dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pamo Plast

 1. #1

  Domyślnie Pamo Plast

  Przegladałem forum i Google i nie znalazłem właściwie żadnych opini o drewnianych okna PamoPlastu - są tylko uwagi o serwisie, a mnie interesuje ich jakość - bo cena dość niska i na forach są opinie że przebijają każdą ofertę na przetargach - ale to chyba w plastikach. Co są w rzeczywistości warte ich okna z meranti w ciepłym profilu?
  Będę wdzięczny za informacje.

 2. #2
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  Ptaku51

  Zarejestrowany
  Nov 2011
  Skąd
  Warszawa
  Kod pocztowy
  03-226
  Posty
  1

  Domyślnie

  Witam,
  na temat serwisu nie jestem jeszcze w stanie nic powiedziec poniewaz jest 3 miesiace po terminie a ja nadal nie mam okien ktore zamawialem....
  Raz przywiezli nie to co zamowilem, potem uszkodzone, a teraz takie do ktorych nie pasuje zamowiona aluminiowa nakladka.
  Generalnie najwieksza porazka przy calej budowie....
  Dodatkowo zamowilem u nich drzwi wejsciowe i dzisiaj gonilem z budowy ekipe, ktora przywiozla dzrwi niezgodne z zamowieniem.

  ODRADZAM Z CALEGO SERCA!!!!!!!!!!!!!!!

 3. #3

  Domyślnie

  znajdzie sie wiecej posiadaczy tychze okien ???? bo wiadomo na jednej opini bazowac nie nalezy a tez jestem zaitneresowana ta firma ...

 4. #4
  Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
  Zarejestrowany
  May 2004
  Skąd
  Łódź
  Kod pocztowy
  94-234
  Posty
  4.621

  Domyślnie

  daruj sobie !
  Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

 5. #5
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  michall1

  Zarejestrowany
  Sep 2012
  Skąd
  krosno
  Kod pocztowy
  38-456
  Posty
  8

  Domyślnie

  Rozpacz i brak rzetelności wśród pracowników z Pamoplast.- oto moja opinia o firmie Pamo plast z Ustrzyk.

  Moja przygoda z ta firma zaczęła się w 2011 roku w maju kiedy to zamówiliśmy stolarkę drzwiowa i okienną w wyżej wymienionej firmie. Koszt prawie 18000zł. Okna z górnej półki z trzema szybami. Poza miła panią w placówce sprzedaży to tyle co mogę powiedzieć.
  Po montażu okien już na zdjęciu które mi wysłał ojciec z budowy dostrzegłem,że jedno ze skrzydeł ma wmontowany odwrotnie szpros(okno zostało rozebrane na budowie przez pracownika pamoplast i zeszklone ponownie.
  Gdy wróciłem na urlop do Polski po około 1,5mca od wstawienia okien dostrzegłem że okna maja powyginane ramy do środka, niektóre nie dają się otworzyć(moja kolejna interwencja telefoniczna do milej pani z placówki gdzie kupiłem okna i mam na budowie tych samych panów którzy okna wprawiali. Zgłosiłem 10 z 12 okien jako wadliwe-nie do użytku(powyginane ramy co powoduje mechaniczne uszkadzanie skrzydeł okiennych o śrubę wystającą z ramy i będącą częścią okucia okna, uszkodzenia mechaniczne skrzydeł powstałe od tej śruby, to że wszystkie prawie z tych 10okien mają już cofnięte do tyłu skrzydła okienne co uniemożliwia w dużej mierze regulacje w przyszłości). Panowie przyjeżdżają rozpianowują kilka okien narażają mnie na kolejne koszty bo ocieplenie zewnętrzne budynku już jest wykonane(po ich wizycie w tym samym tygodniu maja przyjść fachowcy do tynkowania wewnątrz co uzgadniam z miłą panią która mnie zapewnia że problem z ramami zniknie- choć nie ukrywam że już wtedy dostawałem białej gorączki jak na to patrzyłem i myślałem o ponownym wstawianiu okien przez fachowców z firmy Pamoplast. Panowie dokładają po kilka kotew montażowych do niektórych okien co pomaga w nie obcieraniu skrzydeł o ramę ale uszkodzenia na skrzydłach już pozostają o czym dowiaduję się na kolejnym urlopie i wizycie na budowie w tym roku w czerwcu. Ponadto stwierdziłem że ramy mimo ze są już proste w tych kilku prawie dobrych oknach to wciąż skrzydło muska prawie o śrubę znajdująca się w okuciu a regulacji już nie ma.
  Kolejna interwencja telefoniczna tym razem do Krosna do placówki pamo-plast bo w Dukli już nie istnieje - odbiera pani która mnie pamięta i mówi że już wysyła do mnie pana który rozwiąże problem. Pan ku mojemu zdziwieniu po 2tygodniach dociera z kluczykiem 5mm i mówi że będzie cofał skrzydła.
  Ja natomiast mu tłumaczę jak też tłumaczyłem pani z placówki sprzedaży ze okna nie zostały naprawione podczas ostatniej wizyty, że nie mają regulacji skrzydeł w poziomie, że mają uszkodzenia mechaniczne. Po okołu 10min pan stwierdza ze tak popsutego delikatnie mówiac montażu jeszcze nie widział, zastanawia się czy to ktoś z pamoplast montował okna czy jakiś podwykonawca?// stwierdza ze 3okna które maja wciąż problem z otwieraniem się już nie cofnie a te z powyginanymi ramami to by teraz tynki rozkuwać...itd
  Moja kolejna interwencja tym razem pisemna do działu reklamacji pamoplast (wysyłam zdjęcia z dokładnym opisem. 10okien ma uszkodzone skrzydła od śruby w ramie, co najmniej połowa z tych okien już nie ma regulacji w poziomie i ma wciąż wygięte ramy ku środkowi( najgorsze okno 4mm pomiędzy środkiem ramy a górą czy dołem), trzy okna maja poważny problem z otwieraniem i zamykaniem mimo cofniętej już regulacji do tyłu. Następnego tygodnia mam na budowie kolejnych dwóch fachowców którzy oglądają okna kilka godzin, stwierdzają ponadto że niektóre z ram nie są takie złe, że 3mm
  wygięcia na oknie 1200mmX90 to nic(wszystkie okna mam podobne), jeden z nich próbuję swoich sił markerem do zamalowywania rys, mówią coś o wymianie skrzydeł na mniejsze.po czym znikają.
  Piszę emaila do działu reklamacji- brak odpowiedzi
  Dzwonie a pan stwierdza ze wygięcia ram i to że skrzydła mimo iż w niektórych oknach gdzie ramy są proste a okna wciąż obcierają lub muskają o nieszczęsną śrubę z ramy to moja wina. Tłumaczy mi że ocieplenie zewnętrzne budynku, tynki wewnętrzne, parapety zewnętrzne i brak klinów podporowych pod oknami to ingerencja z mojej strony w okna i reklamacji już nie będzie
  Wiec wysyłam emaila do działu reklamacji z szeregiem zdjęć gdzie widać że ocieplenie było juz wykonane zanim okna wprawili. Posiadam również zdjęcia gdzie tynki wewnętrzne są wykonywane już po pierwszej i jedynej naprawie (rozpianowywanie i dokładanie kotew montażowych).Co do klinów pod oknami to były to drewniane klocki na których wkładali jakieś szczypki i na tym było osadzone okno- to wszystko po 2miesiacach wyfrunęło z pod tych
  okien bo się rozeschło i kotwy montażowe trzymają okna w murze. podobny układ mam jeszcze pod dźwiami balkonowymi i na taras gdzie klocek ze szczypka leży na cegle znalezionej na budowie a to wszystko w tym momencie fruwa i można ręka z łatwością wyciągnąć. Posiadam setki zdjęć jak to wszystko wyglądało jak się zmieniało i jak jest obecnie.
  Ostrzegam wszystkich przed ta firma, gwarancja montażowa w tej firmie obejmuje tylko sytuacje gdy okna pozostają zapianowane w murze podparte na klockach w sposób uniemożliwiający poprawne zamontowanie parapetu zewnętrznego i wewnętrznego(szereg zdjęć),dziwi na cegłach które są doskonałym mostkiem termicznym ponadto klocek i szczypka. Na to wszystko liczcie się Państwo z tym że nie wolno budynku ocieplać i tynkować wewnątrz.
  W chwili obecnej zwróciłem się o pomoc rzecznika praw konsumenta i obawiam się że się na tym nie skończy moja przygoda z tą firma.

  Z poważaniem: Michał R.
  Łęki Dukielskie

 6. #6
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  T.Cz.

  Zarejestrowany
  Jul 2013
  Posty
  1

  Domyślnie

  Witam. Mój szwagier zakupił okna Pamoplast i jest bardzo zadowolony. Okna z wyższej półki. Jak wymienił stare na nowe, to w domu zrobiło się dużo cieplej. Poza tym estetyka wykonania jest naprawdę wysoka.W dodatku świetne profile (Inoutic) i okucia (Winkhaus). Okna zamykają się bardzo dobrze, są szczelne i ciepłe. Zamontował sobie też parapety drewniane. Mnie się bardo podobają. Ogólnie polecam.

 7. #7
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  michall1

  Zarejestrowany
  Sep 2012
  Skąd
  krosno
  Kod pocztowy
  38-456
  Posty
  8

  Domyślnie

  Witam. W związku z moim wpisem na forum muratora z dnia: 25-10-2012 16:46 pragnę rozwinąć dalszy ciąg historii z firmą z którą niestety miałem do czynienia.
  Po zasięgnięciu pomocy u radcy prawnego i mojej interwencji u rzecznika praw konsumenta firma Pamoplast z Ustrzyk postanowiła naprawić moją stolarkę okienna i drzwiową mimo wcześniejszych wyraźnych oporów. Termin w jakim naprawa została wykonana to wczesne miesiące letnie 2013roku. Niestety żeby do tego doszło na budowie musiał być obecny wcześniej sam prezes spółki, który tym razem na moje szczęście przysłał na naprawę ludzi rzetelnych z doświadczeniem.
  Niestety ram okien nie udało się wyprostować ze względu że już tynki i ocieplenie są wykonane i oznaczało by to ich zniszczenie w obrębie okien (sam bym tego nie chciał) Specjaliści zajęli się za to prostowaniem skrzydeł okiennych i drzwiowych gdzie było wyraźnie widoczne na każdym oknie i drzwiach wybulenie pionowej ramy skrzydła od strony klamki na zewnątrz oraz pionowej ramy skrzydła od strony zawiasów do środka. Ponadto wszystkie skrzydła okienne i drzwiowe a szczególnie od strony południowej zachodniej i wschodniej domu po otwarciu okna są wygięte w kołyskę do środka w płaszczyźnie płaskiej skrzydła.
  Podczas naprawy rozklinowane zostało każdego okno i drzwi, zostały dołożone ślizgacze na ramę(nie wiem jak się to dokładnie nazywa, ale z tego co wiem to się to stosuje w dużych oknach- chyba po to żeby skrzydło się nie wybulało nawet jak okno jest zamkniete) wybulone ramy skrzydeł zostały przyklejone do szyby co ma podobno pomóc w ich nie odkształcaniu. została wykonana ponowna regulacja okien i drzwi balkonowych, prostowanie skrzydeł drzwi balkonowych żeby to jakoś wyglądało, naprawa uszkodzeń mechanicznych na skrzydłach(lutowanie), które powstały po śrubie z ramy. Dokładanie elementów okucia drzwi żeby lepiej dociągały skrzydło do ramy. Według Pamoplast okna w kolorze mogą się wyginać w każdą stronę.
  Powiem tak: Cieszę się że kogoś na ta budowę wysłali w końcu żeby naprawił to co zostało po montażu na budowie i wykonaniu stolarki. Nie da się ukryć że to tylko próba zrobienia czegokolwiek (bo z tym klejeniem ram skrzydła do szyb czy prostowaniem całych skrzydeł w płaszczyźnie płaskiej skrzydła to sami sobie odpowiedźcie..).
  W domu jeszcze nikt nie mieszka i zweryfikuje dopiero w styczniu czy nie ma śniegu na parapecie wewnętrznym o ile śnieg spadnie.
  Mam nadzieję tylko że nikomu więcej się nie przytrafi podobna historia z wyżej wymienioną firmą..
  Dodam tylko, że okna z firmy Pamoplast z przed około 12lat trzymają się świetnie i tym się właśnie kierowałem podczas zakupu mojej stolarki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony