dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie biała mozaika pod prysznicem - czy się sprawdzi?

    Czy biała mozaika pod prysznicem to dobry pomysł? Właściwie z białej mozaiki ma byc tylko jedna ścianka, pozostałe + podłoga czarne. Dodam, ze w białej ściance ma byc wnęka-półka na szampon, mydło. Czy będzie problem z utrzymaniem białych fug w czystości? Ewentualnie jaką fugę zastosować, moze jest coś białego, co dobrze się czyści i po roku nie stanie się żółto-brazowe?
    Tylko tu i teraz.

  2. #2

    Domyślnie

    podnoszę
    Tylko tu i teraz.

  3. #3

    Domyślnie

    asizo za jakieś pół roku dokładnie powiem , czy biała mozaika daje w kość.
    Jak na razie użytkuję 2 miesiące i jest ok - mam cały brodzik i całą większą ścianę oraz paski szerokości 30 cm w dwóch bocznych ścianach prysznica z białej mozaiki ryflowanej - paradyż My Way viola - mozaika jednak nie jest jednolita, ma takie cieniutki żyłki fioletowe, ale na biały tyle.

    To co mogę szczególnie polecić to fuga epoksydowa - niestety nie każdy potrafi ją położyć i jeśli ktoś nie potrafi to jak się przyjrzeć to widać nierówności - których oczywiście z daleka nie widać. Ze zwykłą fugą nie ma takich problemów, ale wszyscy odradzali mi zwykła fugę w brodziku.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki MadzialenkaT, chyba jednak nie doczekam się Twojej relacji za pół roku, bo muszę zaczynać robić łazienkę już za chwilę. Ale dzięki za info o tej fudze epoksydowej.
    Tylko tu i teraz.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj mozaiki położysz.
    Określenie mozaika , to szerokie pojęcie. Mozaika może być : ceramiczna glazurowana, terakotowa, szklana,gresowa, stalowa, kamienna, drewniana ( tu i w stalowej nie znajdziesz białej) a nawet kompozytowa.
    Każda z nich inaczej się utrzymuje w czystości.
    Najlepsze w łatwym utrzymaniu czystości są mozaiki szklane np typu vitro.
    W ich przypadku w zasadzie nie masz wyboru co do fugi ( chociaż są już podobno zamienniki), musisz użyć fugi epoksydowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj mozaiki położysz.
    Określenie mozaika , to szerokie pojęcie. Mozaika może być : ceramiczna glazurowana, terakotowa, szklana,gresowa, stalowa, kamienna, drewniana ( tu i w stalowej nie znajdziesz białej) a nawet kompozytowa.
    Każda z nich inaczej się utrzymuje w czystości.
    Najlepsze w łatwym utrzymaniu czystości są mozaiki szklane np typu vitro.
    W ich przypadku w zasadzie nie masz wyboru co do fugi ( chociaż są już podobno zamienniki), musisz użyć fugi epoksydowej.
    Ma byc ceramiczna glazurowana, najzwyklejsza. Paradyż Altea Bianco.
    Tylko tu i teraz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Ma byc ceramiczna glazurowana, najzwyklejsza. Paradyż Altea Bianco.
    Altea bianco jest gresem szkliwionym.
    Bydzie git - chyba , że masz diamentowe stopy

    Jeśli fuga ma być biała , to najlepiej epoksydowa, jeśli w innym kolorze i tańsza, to weź np. Sopro "perle" o podwyższonej retencji.

    PS Biały epoksyd też się brudzi , jest dosyć twardy i szorstki, trochę łatwiej się go czyści.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 23-03-2011 o 15:41

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wojtek
    Stóp diamentowych nie mam, ale mozaika i tak będzie tylko na jednej ściance. Na podłodze i pozostałych 2 ścianach mają być czarne płytki.
    Tylko tu i teraz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Altea bianco jest gresem szkliwionym.
    Bydzie git - chyba , że masz diamentowe stopy

    Jeśli fuga ma być biała , to najlepiej epoksydowa, jeśli w innym kolorze i tańsza, to weź np. Sopro "perle" o podwyższonej retencji.

    PS Biały epoksyd też się brudzi , jest dosyć twardy i szorstki, trochę łatwiej się go czyści.
    Diamentowych stóp raczej nikt nie ma, ale znajomi czasem psa tam kąpią i pazury jakies tam lekkie ślady porobiły.

    Ale nie pytajcie mnie czemu wogóle tam psa wsadzają

  10. #10

    Domyślnie

    ja bardziej się obawiałabym tych czarnych płytek. Moim zdaniem z nimi możesz miec problem , bedą widoczne zacieki i osad z kamienia. Ja w czasie budowy miałam podobny problem wneka prysznicowa ma być wyłożona płytkami w kolorze ciemny braz czy w kremowym. w końcu wybrałam kremowe płytki i oczywiści efuge epoksydową i wszytko jest ok. (używana od 1,5 roku)

  11. #11

    Domyślnie

    Też uważam, że ciemne płytki pod prysznicem to nienajlepszy pomysł. Moja kuzynka ma kilka ciemnych płytek pod prysznicem i po pewnym czasie bardzo zaczął osadzać się na nich kamień. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Za to na kremowych płytkach w ogóle nie widać osadu.

    Moim zdaniem w miejscach "mokrych" lepiej kłaść jasne płytki.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    Faktem jest że na ciemnej glazurze kamień jest dużo bardziej widoczny niż na jasnych płytkach, ale ja mam część płytek pod prysznicem granatowych i wystarczy je raz na dwa tygodnie umyć szorstką gąbką i cifem i w sumie problemu większego z kamieniem nie ma.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Glazura Królewska Zobacz post
    W przypadku jasnych płytek nie będziesz miała problemu z utrzymaniem ich w czystości. Zdecydowanie trudniej utrzymać w czystości ciemną glazurę ze względu na to, że o wiele szybciej widoczny jest kamień czy osad, który może pojawić się po zastosowaniu niewłaściwego specyfiku.
    Te moje ciemne płytki bardzo dobrze się czyszczą i nie widać na nich smug. Jest to gres lappato, ma takie mazaje (jakby rozlana woda) - robiłam różne testy. Moim zdaniem będzie bardzo łatwy w utrzymaniu.
    Czarnych gładkich płytek bym nigdy nie położyła - widziałam takie i wiem, ze są koszmarne w czyszczeniu.
    Tylko tu i teraz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony