dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 533 z 534
Pokaż wyniki od 10.641 do 10.660 z 10665
  1. #10641
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam
    Po czterech latach użytkowania OEP 16 doprowadzili mi gaz i planuję zrezygnować z opalania węglem. Kocioł do sprzedaży:
    https://www.olx.pl/oferta/kociol-co-...8-IDAyPHx.html
    Edit: Niestety na razie ogłoszenie się nie ukazało. Jak mi się uda z powodzeniem umieścić to zaktualizuję link.

    Kocioł z czopuchem z prawej strony
    Zainteresowanym mogę przesłać szczegóły.
    https://esterownik.pl/device/10998

    Zapraszam
    Ostatnio edytowane przez EdiM ; 03-07-2019 o 06:47

  2. #10642
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam @EdiM Czy mogę prosić o szczegóły na temat pieca? Czy jakieś części były wymieniane? Jaka cena?

    Właściwie to sama nie wiem czy 16 Kw jest odpowiedni do mojego domu .. niby z audytu ciepłowłaściwe wynika, że tak .... http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5mvt

    Ale czytając to forum wiem, że 16-ka będzie chyba za duża .... ktoś coś poradzi? Dostałam już oczopląsu od czytania tego wątku od strony pierwszej...

    Nie stać mnie obecnie na zakup pieca nowego 5-klasy, a obecnie palę w kotle KAMEN zasypowym 17 KW. Do pieca dokładam średnio co 2 godziny i szukam wygodniejszego rozwiązania.

    Czy jest może w promieniu 50 km od Szufnarowej na Podkarpaciu jakiś użytkownik OEP którego mogłabym "nawiedzić" by zobaczyć to cudo w akcji ?
    Ostatnio edytowane przez Silli ; 03-07-2019 o 21:58

  3. #10643
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc dotyczącą pracy OEP. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań? Mieszkam sama z mamą i nie mam w okolicy nikogo kto by się na takim piecu znał...Instalator z firmy Ogniwo przyjechał na moją prośbę i wbił ustawienia do ecoala, ale wczoraj paliłam po raz pierwszy i nie jest tak różowo.
    1. Sterownik mam podpięty do internetu, dodałam uprawnienia , ale nie mam możliwości nic zmienić przez internet. Dlaczego?
    2. Czy da się zmienić obroty dmuchawy na mniejsze niż 36%? Przy rozpalaniu mam 46% potem spada na 36%.?
    3. Mam niedopalony ekogroszek - palę teraz groszkiem PIEKLORZ o wartości opałowej 26/27 KJ - podawanie mam ustawione 5 sek. Mam też odsiew = miał z retopala Piasta , czy ustawienia na miał będę musiała zmieniać?
    4. Dlaczego nie dogrzewa mi CWU? Nie mam ustawionego priorytetu CWU, a wody nie zagrzało mi do ustalonej nawet po 6 godzinach!
    5. Rozpalanie kotła trwa około godziny zanim osiągnie zadane 50 stopni i podajnik pracował prawie 20 minut! Potem w 6 godzin podajnik pracował 24 minuty .. czy to nie trochę dużo?
    6. Czy temperatura podajnika dochodząca do 52stopni jest ok?
    7. Posiadam zamontowany czujnik wewnetrzny, ale nie ustawiałam pod niego pracy pieca, czy warto to zrobić?

    Najszczęśliwsza bym była gdyby ktoś mieszkał w okolicy i mógł mnie poinstruować ale za jakąkolwiek poradę będę dozgonnie wdzięczna.
    Pomóżcie kobitce w potrzebie!

  4. #10644

    Domyślnie

    Przejdzie na forum esterownik, tam powinni ci prędzej pomoc.

  5. #10645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silli Zobacz post
    Bardzo proszę o pomoc dotyczącą pracy OEP. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań? Mieszkam sama z mamą i nie mam w okolicy nikogo kto by się na takim piecu znał...Instalator z firmy Ogniwo przyjechał na moją prośbę i wbił ustawienia do ecoala, ale wczoraj paliłam po raz pierwszy i nie jest tak różowo.
    1. Sterownik mam podpięty do internetu, dodałam uprawnienia , ale nie mam możliwości nic zmienić przez internet. Dlaczego?
    2. Czy da się zmienić obroty dmuchawy na mniejsze niż 36%? Przy rozpalaniu mam 46% potem spada na 36%.?
    3. Mam niedopalony ekogroszek - palę teraz groszkiem PIEKLORZ o wartości opałowej 26/27 KJ - podawanie mam ustawione 5 sek. Mam też odsiew = miał z retopala Piasta , czy ustawienia na miał będę musiała zmieniać?
    4. Dlaczego nie dogrzewa mi CWU? Nie mam ustawionego priorytetu CWU, a wody nie zagrzało mi do ustalonej nawet po 6 godzinach!
    5. Rozpalanie kotła trwa około godziny zanim osiągnie zadane 50 stopni i podajnik pracował prawie 20 minut! Potem w 6 godzin podajnik pracował 24 minuty .. czy to nie trochę dużo?
    6. Czy temperatura podajnika dochodząca do 52stopni jest ok?
    7. Posiadam zamontowany czujnik wewnetrzny, ale nie ustawiałam pod niego pracy pieca, czy warto to zrobić?

    Najszczęśliwsza bym była gdyby ktoś mieszkał w okolicy i mógł mnie poinstruować ale za jakąkolwiek poradę będę dozgonnie wdzięczna.
    Pomóżcie kobitce w potrzebie!
    Witam
    Oczywiście najlepszym miejscem gdzie można znaleźć porady jest platforma esterownik.pl
    Przy dostępie przez internet musisz się zalogować. Jeśli to jest wersja 3.1.8 to w prawym górnym roku jest zaloguj. Na dole masz napisane dostęp: tylko do odczytu lud odczyt i zapis.
    Można komuś udostępnić nastawy, ale najpierw warto ogarnąć instalację. Udostępnianie to na platformie esterownik
    Moje konto/urządzenia/modyfikuj/dodaj uprawnienia
    Natomiast do odczytu to jest chyba standardowo.
    Jeśli chodzi o ładowanie CWU, to kwestia jaka jest temperatura wody na kotle, a potem jaka temperatura ładowania idzie na zasobnik. Czy pompa ładowania działa, czy ten obwód nie jest zapowietrzony. U mnie był problem takiej natury, że część wody z powrotu zaciągało do ładowania CWU. Ale dla priorytetu CWU i podbicia temperatury o kilka stopni dawało radę.
    Moc dmuchawy jest w ustawieniach dla poszczególnych mocy ustawionych kotła.
    Ja korzystałem jedynie z czujnika zewnętrznego.
    Jeśli kocioł dużo pracował i nie zagrzał się, to chyba po prostu był duży odbiór ciepła. Jak wyglądała temperatura spalin?
    Temperatura podajnika tej wielkości to raczej nie problem. To jest zabezpieczenie przed ogniem w zasobniku. Ustawienia zaawansowane/inne parametry/maksymalna temperatura podajnika.

    Pozdrawiam
    EdiM

  6. #10646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ogarniam już temat.

  7. #10647
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dziękuję @EdiM za podpowiedzi I przede wszystkim dziękuję @minertu ! Człowiek o niesamowitej wiedzy i do tego życzliwy i wyrozumiały! Kamień spadł mi z serca i piec sprawuje się wyśmienicie! Niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi

  8. #10648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Na dzieci to trzeba mieć czas

  9. #10649
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Na dzieci to trzeba mieć czas
    Jak sie ma talent to trzeba mieć dzieci! Ktoś musi ten talent dziedziczyć!

  10. #10650

    Domyślnie

    Witam
    Silli, piszesz, że masz podpięty sterownik do internetu....jeśli mozesz to zapodaj adres. Powinien wygladać tak jak u mnie na dole strony.

  11. #10651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

  12. #10652

    Domyślnie ZAwleczka...

    Mam piec OEP od ok 8 lat. W pierwszych latach śledziłem forum, aktualizowałem sterownik itp. Kilka miesięcy po 5 letniej eksploatacji padł mi ślimak i przetarł się korpus. Ale mniejsza z tym. Teraz mam problem z zatrzymywaniem ślimaka. Nie zrywa zawleczki, silnik buczy. Właczenie na chwilę lewych obrotów pomaga. Mam pytanie czy w takiej sytuacji silnik (buczący) może się uszkodzić ? Czy problem może być spowodowany zużytym kondensatorem przy silniku ? Może silnik jest słaby ? W tym roku przed sezonem zdemontowaliśmy silnik, wyciągnęliśmy ślimak. Na sucho bez bez węgla wszystko działa lekko. Będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam.Maciek

  13. #10653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zacząłbym właśnie od wymiany kondensatora w silniku motoreduktora, silnik jest jeszcze za mocny a nie za słaby

  14. #10654
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak by był za mocny to by mielał śruby.

  15. #10655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    To wymień silnik.

  16. #10656

    Domyślnie Ogniwo OEP 16 - przegrzewanie w trybie LATO - CWU

    Jak pisałem w poprzednik poście miałem problem z zatrzymującym się silnikiem. Po wymianie kondensatora jest ok. natomiast mam inny problem który zauważyłem w tym sezonie. Piec w trybie ZIMA trzyma się bardzo dobrze temp zadanej (ok. + - 2st)nie zależnie od temperatury na zewnątrz. Po przejściu na tryb LATO sama CWU piec mimo ustawionej CO na 42 a CWU na 36 skacze do prawie 70 st (60-65-70 - tak oscyluje jakby miał ustawione 65). CWU też dobija do 60 st mimo ustawienia na 36. Nie wiem w czym problem bo w poprzednim sezonie grzałem CWU w trybie LATO do maja i nie było tego efektu. Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam

  17. #10657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A czy palisz tym samym groszkiem? Trzeba zmienić parametry podtrzymania.

  18. #10658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Sterownik od koleżanki Silli https://esterownik.pl/device/20108 już działa prawidłowo.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #10659

    Domyślnie

    Mam Pep 25 kw od 2012 toku, kocioł wizualnie w stanie bardzo dobrym, problem polega na tym te sprzedany mi został bubel, tzn na ścianie w palenisku awaryjnym została zaspawana dziura która teraz zaczęła cieknąć, rozumie gdyby coś sie zaczęło dziać na jakimś spawie ale na płaskiej powierzchni, po oczyszczeniu okazało się że tam jest zatkana dziura.... To nie błąd człowieka ten piec nie powinien być sprzedany, ewidentnie producentem wiedział o tej wadzie która dyskwalifikuje ten produkt.

  20. #10660

    Domyślnie Dziura w kotle Oep 25 kw błąd producenta

    Ten spaw ni powinien być w tym miejscu na środku ściany paleniska dodatkowego, ewidentnie dziura została zaspawana przez producenta.
    https://naforum.zapodaj.net/1676fef73ed1.jpg.html

    https://naforum.zapodaj.net/ea57610eff76.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez kamil777 ; 21-11-2021 o 11:00

Strona 533 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony