dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie drewniana podstawa pod wkład kominkowy... jak to wykorzystać, nadmurować?

    witam,
    może dziwny temat, ale starałem się trochę przybliżyć zanim każdy napisze, że upadłem na głowę... otóż fachowiec, który stawiał mi drewniany domek wymyślił, że zrobi podstawę pod wkład kominkowy z drewna... wygląda ładnie, ale poza tym, to kompletna porażka technologiczna, jeśli tak to można ująć. Z racji wyglądu, zastanawiam się, czy nie można na stojak położyć płyty osb i wylać tak z 5cm? ew. co mi bardziej by pasowało, wymurować na to warstwę z ytonga. Pytam tu raczej wyłącznie o podstawę wkładu, ad reszty doczytałem i jakoś pojmuję temat.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wkład kominka.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	75066  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Zaraz tu wpadnie bulterier o wdzięcznej nazwie M. i Cię opiórkuje
    wzdłuż i wszerz. A że nic więcej i tak Ci nie powie , to powiem Ci tak.

    Podstawa jak najbardziej nadaje się do kominka (), ale zabawa , by zrobić
    to prawidłowo , będzie droższa od postawienia dwóch "emek" i płyty
    betonowej . Zrób sobie z tego ławkę dla teściowej ,albo spal w planowanym
    kominku. Jeszcze większy problem widać w tle. Te płyty OSB , wyizolowane
    wełną ,mogą spowodować ,że M. zasłabnie () Jeśli muszą tam być ,pomiędzy
    nimi a kominkiem musi pojawić się 10 cm ceramiki (mur z cegły , suporeksu) +
    10 cm izolacji ( płyta KW, wełna ).

    Co zrobiłeś z majstrem , który tak fantazyjnie zaczął kominek ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Fajny patent... Pozwolisz że zamieszczone zdjęcie dodam do kolekcji " Ciekawe pomysły " ?? Widziałem już : belki w kominku , drewnianą podłogę pod kominkiem , czopuch z desek podłogowych przybity do.. drewnianego stropu. wkład WODNY w który palono bez wody .Podstawy pod wkład wykonanej z drewna jeszcze dotychczas nie widziałem

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź
    co do fachowca... dwa lata stawiał domek, cud, że wyegzekwowałem skończenie w kwocie zaliczek... w sumie z domku jestem zadowolony, ale patenty typu okiennice zamykane na śruby ( na wylot przez okno), wełna na deski bez żadnych folii i na to osb... różne cuda były, ale ogólnie hitem jest kominek. Wykonawca jeszcze do mnie wyskoczył na koniec, że on przecież robi domki a nie kominki i zawsze tak robił i nic się nie działo.... ja jak się na czymś nie znam to nie robię a miewam jeszcze żalu że ktoś mi coś " kazał" robić... no ale takie życie.
    Najgorsze jest właśnie to, że choćby chcieć zlecić wszystko komuś to i tak trzeba stać i pilnować... czyli lepiej robić samemu...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    No tak , ale nie można rzeźnikowi zlecać wykonania butów...

  6. #6

    Domyślnie

    Jak wspomniałem, po wyizolowaniu wydaje mi się, że by się nadało, ale faktycznie, robota głupiego... generalnie już nie mam siły na robienie tego od nowa, próbuję się uwinąć tak, żeby tylko można grzać i kończyć boazerię w zimie....

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze jedno - co to jest płyta KW?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Jak będziesz coś kombinować , wklejaj foty na bieżąco .
    Z drewnem nie ma żartów.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-blue Zobacz post
    jeszcze jedno - co to jest płyta KW?

    krzemianowo wapniowa - płyta izolacyjna

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki, ma to jakąś nazwę handlowo zwyczajową? mam na myśli np castoramę, czy ktokolwiek będzie wiedział co to?
    Ostatnio edytowane przez m-blue ; 17-09-2011 o 20:30

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-blue Zobacz post
    dzięki, ma to jakąś nazwę handlowo zwyczajową?

    właśnie taką...

  12. #12

    Domyślnie

    pytam, bo dwa dni temu byłem w castoramie pytałem właśnie o coś takiego, nie wiedząc że takowy wynalazek jest.. nic.
    Dzisiaj rano byłem w sklepie, który ma tylko kominki, wkłady i akcesoria - tylko ytong ew. szary zamiennik, podobnie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Niestety są takie "sklepy" .. wczoraj handlowali butami dziś kominkami..

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    M-blue, Eniu napisał Ci jak ma wyglądać bezpieczna zabudowa tylnej ściany kominka w drewnianym domu. Zrobisz każdą inną - będzie to zrobione źle i nie zgodnie ze sztuką budowlaną oraz będzie stanowiło realne zagrożenie.
    Dawniej robiono jak najbardziej zarówno drewniane kominy jak i drewniane podstawy pod wszelkie piece ... ale czasy tego typu wiejskich chałup już minęły tak w połowie XIX-go wieku (uwłaszczenie chłopstwa )
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15

    Domyślnie

    Forest - mnie chodzi tylko o podstawę, cały tył itp mam wyizolowany wełną z alu - firerock, pokjeone taśmą itp. teraz się zastanawiam nad wyizolowaniem tej nieszczęsnej podstawy. Co do komina to jest systemowy, więc sam w sobie dość dobrze wyzolowany, ale oczywiście też wkoło wyłożony firerockiem.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-blue Zobacz post
    Forest - mnie chodzi tylko o podstawę, cały tył itp mam wyizolowany wełną z alu - firerock, pokjeone taśmą itp. teraz się zastanawiam nad wyizolowaniem tej nieszczęsnej podstawy. Co do komina to jest systemowy, więc sam w sobie dość dobrze wyzolowany, ale oczywiście też wkoło wyłożony firerockiem.

    Gościu ! Ty nie kumasz czaczy ??!!

    Tą wełną z pazłotkiem to możesz trumnę teściowej wyłożyć,
    a nie odizolować OSB od wkładu . Albo zaczniesz czytać
    ze zrozumieniem to co do Ciebie piszemy , albo startuj od
    razu na forum pogrzebowe !

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Gościu ! Ty nie kumasz czaczy ??!!

    Tą wełną z pazłotkiem to możesz trumnę teściowej wyłożyć,
    a nie odizolować OSB od wkładu . Albo zaczniesz czytać
    ze zrozumieniem to co do Ciebie piszemy , albo startuj od
    razu na forum pogrzebowe !
    Albo ubezpiecz chałupkę na wysoką kwotę to może jeszcze coś zarobisz !Tylko weź opcję od pożaru a nie od zalania .

  18. #18

    Domyślnie

    Ok, teraz dotarło dzięki za wyrozumiałość... nie było mowy o reszcie poza podstawą, stąd przyjąłem, że o to chodzi, nie pomyślałem nawet że super konstrukcja ze ścian też jest licha... co do ubezpieczenia, to od pożaru jest

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie licz na to ... ubezpieczyciel zawsze może w razie rażących błędów budowlanych "wypiąć się" na ubezpieczonego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20

    Domyślnie

    ubezpieczenie miałem / mam raczej na wypadek innych zdarzeń niż kominka po to siedzę tu, żeby było dobrze. może pod koniec tygodnia uda mi się zlokalizować płyty w normalnej cenie, bo u mnie w casto są po 90zł / szt
    swoją drogą jeśli mogę się jakoś zrewanżować za pomoc to służę info w temacie automatyki i alarmówki itp.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony