dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie garaż blaszany - kiedy malować?

    Witam.
    2 lata temu postawiłem na działce garaż blaszany pokryty blachą trapezowatą, ocynkowaną. Czy takie garaże należny malować? Jeśli tak t po jakim czasie i jaką farbą?

  2. #2

    Domyślnie

    Takich garaży w ogóle nie trzeba malować. Ocynk bez problemu wytrzymuje kilkadziesiąt lat nawet w trudnych warunkach.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdaje się, ze cynk nie rdzewieje. A malowanie ma właśnie za zadanie chronić przed rdzą. Więc gdzie tu sens, no chyba że dla ozdoby można pomalować na ... różowo.
    Ostatnio edytowane przez Gate ; 28-03-2011 o 13:54 Powód: błąd literowy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fidley Zobacz post
    Witam.
    2 lata temu postawiłem na działce garaż blaszany pokryty blachą trapezowatą, ocynkowaną. Czy takie garaże należny malować? Jeśli tak t po jakim czasie i jaką farbą?
    Nie ma problemu żeby pomalować blachę ocynkowaną np. jeżeli chcesz zmienić jego kolor. Tak jak pisali poprzednicy cynkowanie dobrze chroni blachę przed korozją. Jeżeli jednak chcesz pomalować garaż, musisz pamiętać o tym, że należy zastosować podkład na ocynk, gdyż inaczej żadna farba nie będzie się tego trzymać.

  5. #5

    Domyślnie

    dokładnie jak powiedział bind należy użyć podkladu na ocynkowana blachę inaczej pierwsza lepsza farba nawet taka na rdze złuszczy Ci się jak dostanie slońca.
    Wracając do blach ocynkowanych - konia z rzędem który mi pokaże 10/100 takich garaży które stoją 2lata i ten piękny ocynk nie zardzewiał. Garaz , gospodarczy z takiego materiału który postoi dług będzie kosztować dużo bo użyto odpowiedniej blachy nie takiej co p roku rdzewieje...

  6. #6

    Domyślnie

    mój ma już trzy latka a rdzy na ocynku nie ma (a to zwykły blaszak za 1,5tzł, 3x5m), tzn. ma w jednym miejscu: wewnątrz przy ścianie stał stół, na nim sól w jakimś pojemniku, pojemnik się przewrócił, zasłonięte to było i polezało sobie tak dłuzszy czas (moze i kilka miesięcy), a ze wilgotnośc w blaszakach zawsze ejst niekiepska to ruda w tym miejscu łądnie wylazła, z pięknymi wykwitami solnymi, poza tym ocynk cały, czysty, nieskorodowany, czego oczywiście nie da się powiedzieć o elementach konstrukcji ze stali pomalowanej podkładówką, tam rdzawe naloty pojawiły się bardzo szybko i wymagałoby to konserwacji ale czasu nie mam na takie pierdoły
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:39

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie stał dwa lata i jak nowy - teraz kumpel kupił i chwali że hejjj

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko zależy od blachy i cynkowni. Jeżeli dobrze wykąpią blachę to dwa lata dla niej to pestka. Jak się nie postarają to i po miesiącu może zardzewieć.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ocynk blachę zabezpiecza, a farba przedłuża jeszcze tą żywotność.
    Wystarczy sobie wejsc na stronę cynkowni, zeby zobaczyć jaką dają gwarancję na wyroby cynkowane, a jaką na wyroby cynkowane i pomalowane proszkowo.

    po 2 latach ocynk "matowieje" i wtedy jest go łatwiej pomalować, nowego malować nie da rady za bardzo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony