dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak ograniczyć temperaturę na podłogówkę na rozdzielaczu z kaloryferami?

    Witam
    Czy zawor termostatyczny na powrocie rozdzielacza to dobry pomysł na zmniejszenie temp na podłogówke? Czy to zadziala?
    Czy jest jakis instalator ktory moze cos doradzic? Jaki zasobnik na cwu polecacie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysR Zobacz post
    Witam
    Czy zawor termostatyczny na powrocie rozdzielacza to dobry pomysł na zmniejszenie temp na podłogówke? Czy to zadziala?
    Czy jest jakis instalator ktory moze cos doradzic? Jaki zasobnik na cwu polecacie?
    Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie a na jakim etapie jesteś? czy instalacja zalana posadzką czy jeszcze nie?jeżeli nie to doradzał bym podłączenie na podłogówkę niezależnego rozdzielacza zasilanego z kotłowni osobną pompą z zaworem trójdrożnym mieszającym.Co do zasobnika c.u.w to najskuteczniejszym byłby zasobnik z wymiennikiem płaszczowym
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam nic narazie, zaczynam myslec o tym, znaczy mowisz ze najlepiej na osobnym rozdzielaczu kaloryfery, a na osobnym podlogowka? a jaki to jest ten zawor trojdrozny mieszający, drogie to jest? nie jestem instalatorem nie znam sie, ale w ktorym miejscu daje sie ten zawor?
    Ostatnio edytowane przez KrzysR ; 18-03-2011 o 20:05

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysR Zobacz post
    Witam
    Czy zawor termostatyczny na powrocie rozdzielacza to dobry pomysł na zmniejszenie temp na podłogówke? Czy to zadziala?
    Czy jest jakis instalator ktory moze cos doradzic? Jaki zasobnik na cwu polecacie?
    Witam.

    Mamy dwa wyjścia. Pierwsze to oczywiście dwa obiegi grzewcze na podlogówkę z osobną grypą pompową, drugi obieg to C.o. Jezeli jest podlogówka tylko w łazience u góry i nie będzie więcej niż 50-60- mb rury to spokojnie mozna zastosowac RTL. Mamy dwie opcje......Rtl mozna zamontować w rozdzielaczu na powrocie (i teraz mamy dwa rodzaje głowic podobne jak przy grzejnikach głowice termostatyczne (cieczowe) lub zdecydowanie lepsze rozwiązanie głowice z kapilarą przylgową. Kapilarę mocujemy do rury, przy powrocie na Rtl-a. Druga opcja to zastosowanie tzw Multibox jest to Rtl schowany podtynkowy. Ja na wiekszej czesci swoich budów, gdzie jest wlasnie taka sytuacja (jedna lazienka u góry) z powodzeniem stosuje Rtl-a i wszystko ładnie dziala. Jezeli jest to jeden mały obwód na górze to ja zdecydowanie jestem za Rtl-m. Jezeli mamy dwa obwody grzewcze to nalezałoby zastosować dwuobwodowy rozdzielacz . Możliwości jest kilka. Jezeli zaś chodzi zabezpieczenie podłogówki czyli zestawy mieszające to jest takze dużo mozliwości.........

    Pozdrawiam Tomasz Sulej
    Ostatnio edytowane przez cd ; 19-03-2011 o 06:22

  5. #5

    Domyślnie

    A czy wystarczy jeden zawor RTL na powrocie jesli na poddaszu mam pwiedzmy 2 pomieszczenia po 15m2 z podłogówka? Moze pan podpowiedziec cos o tych mozliwosciach zestawow mieszających jakies rozwiazanie szybkie i wmiare tanie ktore zadziala?
    Ostatnio edytowane przez KrzysR ; 19-03-2011 o 10:04

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysR Zobacz post
    A czy wystarczy jeden zawor RTL na powrocie jesli na poddaszu mam pwiedzmy 2 pomieszczenia po 15m2 z podłogówka? Moze pan podpowiedziec cos o tych mozliwosciach zestawow mieszających jakies rozwiazanie szybkie i wmiare tanie ktore zadziala?
    Witam.

    Jezeli chcemy zaoszczedzić i nie montowac rozdzielacza do podlogowki na poddaszu to jak najbardziej możemy zastosowac dwa Rtl-e na rozdzielaczu od C.o. Pamietajmy jednak, aby dlugośc rur obiegu grzewczego lepiej nie przekraczala 50-60 mb. Kiedyś miałem dwie sytuacje na budowach gdzie to zamontowałem Rtla Herza z głowicą cieczową. Calośc była w szafce rozdzielaczowej jednak podlogowka nie zawsze chciała działać. Po zmianie głowicy na glowicę z kapilarą przylgową (którą przymocowałem do rury powrotnej podlogówki)wszystko ładnie ruszyło. Od tamtej pory stosuje tylko takie głowice. Napewno jednen zawór Rtl nie zalatwi nam sprawy jezeli chodzi o dwa pomieszczenia. Jezeli zas bedzie chciał Pan zastosować rozdzielacze to na poddaszu napewno bedziemy mieć dwa obwody. Rozdzielacz górny i dolny (do podlogówki) muszą być połaczone. Wg mojego doswiadczenia z podlogowkami proponuje Panu kupić zawór trójdrogowy termostatyczny ESBE 3/4 o parametrach 20-43 stopnia do tego pompa w zalezności od ilości podlogowki najcześciej stosowana 25-40, zawory kulowe zawory zwrotne itp to juz przy samym spieciu kotłowni. Ciezko jest tak w kilku slowach opisac gdzie i jak to podpiąć. Najlepszy bylby schemat.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  7. #7

    Domyślnie

    Dzeki, informacja na temat tego zaworu trojdroznego mi rozjasnila sprawe, wlasnie instalator cos o nim wspominal, dziekuje za informacje.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysR Zobacz post
    Dzeki, informacja na temat tego zaworu trojdroznego mi rozjasnila sprawe, wlasnie instalator cos o nim wspominal, dziekuje za informacje.
    Proszę bardzo.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony