dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 534
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 10665
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Taka jedna cegła kosztuje 2zł
    Nie wiem, jak długo wytrzymają. Zobaczymy. U nas pracują już miesiąc.
    Mógłbyś jakieś fotki wrzucić jak to jest zamocowane i czy wogóle będzie możliwość włożenia tego do kotłów z początku serii?czy zmienione jest coś konstrukcyjnie w nowszych modelach?Nie chodzi o koszty tylko żeby nie wywalać tego za często

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Po podejrzeniu w Zabrzu sposobu zamontowania deflektora ceramiczno-żeliwnego i namowie Zawijana2, zacząłem wczoraj kombinować czy nie dałoby rady coś takiego zamontować w moim kotle. Na szybko szlifierka, spawarka, trochę kątownika i do dzieła. Mierzenie w palącym się kotle nie bardzo mi wyszło i konstrukcja wyszła trochę za wysoko nad palnikiem, zamiast od 12 do 15cm wyszło około 18cm, myślę że za wysoko. Ogniwo konstrukcyjnie przewidziało zastosowanie czegoś takiego i zostało zaprojektowane do takiego rozwiązania.
    Koszt cegieł klinkierowych (dziurawka) to 1,50pln.
    Włożyłem ramkę do kotła i zmieściło mi się 3 cegły zasłaniając całe palenisko. Podczas pracy zauważyłem że kocioł wolniej dogrzewał do zadanej i zaczęło się dość mocno z komina gdzie przedtem dymu nie było wcale. Spróbowałem czegoś innego i postanowiłem pozostawić tylko 2 cegły na środku nad palnikiem. W pierwszej i w drugiej próbie oryginalny żeliwny deflektor umiejscowiłem na cegłach centralnie nad palnikiem. Po zastosowaniu dwóch cegieł dym zaraz zniknął i widzę że sadza lepiej się dopala a na drzwiczkach do palnika nie ma jej wcale.
    Testuję teraz czeski eko i przy spalaniu jego wydziela się dużo sadzy. Zobaczymy jak będzie wyglądał kocioł po spaleniu całego zasobnika. Trochę kijowo leży ten oryginalny deflektor ponieważ jest od dołu wypukły, żeby mi się nie kołysał musiałem go podeprzeć po bokach dwoma rusztami. Jeśli odciąłbym łańcuszek leżałby idealnie płasko na cegłach ale na razie nie chciałem tego niszczyć.
    Co widzę to tak jak pisałem Ogniwo przewidziało konstrukcyjnie zastosowanie takiego rozwiązania natomiast u mnie robi się ciasno w komorze spalania. Ciężko będzie ją wyczyścić bez wyjęcia tych cegieł a rozgrzewają się do czerwoności i gdy kocioł przechodzi w nadzór na długo w nim pozostaje bo cegły oddają skumulowanie ciepło.
    Jak myślisz Zawijan czy spróbować jeszcze obniżyć konstrukcję z 18 do jakiś 14 cm ?

  3. #23

    Domyślnie deflektor

    Witam,
    no właśnie temat deflektora na czasie także u mnie
    Zamówiłem piec i także chciałem się zorientować jak to jest z tym deflektorem.
    Wolałbym oczywiście zamówić już tą wersję z rusztodeflektorem ceramiczno-żeliwnym.
    Niestety bardzo się zdziwiłem po rozmowie z firmą Ogniwo.
    Jakiś starszy Pan (wnioskuję po głosie), niestety nieznanego nazwiska gdyż się nie przedstawił, pracujący w serwisie firmy Ogniwo powiedział mi, iż tej wersji nie ma i nie będzie. Twierdził że jest wersja z deflektorem żeliwnym i jest to wersja ostateczna gdyż żadnych zmian nie planują. Pytałem go dwa razy czy nie będzie jakichś nowszych wersji - za każdym razem twierdził, że nie.
    Trochę to dziwne bo widziałem fotki na blogu Zawijana i tam ten piec jest
    W świetle tego co napisał Zawijan to rzeczywiście nie ma pewnie o co kopii kruszyć, ale niestety polityka informacyjne formy Ogniwo woła o pomstę do nieba.

    Pozdrawiam,

    Tomek
    Ostatnio edytowane przez arrow00 ; 21-03-2011 o 08:44

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minior92

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    z tego co wiem to ogniwo montuje rusztodeflektor z klockiem żeliwnym,a ten starszy pan z serwisu to chyba tatuś prezesa więc nie ma co podskakiwać

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał robixx78 Zobacz post
    Jak potrafisz zrobić lepszy sterownik jak eCoal, to go zrób i sprzedawaj. Rynek sterowników jest ciasny w Polsce, ale twoja rewelacja pewnie zrobi oszałamiającą karierę. Jak na razie to je "godka ku szkubaniu"
    Rewelacja czy nie na pewno mój sterownik tak jak eCoal analizuje stan palnika. Nie zamierzam nic produkować, za stary jestem na taką szarpaninę. Traktuje to jako przymusowe hobby, napisanie 6 wersji softu i opanowanie z grubsza fizyki w piecu zajęło mi 3 sezony grzewcze. Wam młodym powinno to przyjść szybciej i łatwiej.
    hobbyści też mają wiedzę

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Z tego co ja zrozumiałem zawijan na swoim blogu przedstawił ostateczną wersje kotła którą ogniwo produkuje,a rusztodeflektor ceramiczno żeliwny,jest poddawany testom w Jego instytucie i przedstawił wersje którą oni tam badają

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał r0berto Zobacz post
    Z tego co ja zrozumiałem zawijan na swoim blogu przedstawił ostateczną wersje kotła którą ogniwo produkuje,a rusztodeflektor ceramiczno żeliwny,jest poddawany testom w Jego instytucie i przedstawił wersje którą oni tam badają
    Cytat z blogu Zawijana:
    "Przedstawiamy pierwsze fotografie wersji handlowej kotła OGNIWO EKO PLUS 16kW"
    http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/

    Na zdjęciach u Zawijana jest wersja z rusztodeflektorem ceramiczno-żeliwnym i napisane jest tam iż jest to wersja handlowa.
    Jak dla mnie znaczy to, że taką wersję będzie Ogniwo sprzedawać.
    Widać inna wersja poszła na testy a inna idzie do ludzi.
    W sumie z tego co pisał Zawijan wynika, iż jakichś kolosalnych różnic nie ma, ale jak już za coś płacę to wolę mieć wersję najlepiej dopracowaną i ostateczną.

    Pozdrawiam,

    Tomek

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrow00 Zobacz post
    Cytat z blogu Zawijana:
    "Przedstawiamy pierwsze fotografie wersji handlowej kotła OGNIWO EKO PLUS 16kW"
    http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/

    Na zdjęciach u Zawijana jest wersja z rusztodeflektorem ceramiczno-żeliwnym i napisane jest tam iż jest to wersja handlowa.
    Jak dla mnie znaczy to, że taką wersję będzie Ogniwo sprzedawać.
    Widać inna wersja poszła na testy a inna idzie do ludzi.
    W sumie z tego co pisał Zawijan wynika, iż jakichś kolosalnych różnic nie ma, ale jak już za coś płacę to wolę mieć wersję najlepiej dopracowaną i ostateczną.

    Pozdrawiam,

    Tomek
    Każdy rozumie jak mu pasuje ostateczna wersja kotła gdyż od wypuszczenia na rynek eko plusa zaszło w nim sporo zmian które raczej miały charakter oszczędnościowy(mniejsze zużycie materiału)niż zwiększenie sprawności.Z tym się zgodzę że jak się za coś płaci powinno być dopracowane ale biorąc pod uwagę to iż jest to nowość i firma wprowadza cały czas jakieś udoskonalenia to chyba tylko dobrze świadczy o nich samych.I nic w tym dziwnego i złego że za jakiś czas po zakupie np.przez Ciebie tej ostatecznej dopracowanej wersji na rynku pojawi się wersja jeszcze inna i bardziej dopracowana bądż zmieniona.Tak samo jest np.z autami wychodzi nowy super model a za jakiś czas jest w nim coś zmieniane poprawiane

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał r0berto Zobacz post
    Każdy rozumie jak mu pasuje ostateczna wersja kotła gdyż od wypuszczenia na rynek eko plusa zaszło w nim sporo zmian które raczej miały charakter oszczędnościowy(mniejsze zużycie materiału)niż zwiększenie sprawności.Z tym się zgodzę że jak się za coś płaci powinno być dopracowane ale biorąc pod uwagę to iż jest to nowość i firma wprowadza cały czas jakieś udoskonalenia to chyba tylko dobrze świadczy o nich samych.I nic w tym dziwnego i złego że za jakiś czas po zakupie np.przez Ciebie tej ostatecznej dopracowanej wersji na rynku pojawi się wersja jeszcze inna i bardziej dopracowana bądź zmieniona.Tak samo jest np.z autami wychodzi nowy super model a za jakiś czas jest w nim coś zmieniane poprawiane
    Witam,
    ja to oczywiście rozumiem i akceptuję. Jakbym nie akceptował to pewnie bym go nie kupił
    Chodzi mi tylko o to, że jeśli mam do wyboru w tym samym czasie i w tej samej kwocie, różne wersje to wybieram tą, która moim zdaniem jest dla mnie najlepsza. Z wypowiedzi Zawijana i jego blogu wynika, iż opcji (wersji pieca) jest kilka. Ale kontaktując się z firmą dowiedziałem, się iż opcja jest jedna.
    Niech oni sobie poprawiają i udoskonalają, między innymi dlatego ten piec wybrałem.
    Moja jedyna uwaga dotyczy polityki informacyjnej dotyczącej tego pieca, która nie jest spójna, tzn różne źródła odpowiedzialne za jego stworzenie podają inne informacje
    Dla mnie niejasne było jaka w końcu wersja jest w sprzedaży i jaki piec dostanę.
    Cytat Napisał Zawijan
    To jest wersja handlowa kotła, która może być sprzedawana z różnymi rozwiązaniami strefy ruszto-deflektora. Kocioł jest skonstruowany tak, że możliwe do zastosowania są wszystkie opcje tych rozwiązań. Czy producent wybierze jedną z nich, czy wszystkie - tego nie wiem.
    Teraz już wiem że wersje nie są po sobie następujące a równoległe.

    Pozdrawiam,

    Tomek

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Niech oni sobie poprawiają i udoskonalają, między innymi dlatego ten piec wybrałem.
    Moja jedyna uwaga dotyczy polityki informacyjnej dotyczącej tego pieca, która nie jest spójna, tzn różne źródła odpowiedzialne za jego stworzenie podają inne informacje
    Dla mnie niejasne było jaka w końcu wersja jest w sprzedaży i jaki piec dostanę.

    Co do polityki informacyjnej to się zgadza powinni w tej kwestii się poprawić.
    W sumie jaką wersje modelu dostaniesz myślę że będziesz zadowolony

  11. #31

    Domyślnie

    Panowie !

    Śledzę informacje związane z tym kotłem od dawna (przymierzam się do kupna) i w końcu się zgubiłem
    jeśli chodzi o ten ruszt awaryjny czy też ruszto-deflektor ...
    Wiem jedno nie jest dostępny ruszt ceramiczno-żeliwny (ten z 4 cegłami i sztabą żeliwa).
    Ale wtedy jaki w końcu jest w sprzedaży !
    1. rusz awaryjny żeliwny z deflektorem gdzieś jeszcze podwieszanym i wyjmowanym
    w razie palenia awaryjnego ?
    2. jakiś ruszto-deflektor żeliwny który jest jednocześnie rusztem awaryjny i deflektorem i z którym nic
    się nie robi jak chce się palić "awaryjnie"
    3. awaryjny ruszt żeliwny i nic więcej - nie ma deflektora (tak mi się wydaje z opublikowanych przez ogniwo przekrojów)
    3. jakieś inne rozwiązanie które umknęło mojej uwadze ...

    pozdrawiam
    Mariusz

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    woma4.... wszystko dokładnie masz opisane przez Zawijana w poście nr 36

  13. #33

    Domyślnie EKO PLUS 16 lub EKO 15

    Znajomy pyta mnie, a ja pytam Was. I tak właśnie zostaje się ekspertem

    Ale do rzeczy.
    1. Czy kotły O. EKO PLUS 16 lub O EKO 15 będą odpowiednie do zabudowy w domu o pow. ok. 90m2, srednio ocieplonym, w intalacji otwartej, stalowej, spawanej, projektowanej na parametry wody 90/70?
    2. Czy ww. kotły będą mogły podgrzewać cwu latem (zbiornik 150 litrów) w systemi epracy ciągłej (czyli jak zimą) - z zakręconymi wszystkimi grzejnikami? Z danych wynika, że Plus może pracować z niższą mocą minimalną, ale czy ona i tak nie będzie za wysoka? I czy taka praca jest bezpieczna (np. przy braku prądu)?
    3. Czy kupując kocioł w sklepie internetowym z 23% VAT w dobrej cenie netto jest opłacalne w stosunku do zakupu przez instalatora w gorszej cenie netto ale z VAT8% (o zwrocie VAT można zapomnieć)?
    4. Instalacja obecnie zasilana z kotła miałowego zasila grzejniki i ziornik cwu (na lato posiada grzałkę elektryczną). Grzejniki mogą pracować w obiegu zarówno grawitacyjnym, jak i wymuszonym (tak pracują normalnie, grawitacja to na wypadek braku prądu), zbiornik c.w.u. tylko w ob. wymuszonym. Wszystko zasilane jedną (a raczej parą) rurą z kotła, do zbiornika cwu w pewnym momencie jest gałązka i tyle. Zatem czy eCoal wymaga zmian w samej instalacji (jakiegoś podmieszania, ciągnięcia nowych indywidualnych rur do zbiornika, zaworów trój czy iluś tam drogowych)?
    5. Czy eCoal posiada tylko czujnik temp. wody gorącej (jak w starym kotle), czy może są też w standardzie czujniki pokojowe? Jeśli są to jakie (przewodowe, radiowe)? jeśli nie, to czy i jakie można dokupić? no i za ile

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Prośba także o info, który z ww. kotłów będzie tu nalepszy. Może EKO, może EKO PLUS, a może taki jak poprzedni, pleszewski kociołek Sekom o mocy 25kW 2,5m2, który przeżył własnie 10 lat i się zaczyna rozciekać

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #34

    Domyślnie

    Jorgo,

    Post 36 dokładnie opisuje ale niczego mi nie wyjasnia, bo mowa w nim jest cały czas "jeśli ktoś ma ...",
    "jeśli ktoś ma ...", ...
    A ja nie mam, ja chciałbym wiedzieć co będę miał, czy ruszt, czy deflektor, czy jedno i drugie, czy jakieś połączenie w jedno ruszto-deflektor jak kupię ten kociołek.
    Na przekrojach tego kotła w ogóle nie ma typowego deflektora, jest tylko ruszt

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał woma4 Zobacz post
    Jorgo,

    Post 36 dokładnie opisuje ale niczego mi nie wyjasnia, bo mowa w nim jest cały czas "jeśli ktoś ma ...",
    "jeśli ktoś ma ...", ...
    A ja nie mam, ja chciałbym wiedzieć co będę miał, czy ruszt, czy deflektor, czy jedno i drugie, czy jakieś połączenie w jedno ruszto-deflektor jak kupię ten kociołek.
    Na przekrojach tego kotła w ogóle nie ma typowego deflektora, jest tylko ruszt
    Najlepiej dowiedzieć się tam gdzie masz zamiar kupować lub u producenta.Na chwilę obecną jest dostępny tylko z rusztodeflektorem żeliwnym i z rozmowy z panem z ogniwa wynika że nic innego nie będzie

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    passat33

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    44

    Domyślnie

    A czy możecie mi wyjaśnić czy ten kocioł będzie odpowiedni do spalania miału. Bo na stronie Ogniwa piszą że paliwo podstawowe to Eko-groszek. Czy może lepiej kupić kocioł na szufladę bo mam zamiar palic wyłącznie miałem - np Zębiec KPM lub Taurus Gaur. Mam jeden wielki mętlik i nie wiem na co sie zdecydować.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r0berto

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    72-200
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał passat33 Zobacz post
    A czy możecie mi wyjaśnić czy ten kocioł będzie odpowiedni do spalania miału. Bo na stronie Ogniwa piszą że paliwo podstawowe to Eko-groszek. Czy może lepiej kupić kocioł na szufladę bo mam zamiar palic wyłącznie miałem - np Zębiec KPM lub Taurus Gaur. Mam jeden wielki mętlik i nie wiem na co sie zdecydować.
    Ja palę w tym kotle miałem i nie ma problemu daje sobie znakomicie rade

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał passat33 Zobacz post
    A czy możecie mi wyjaśnić czy ten kocioł będzie odpowiedni do spalania miału. Bo na stronie Ogniwa piszą że paliwo podstawowe to Eko-groszek. Czy może lepiej kupić kocioł na szufladę bo mam zamiar palic wyłącznie miałem - np Zębiec KPM lub Taurus Gaur. Mam jeden wielki mętlik i nie wiem na co sie zdecydować.
    palniki: BURNER ( EKO PLUS) i BRUCER ( EKO) to są właśnie palniki dedykowane dedykowane do miału

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Leppiej Zobacz post
    Znajomy pyta mnie, a ja pytam Was. I tak właśnie zostaje się ekspertem

    Ale do rzeczy.
    1. Czy kotły O. EKO PLUS 16 lub O EKO 15 będą odpowiednie do zabudowy w domu o pow. ok. 90m2, srednio ocieplonym, w intalacji otwartej, stalowej, spawanej, projektowanej na parametry wody 90/70?
    2. Czy ww. kotły będą mogły podgrzewać cwu latem (zbiornik 150 litrów) w systemi epracy ciągłej (czyli jak zimą) - z zakręconymi wszystkimi grzejnikami? Z danych wynika, że Plus może pracować z niższą mocą minimalną, ale czy ona i tak nie będzie za wysoka? I czy taka praca jest bezpieczna (np. przy braku prądu)?
    3. Czy kupując kocioł w sklepie internetowym z 23% VAT w dobrej cenie netto jest opłacalne w stosunku do zakupu przez instalatora w gorszej cenie netto ale z VAT8% (o zwrocie VAT można zapomnieć)?
    4. Instalacja obecnie zasilana z kotła miałowego zasila grzejniki i ziornik cwu (na lato posiada grzałkę elektryczną). Grzejniki mogą pracować w obiegu zarówno grawitacyjnym, jak i wymuszonym (tak pracują normalnie, grawitacja to na wypadek braku prądu), zbiornik c.w.u. tylko w ob. wymuszonym. Wszystko zasilane jedną (a raczej parą) rurą z kotła, do zbiornika cwu w pewnym momencie jest gałązka i tyle. Zatem czy eCoal wymaga zmian w samej instalacji (jakiegoś podmieszania, ciągnięcia nowych indywidualnych rur do zbiornika, zaworów trój czy iluś tam drogowych)?
    5. Czy eCoal posiada tylko czujnik temp. wody gorącej (jak w starym kotle), czy może są też w standardzie czujniki pokojowe? Jeśli są to jakie (przewodowe, radiowe)? jeśli nie, to czy i jakie można dokupić? no i za ile

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Prośba także o info, który z ww. kotłów będzie tu nalepszy. Może EKO, może EKO PLUS, a może taki jak poprzedni, pleszewski kociołek Sekom o mocy 25kW 2,5m2, który przeżył własnie 10 lat i się zaczyna rozciekać

    Z góry dzięki za odpowiedź.
    ad. 1 - do 90 m kw. powierzchni, to oba będę przewymiarowane - chyba że masz bardzo duże straty budynku.....
    ad. 2 - aktualnie każdy obecnie produkowany kocioł na ekogroszek ze sterownikiem może grzać c.w.u. w trybie lato..... a przy zaniku prądu kocioł się wyłączy i nie będzie po prostu grzać...... najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy kotłów jak to u nich w praktyce to wygląda, na pewno każdy się spotkał z brakiem prądu w trakcie eksploatacji. Można także zastosować akumulator z przetwornicą......koszt ok. 700 złotych i podtrzymuje podobno pompkę ok. 5-6 godzin - poszukaj na Forum było to omawiane,
    ad. 3 - cos pomyliłeś..... cena kotła z 23 % VA-em to cena brutto a nie netto jeśli kupisz kocioł z 8% VAT-em ( i nieważne czy od instalatora czy w sklepie ) to nie odliczysz różnicy VAT-u. Musisz sobie sam przeliczyć indywidualnie....może być różnie. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że spotkałem się z oferta sklepu ( który montuje też kotły) i np: jeśli kocioł kosztował 8600 z 23 % VAT-em, to w tej samej cenie oni mi zaproponowali z 8% VAt-em i montażem.
    ad. 4 to nie wiem, bo pogmatwany ten opis. Myślę że trzeba by dać pompkę na gałązce do cwu.......jakbyś dał schemat to są tu spece co Ci pomogą.
    ad. 5 - eCoal mierzy temp. cwu, a do tego steruje czujnikiem pokojowym i pogodówką za zewnątrz...tak więc możliwości jest kilka aby to rozwiązać. Wydaje mi się że są one przewodowe, ale dokładnie aż tak nie interesowałem się tym.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Również przymierzam się do zakupu tego kotła, wiecie może czy jest możliwa zmiana wyprowadzenia czopucha np do góry lub z boku?

Strona 2 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony