miałam dobrane pod kolor okien. Okna były machoniowe a parapety ciemny brąz.



    W obecnym domu parapety mamy mamy dobrane pod kolor dachu. Okna są w kolorze złoty dąb a parapety z klinkieru w kolorze miedzi.



    Myślę, że nie ma reguły. To tylko kwestia gustu.
    Ostatnio edytowane przez Sylwia z Poznania ; 18-03-2011 o 21:09

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benia0977

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    8

    Domyślnie

    jednak wybiorę białe, kto wie może za parę lat zmienię elewację na szarą i same parapety w brązie będą źle wyglądały

  8. #8

    Domyślnie

    Kolor parapetu pod kolor dachówki i okna!

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba pod kolor dachówki lub okna.
    Mam tak jak Sylwia - okna złoty dąb, dach czerwony i komin z czerwonej cegły klinkierowej. I zastanawiam się, jak będzie lepiej - czy pod dach czy pod okna
    wybrać kolor. Brałam jeszcze pod uwagę brązowy, bo tralki na balkonie i drewno na elewacji chcę dać w tym kolorze.

    Sylwia - czy możesz jeszcze napisać, jakie kolory są na elewacjach tych dwóch domów? Całkiem niezłe!
    Ostatnio edytowane przez Viga ; 03-04-2011 o 19:51

  10. #10

    Domyślnie

    Mam tak jak Sylwia - okna złoty dąb, dach czerwony i komin z czerwonej cegły klinkierowej. I zastanawiam się, jak będzie lepiej - czy pod dach czy pod okna
    wybrać kolor. Brałam jeszcze pod uwagę brązowy, bo tralki na balkonie i drewno na elewacji chcę dać w tym kolorze.

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Sylwia - czy możesz jeszcze napisać, jakie kolory są na elewacjach tych dwóch domów? Całkiem niezłe!
    Chętnie dowiedziałabym się jaki to kolor i jaka firma, rodzaj tynku

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał benia0977 Zobacz post
    Czy kolor parapetu zewnętrznego dobiera się pod kolor okien czy pod kolor elewacji. U mnie okna są PCV białe, elewacja w kolorach beżowym i ciemnobrązowym, drzwi zewnętrzne w kolorze mahoń, a parapet jaki?
    Gdyby okna były kolorowe, to parapety robi się pod ich kolor.

    Biel jest neutralna i komponuje się dobrze ze wszystkimi barwami. A okna rządzą się swoimi prawami.

    Moim zdaniem przy tym zestawie kolorystycznym który podałaś, biel by nie pasowała, tworzyłaby "kakofonię barw". Nie wiem, jaki masz dach i podbitkę, ale osobiście wybrałabym parapety w kolorze brązowym. Współgrałyby z elewacją i (mam nadzieję) z dachem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas dach będzie grafitowy, okna złoty dąb a elewacja białoszara z elementami drewna (złoty dąb). Parapety chyba grafitowe, żeby tego "drewnianego" koloru nie było za dużo??

  13. #13

    Domyślnie

    moim zdaniem pod kolor okna
    Nie ma jak to na swoim

  14. #14

    Domyślnie

    witam serdecznieCzy moge uzyskac informacje dotyczaca koloru elewacji tego pieknego domu z oknami w kolorze zlotego debu?dziekuje bardzo ))))

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Modest

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podam jeszcze inne rozwiązania. Proponuję sfotografować dom i nawet w prostym programie do obróbki grafiki domalować/przemalować parapet - bo jak mniemam nie posiadacie wizualizacji komputerowej budynku. Można też ewentualnie pod oknami przytwierdzić na próbę kartki w odpowiednich kolorach i popatrzeć na efekt.
    [moderowano]

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia z Poznania Zobacz post
    Witaj, w poprzednim domu parapety miałam dobrane pod kolor okien. Okna były machoniowe a parapety ciemny brąz.



    W obecnym domu parapety mamy mamy dobrane pod kolor dachu. Okna są w kolorze złoty dąb a parapety z klinkieru w kolorze miedzi.



    Myślę, że nie ma reguły. To tylko kwestia gustu.
    witaj
    czy możesz mi powiedzieć co to za tynk i jakie kolory zastosowałaś, bo wygląda super cała elewacja

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    To zdecydowanie kwestia gustu, pod kolor elewacji dobrany parapet w moim odczuciu wygląda najsłabiej, jednak dobieranie pod kolor ramy okiennej nie jest jedynym dobrym rozwiązaniem - co się komu podoba, ważne aby był dobrze zamocowany i aby woda nie podchodziła pod parapet.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony