dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 534
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 10665
  1. #641
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młodypalacz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    58

    Domyślnie

    A tu niedopasowane blachy obudowy z prawej strony o które obcierają się drzwiczki (potrzeba niewiele czasu jak w cienkiej blasze zrobi się dziura) i szara maskownica między drzwiczkami zamocowana "na partyzanta" przesuwa się i też obcierają się o nie drzwiczki i te od popielnika jak i od palnika.[/QUOTE]

    U mnie było to samo. Przycierały dolne drzwiczki. Nie ma z czego robić afery. Można podgiąć blachę i po kłopocie. Ale trzeba to zrobić bo farba się szybko wytrze.

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus96 Zobacz post
    Ja jestem po odpaleniu swojego Eko Plusa 25kW, pracuje tydzień grzejąc CWU i wygrzewając wylewki z ogrzewaniem podłogowym.
    Parę rzeczy rzeczywiście można poprawić, wspomniany popielnik, miejsce zamontowania panela sterownika czy długość kabli sterownika - ja zmieniłem zamontowanie palnika z prawej strony na lewą i już przewody okazały się za krótkie, trzeba było zamontować w innym miejscu skrzynkę sterownika.
    Zastanawia mnie brak zawirowywaczy, w żadnym z 4 kanałów nie ma żadnego, palnik jest 4 członowy, czy to dobrze przy 25kW?
    Zawirowywaczy nie ma ... dziwne ... zadzwoń do serwisu i jeśli powinny być (może znowu zmieniła się koncepcja rozwiązań stosowanych w eko plus) to na pewno ci wyślą
    A że masz 4 człony to jak najbardziej prawidłowo tyle że powinny mieć 4 rzędy otworów (3 rzędy 16kW a 2 rzędy 10 kW).

  3. #643

    Domyślnie

    Z tymi drzwiczkami popielnika ... za szybko bym nie liczył na zmiany w tym względzie. Zwłaszcza że obecnie Ogniwo robi drzwiczki tylko w tym jednym wymiarze.
    A w brew pozorom wiązało by się to ze sporymi zmianami technologicznymi produkcji.
    Natomiast szybko łatwo i wygodnie było by gdyby zastosować dwie blachy stalowe przyspawane po obu bokach kotła nad popielnikiem po skosie w dół tak by popiół który do tej pory wypadał za popielnik był skierowywany do popielnika. Coś "ala" jak na tym schemacie:
    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=59612
    Ostatnio edytowane przez woma4 ; 06-06-2011 o 08:35

  4. #644

    Domyślnie Do zawijan

    jestem zdecydowany na zakup eko plus 25, jednak może zaistnieć potrzeba zaślepienia dolnego rzędu, jakie tam są temperatury i czy silikon 1200 będzie odpowiedni. Poza tym jestem pod wrażeniem rzeczowego wyjaśniania różnych kwestii na blogu. Pozdrawiam

  5. #645
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Zauważyłem, że wkradło się trochę bałaganu ......
    na stronie Ogniwa http://ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/...o_burner_s.pdf w instrukcji DTR jest napisane, że pojemność wodna kotła Eko Plus 16 kW ma pojemność 93 litrów, natomiast na stronie http://www.fuego.pl/4682_OGNIWO_EKO_PLUS_16_kW.html że 57 litrów, nie wspomnę o http://kotly.com/product_info.php?cP...oducts_id=3159 gdzie widnieje 58 litrów. I o ile rozbieżności pomiędzy kotły.com a fuego można w ogóle w tym przypadku nie brać pod uwagę, to jak do tego ma się info z dokumentacji DTR?
    pozostawiam bez komentarza

  6. #646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Jorgo - bo DTR-ka jest od pierwszej wersji EKO PLUSa, który miał właśnie taką pojemność wodną. Potem się to zmieniało jeszcze ze 2 razy i obecnie kocioł ma coś koło 50 litrów, nawet nie wiem, czy te 57-58 litrów to prawidłowa wartość. Pisał o tym Zawijan swego czasu(być może w innym temacie)..

  7. #647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Hm...... ale mogli by zmienić...

  8. #648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFAL Z PIŁY

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    pila
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    21

    Domyślnie

    WITAM . OTRZYMALES KOCIOL Z NUMEREM SERYJNYM 35 I MASZ RUSZT Z WKŁADEM ŻELIWNYM , A JA MAM KOCIOL Z NUMEREM 59 CZYLI NOWSZY I MAM ZWYKLY RUSZT KRATKOWY !!! CZY KTOŚ TO MOŻE WYJAŚNIĆ ?. ONI CHYBA CO TYDZIEŃ WYPUSZCZAJĄ PIECE Z INNYM ROZWIĄZANIEM.

  9. #649

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFAL Z PIŁY Zobacz post
    WITAM . OTRZYMALES KOCIOL Z NUMEREM SERYJNYM 35 I MASZ RUSZT Z WKŁADEM ŻELIWNYM , A JA MAM KOCIOL Z NUMEREM 59 CZYLI NOWSZY I MAM ZWYKLY RUSZT KRATKOWY !!! CZY KTOŚ TO MOŻE WYJAŚNIĆ ?. ONI CHYBA CO TYDZIEŃ WYPUSZCZAJĄ PIECE Z INNYM ROZWIĄZANIEM.
    Kolego Rafał a można tak trochę mniej chaotycznie ?
    Kto ma kocioł z numerem seryjnym 35 ?
    Jaki jest jego kocioł i jaki jest twój kocioł (16kW czy 25kW) ?
    A kotły z takimi numerami (przynajmniej 16kW) to już dawno zostały wyprodukowane i już dawno stoją u dystrybutorów.
    To nie są bułeczki, że w dniu którym kupujesz masz wyrób z najpóźniej z wczoraj
    Ja o ile dobrze pamiętam to mam kocioł (16kW) z numerem seryjnym 54 wyprodukowany w styczniu który kupiłem w kwietniu. I oryginalnie miał zwykły ruszt żeliwny ale jeszcze u sprzedawcy sprawdziłem to i zażyczyłem sobie wymianę na ruszto-deflektor.

  10. #650
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFAL Z PIŁY

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    pila
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    21

    Domyślnie

    Do woma 4 . Tak masz racje ja mam kociol 16 kw .

  11. #651

    Domyślnie

    Rafał w sprawie tego ruszto-deflektora skontaktuj się z serwisem Ogniwa !
    Myślę, że są w stanie ci pomóc i wysłać ruszto-deflektor

  12. #652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RAFAL Z PIŁY

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    pila
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzięki za porade , tak zrobie . Pozdrawiam.

  13. #653

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Witam,ok więc jak wyliczyć 130m2 powierzchni grzewczej parter,do tego piwnica z gabinetem 30m2(wys.2.30m) pozostałe piwnice ok 70m2 użytkowe(ale będa tam max 3 grzejniki),kotłownia itd. (wys.2,20m) -dotyczy domu z cegły(70lata) mur 55cm,nieocieplony z zewnątrz,stara stolarka.
    I teraz wychodzi że piec powinien być ok 20-23KW,biorąc pod uwagę fakt obawy przed przewymiarowaniem kotła o jakim piszecie jaka powinien mieć moc 16KW czy 25KW?Latem zapotrzebowanie na wodę mam żadne bo to firma i pracują tu 3 osoby więc taniej będzie tak jak mam teraz elektrycznie.
    Prosze o rady.
    Dzięki
    Proszę o pomoc!!

  14. #654

    Domyślnie

    @markowsski
    Obawy to były owszem ale przy powierzchni 160-180m2 i do tego w nowym budownictwie.
    A u ciebie jest 230 m2 i do tego stare budownictwo więc raczej przewymiarowanie ci nie grozi.
    A jak masz trzy kaloryfery na 70 m2 to daj przynajmniej takie które dadzą odpowiednią moc na tą powierzchnię.
    Bo co z tego jak kocioł wyrobi ale kaloryfery nie odbiorą

    Mur 55 cm rany Julek ! Masz te biuro w jakimś starym zamku ???

  15. #655

    Domyślnie

    Cytat Napisał woma4 Zobacz post
    @markowsski
    Obawy to były owszem ale przy powierzchni 160-180m2 i do tego w nowym budownictwie.
    A u ciebie jest 230 m2 i do tego stare budownictwo więc raczej przewymiarowanie ci nie grozi.
    A jak masz trzy kaloryfery na 70 m2 to daj przynajmniej takie które dadzą odpowiednią moc na tą powierzchnię.
    Bo co z tego jak kocioł wyrobi ale kaloryfery nie odbiorą

    Mur 55 cm rany Julek ! Masz te biuro w jakimś starym zamku ???
    He he,no nie w zamku ale taki urok tej budowli,może przesadziłem 55cm ale 45 jest na pewno.
    Rozumiem że 25KW będzie odpowiednim wyborem?Mam już dosyć opalaniem olejem,ten sezon kosztował mnie 12tys zł,przyszły kosztowałby chyba ze 12tys ale Euro

    No to zamawiam 25KW i liczę na to że w tym sezonie zmieszczę się w kosztach 7-8 tys.
    Dzięki że odpisałeś.Będę śledził wątek doktoratu z tego pieca nadal.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez markowsski ; 07-06-2011 o 13:02 Powód: Podziękowania

  16. #656
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    Kol. Markowsski

    Masz chałupę 230 m kw. Grube mury - jak w Malborku. No to liczymy.
    Straty średnie (przez sezon grzewczy) to 100 W/m kw. czyli zapotrzebowanie ok. 23 kW + c.w.u. przyjmijmy 25 kW.

    Kupujesz węgiel workowany marki P. ( nie ważne jak się nazywa, bo tu nie miejsce na kryptoreklamę) o wartości opałowej roboczej ok. 25 MJ/kg.
    Średnia sprawność twojego kociołka to o. 70%.
    Grzejesz przez 5 m-cy w roku czyli 24h * 30 d * 5 m = 3600 h/rok.

    Ponieważ z rozkładu normalnego wynika, że najzimniejszych dni jest tylko trochę, a reszta cieplejsza aż do b. ciepłych więc przyjmijmy (uproszczenie) współczynnik 0,4. To 0,4 * 3600 h/rok to ok. 1500 h pracy na max.

    Twój kociołek na max. mocy 25 kW przy paliwie 25 MJ/kg i sprawności 0,7 spożyje ok. 5 kg/h.
    Czyli w sezonie przeliczonym na 1500 wychodzi ok. 7500 kg czyli 7, 5 Mg/rok.

    1 Mg kosztuje (przyjmijmy w twoim rejonie) np. 900 PLN/Mg. Wydasz zatem ok. 6750 PLN. Zaokrąglając ok. 7.000 PLN.

    ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEE wszędzie przyjmowaliśmy znaczne nadwyżki.
    Śmiem twierdzić, że wydasz ok. 5,5 - 6,0 PLN.

    Jeśli coś z tego, co prorokuję zostanie, to miej gest i przekaż nadwyżkę na 1%-wy odpis przy rozliczaniu PIT 2011,tym co faktycznie są w dołku.

    Chociaż znam i inne powiedzenie:
    Nie czyń innym dobrze, nie będzie ci źle.

    Pozdrawiam - zawijan_2

    P.S. znajdę czas, to podam wszystkim uniwersalny wzorek, który "ukułem", do obliczania zużycia paliwa zależnie od jego wartości opałowej, sprawności przemiany itd.

  17. #657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Jasne.. na worku moge sobie napisać i 45MJ/kg i co?? i nic, udowwodnij mi że tak nie jest z wartoscią opałową wegi jest jak na stacjach paliw, kupujesz 98 a okazuje się ze masz np 78
    78 oktanów ... Bobek ty chyba kupujesz paliwo od ruskich na rynku z bańki po mleku

  18. #658
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    re: Bobek

    Kupujesz np. 2 Mg workowanego - w zaszytych workach z czytelnym nadrukiem, gdzie stoi jak wół, jakie toto ma parametry. Jeśli worki po 25 kg, to masz ich 80.
    Zasypujesz np. 4 do zasobnika. Widzisz, ze jest coś nie tak. Co? Ano choćby to, że na worku nadruk: wilgotność 10 -12%. Popiół 10%. Opałowa np. 25 MJ/kg. RI < 10, a real? spieki jak fix, z worka po otwarciu aż kapie, popiołu z 4 worów multum i łatwo po jego zważeniu wyliczyć, że jest go znacznie więcej, niż wynika z metryki. A np. kilogram świeżo wyciągniętego z worka paliwa po wysuszeniu (2 godz. w temp. 110 st.C) zamienia się w 0,8 kg i ... wszystko jasne.
    Dowód masz jak na dłoni. Ponad 70 zaszytych fabrycznie worków paliwa z logo producenta i resztą danych. Reklamujesz u dostawcy i to na niego spada obowiązek udowodnienia, że wszystko jest OK.
    W sytuacji paliwa workowanego przez dużego producenta małe jest prawdopodobieństwo, że oszwabi cię niczym geszefciarz z Zadupkowa Górnego handlujący wszystkim po trochu, a mającym zużycie wody (odczyt z licznika) takie jak różnica pomiędzy wartością sprzedaną, a kupioną w kopalni.
    W ostateczności, przy workowanym pozostaje sąd. I 100% wygranej.
    Jest to więc nieco inaczej, niż z lanym do baku świństwem, bo silnik wymiotuje niczym po e-coli: za czas jakiś dopiero.

    Pozdrawiam serdecznie zawijan_2

    p.s. Z nudów spłodziłem dwa fajne i przydatne dla użytkowników wykresy do określania jednostkowego zużycia paliwa oraz ...
    Ci co mają ciepłomierze i troszkę chęci dużo mogą zyskać.
    Ponieważ Jacek (Zawijan) zajmuje się administrowaniem bloga www.zawijan.wordpress.com zatem na nim spocznie trud umieszczenia tego na naszej stronce.
    Lada dzień.

    Pozdrawiam

  19. #659
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młodypalacz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    58

    Domyślnie

    A czy badania eksploatacyjne są jeszcze kontynuowane? Dawno nie było wyników

  20. #660
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    "A czy badania eksploatacyjne są jeszcze kontynuowane? Dawno nie było wyników"

    OCZYWIŚCIE, ŻE SĄ.
    Tyle, że prócz tej zabawy są jeszcze inne roboty do zrobienia.

    A tak swoją drogą Panowie Szanowni: wskażcie mi jakąkolwiek inną instytucję, która dzieli się z Wami swoją wiedzą, umiejętnościami, służy Wam radą i ew. pomocą.

    Pozdrawiam Wszystkich serdecznie zawijan_2

Strona 33 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony