dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Jaka grubość izolacji dachu ?

    Witam, jaką najlepiej zastosować grubość izolacji z wełny, w projekcie mam 15 + 5 cm, ale zastanawiam się czy nie dać 18 + 5 ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19032011063.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	48621  

  2. #2

    Domyślnie

    Między krokwie daj tak aby się zrównało czyli u Ciebie 18 a nad ja bym dał z 10 cm. Ja u siebie planuję na gotowo dać 30 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Między krokwie daj 15 cm ( pamiętaj zachowaj szcelinę , tak aby wełna nie dotykała membrany ) , jezeli możesz to pod krokwie daj 12-15 cm.
    Prośba do kolegi ,,Rafamixa'' jak nie wie to nich źle nie doradza.

  4. #4

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać najprawdopodobniej membranę wysokoparopszepuszczalną, więc kolega Rafalmix chyba jednak źle nie doradza. Co do grubości - na krokwie daj 10 lub więcej ( 5 cm Ci nie wyeliminuje mostka a i przy układaniu zachowuje się jak "szmata").

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Zastosuj pianę poliuretanową paro przepuszczalną o nazwie SELECTION*500 przy grubości 10 cm współczynnik przenikania U=0.37 a przy gr. 15 cm współczynnik przenikania wynosi U=0,25 a cena 1 m2 na pewno ten produkt będzie bardziej efektywniejszy od wełny

  6. #6

    Domyślnie

    Jak sam widzisz ilu forumowiczów tyle wersji do do grubości ocieplenie między krokwie to faktycznie zależy czy ma być szczelnina wentylacyjna czy nie a druga warstwa tak jak napisał pabloch.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Poczytaj o tym produkcie na stronie internetowej www.pgin.org.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Za pianką poliuretanową specjalnie nie jestem, wg. mnie stosując piankę nie bedzie szeczeliny pozatym w razie jakiś przecieków nie ma szansy demontażu i trudno takowy przeciek wogóle zlokalizować

    Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam kupiona welne rockwool 18cm miedzy krokwie , a na przekladke rockton w plycie 10cm , 0,35 lambda , mam nadzieje ze wystarczy....Szczeliny wentylacyjnej nie zostawiam ze wzgledu na membrane wysokoparoprzepuszczalną.Tak nam doradził fachowiec , a czy to dobre rozwiazanie to się za kilka lat okaze.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    Za pianką poliuretanową specjalnie nie jestem, wg. mnie stosując piankę nie bedzie szeczeliny pozatym w razie jakiś przecieków nie ma szansy demontażu i trudno takowy przeciek wogóle zlokalizować

    Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?
    Nikogo do piany nie można zmusić każdy montuje co woli , Lecz zlokalizowanie przecieku w pianie jest prościej niż w wełnie bo w wełnie woda rozprowadza się po włóknach i jak przeciek wystąpi na szczycie to wodę najpierw zlokalizujesz na samym dole to wtedy musisz wymienić cały odcinek wełny i płyty gipsowej , lecz jak będzie przeciek w pianie to woda przecieknie w pionie i punkt jest szybko do zlokalizowania wystarczy wtedy wymienić dziurawą dachówkę i osuszyć wilgotne miejsce a piana zachowa swoje parametry .

  11. #11

    Domyślnie

    Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?
    Faktycznie należy znaleźć kompromis pomiędzy komfortem użytkowania pomieszczeń na poddaszu a grubością ocieplenia. Podkreślę jednak , że na komfort mieszkania będą miały wpływ rachunki za ogrzewanie i ewentualne problemy z przemarzaniem. Z uwagi, iż przez dach ucieka największa ilość ciepła osobiście dałbym jednak 10 cm.

  12. #12

    Domyślnie grubość piany

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Zastosuj pianę poliuretanową paro przepuszczalną o nazwie SELECTION*500 przy grubości 10 cm współczynnik przenikania U=0.37 a przy gr. 15 cm współczynnik przenikania wynosi U=0,25 a cena 1 m2 na pewno ten produkt będzie bardziej efektywniejszy od wełny
    Czytałam sporo o piance poliuretanowej i to czego się dowiedziałam przekonuje mnie. Mam jednak wątpliwości co do jej grubości. U mnie byłaby "napsikana" bezpośrednio na membranę paraprzepuszczalną ( nie robię pełnego deskowania) i to ponoć jest dobrze. Tylko jaka powinna być jej grubość skoro krokwie będą 18cm? Do tego dochodzi stelaż pod płyty KG, który powinno się zainstalować przed piankowaniem czyli 18cm+ grubość stelażu żeby było na równo a jeszcze sporo osób zaleca pokrycie pianą krokwi. Jak to prawidłowo powinno wyglądać? Czy trzeba wypełnić całą lukę między membraną aż do płyt KG? ( na zdjęciach z realizacji widziałam, że tak robią). Jeśli tak to wyjdzie bardzo gruba warstwa piany, co za tym idzie drogo. Orientacyjnie dzwoniłam do najbliższego wykonawcy i krzyknął mi 80 PLN za 1m2 grubości 10cm Wiem, że można znaleźć taniej ale mimo wszystko jeśli wyjdzie ze 20cm koszty znacznie wzrastają.
    Ostatnio edytowane przez izabelalalka ; 20-03-2011 o 20:08
    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    W opolskim koszt nałożenia piany SELECTION*500 kosztuje 1 m2 - 10 cm = 55zł a 15 cm =75 zł netto lecz 80 zł za 10cm to zdzierstwo .

  14. #14

    Domyślnie

    Mnie również piana nie przekonuje, wręcz nie wyobrażam sobie tego na moim dachu. Wełna jak najbardziej.

    Chyba się zdecyduję na 18 cm między krokwiami i 10 cm poprzecznie, pytanie tylko czy jest potrzebna ta przerwa wentylacyjna pomiędzy membraną a wełną, bo jak zastosuję 18 cm to jej raczej bie będzie ?

  15. #15

    Domyślnie

    Grubość 15cm pianki spełnia wymogi i jest porównywalna z 25cm wełny. Co do palności, to pianka otwartokomórkowa spełnia normę PN-88/C-89297 i jest zakwalifikowana jako wyrób samogasnący.
    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabelalalka Zobacz post
    Grubość 15cm pianki spełnia wymogi i jest porównywalna z 25cm wełny. Co do palności, to pianka otwartokomórkowa spełnia normę PN-88/C-89297 i jest zakwalifikowana jako wyrób samogasnący.

    Samogasnący czyli ... palny - nie ryzykowałbym

  17. #17

    Domyślnie

    Styropian też jest zakwalifikowany jako samogasnący. Jego też nie będziesz stosował?
    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  18. #18

    Domyślnie

    Już zastosowałem domek ocieplony... i ubezpieczony od pożaru

  19. #19

    Domyślnie

    Ponowie pytanie: czy potrzebna jest ta przerwa wentylacyjna pomiędzy membraną a wełną ?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Przerwa jest konieczna przy wełnie jak jej nie zastosujesz to wełna zawilgotnieje i straci wszystkie parametry , piana nie potrzebuje wentylacji .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony