dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malina78

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    1

    Domyślnie Podłogi z deski, deski trójwartstowej czy panele - co wybrać?

    Witam,

    Stoję przed wyborem wykończenia podłogi w domu. Ze względów finansowych (ograniczony budżet na wykończenie domu) zastanawiam się nad położeniem deski trójwarstwowej - rozważam firmy Baltic Wood i Tarkett. Czy możecie coś powiedzieć na termat tych firm jakie macie doświadczenia?
    Zastanawiałem sie też nad podziałem i wykończeniem dołu domu parkietem z litego drewna a górę np w panelach? Jeśli parkiet to czy możecie polecić jakąś firmę? Co do paneli to zastanawiam się nad firmą sensa. - czy możecie coś o niej napisać?

    Z góry dziękuję za pomoc

    Malina

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o parkiet to mogę polecić np. Gotowy parkiet firmy Kopp : http://sklep.podlogi-kopp.pl/d4258_dab_rustykalny.html jest teraz w dobrej cenie : 163,15 zł / m2 ( przy zakupie wraz z montażem)
    Jeżeli chodzi o panele drewniane to :
    Baltic Wood ewentualnie ARBITON , Bardzo dobrej jakości produkty .
    Co do wyboru to raczej sugerowałbym kolory jasne typu : dąb , jesion - są praktyczne ( nawet jak się zarysuje to nie będzie tego tak widać jak na podłogach czerwonych - merbau , jatoba i inne )
    Panele laminowane to : QUICK STEP , Balterio , Arbiton , - są naprawdę godne polecenia .
    Pozdrawiam
    Monter podłóg

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Allfloor

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Dzielnica
    Ursus
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego Pan uwaza ze deska lita jest lepsza od trojwarstwowki. Ponadto malo kto pamieta ze podloge lita da sie polozyc na wyjatkowo mocnym jastrychu. Trojwarstwowka nie ma takich wymagan i np Tarkett Jesion mozna juz kupic w okolicy 110 zł netto za 1m2 [usunięto]. Co do paneli to osobiscie polecam Tarkett lub jakis panel z AC4 z Kronopolu - sa dosc tanie i jak na ich cene trwałe.
    Ostatnio edytowane przez Allfloor ; 22-04-2011 o 16:53

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allfloor Zobacz post
    Nie wiem dlaczego Pan uwaza ze deska lita jest lepsza od trojwarstwowki. Ponadto malo kto pamieta ze podloge lita da sie polozyc na wyjatkowo mocnym jastrychu. Trojwarstwowka nie ma takich wymagan i np Tarkett Jesion mozna juz kupic w okolicy 110 zł netto za 1m2 [usunięto]. Co do paneli to osobiscie polecam Tarkett lub jakis panel z AC4 z Kronopolu - sa dosc tanie i jak na ich cene trwałe.
    Akurat krono nie są panelami super jakości godnymi polecenia ( cena idzie za jakością ) jest dużo lepszych firm godnych polecenia ( pisałem o tym wcześniej ).
    Monter podłóg

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Allfloor

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Dzielnica
    Ursus
    Posty
    18

    Domyślnie

    Za odpowiednio wieksze pieniadze

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allfloor Zobacz post
    Nie wiem dlaczego Pan uwaza ze deska lita jest lepsza od trojwarstwowki. Ponadto malo kto pamieta ze podloge lita da sie polozyc na wyjatkowo mocnym jastrychu. Trojwarstwowka nie ma takich wymagan i np Tarkett Jesion mozna juz kupic w okolicy 110 zł netto za 1m2 [usunięto]. Co do paneli to osobiscie polecam Tarkett lub jakis panel z AC4 z Kronopolu - sa dosc tanie i jak na ich cene trwałe.
    Każdy rodzaj podłogi ma swoje walory zarówno cenowe jak i użytkowe. I tu podpowiedż jest bardzo prosta, że ze względu na aktualny brak funduszy należy położyć podłogę z najtańszych paneli lub z wykładziny. Po paru latach kiedy pytający odbije się finansowo, będzie mógł bez większych barier psycho-technicznych wymienić podłogę zgodnie ze swoimi możliwościami.
    Wówczas będzie mógł zapytać o subtelności podłogowe związane z dopasowaniem klasy podłogi do klasy wyposażenia mieszkania dalej, dobrać barwę czy jej odcień do docelowego wystroju wnętrza.
    Zapewnić sobie akustykę odpowiednią dla solidnie wykonanej podłogi, wybrać odcień powłoki powierzchniowej czy też subtelność najmniej znana zwiazana z ciepłochłonnością określaną mianem "ciepła dotyku".
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, iż wielu moich klientów decyduję się na konkretny wybór podłogi po kilku wizytach w salonie, dodatkowo rozłożonych w czasie. Pozdrawiam.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ania_marcin
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Osowiec
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy możecie się wypowiedzieć na temat jakości drewna, które sprzedaje firma Świat Podłóg - Fertig deska 14mm
    Dodam tylko, że w całym domu jest podłogówka i wylewka anhydrytowa. Deska będzie klejona do podłoża.
    Czy to się sprawdzi??
    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_marcin Zobacz post
    Fertig deska 14mm
    Mercedes za rozsądną kaskę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony