dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sufitk z plytk GK

    Nie wiem czy w dobrym miejscu, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

    Sprawa wygląda tak, w garażu (wolno stojącym) mam sufit w płyt GK. Jakiś mądry pracownik przed zimą zasłonił mi kratkę wentylacyjną kartonami. Jako że rzadko tam bywam nie zwróciłem uwagi na to.
    Dziś zabrałem się za zrobienie drobnego porządku, na ścianach i suficie zobaczyłem czarne plamy zapewne powstały z wilgoci bo w garażu nie było dobrej wentylacji.
    Ze ścian bardzo łatwo usuwa się te czarne plamy szczotką drucianą, natomiast na suficie już tak lekko nie jest.

    Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na usunięcie farby z płyty GK?Może jakieś płyny, rozpuszczalniki.
    Osobiście udało mi się gdzieniegdzie zeskrobać ją szpachelką, pod farbą płyta jest czyściutka.

  2. #2

    Domyślnie

    Farby? A jestes pewny, że to nie grzyb?

  3. #3

    Domyślnie

    tzn. może i to czarne to grzyb albo pleśń. Jednak jest to tylko powierzchniowe. Jak lekko potarłem szpachelką i zeskrobałem to coś czarnego (razem z farbą) to pod spodem płyta była czysta. To samo ma się ze ścianą, jak zeskrobię farbę tynk jest czyściutki.
    Tak że muszę usunąć farbę z płyty GK ale nie wiem czym....skrobanie szpachelką odpada bo będzie to trwało i trwało

  4. #4

    Domyślnie

    niestety inaczej sie nie da albo jedziesz ze zrywaniem osobno, albo srodek na grzybka , unigrunt i malowanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to że chciałbym zerwać tą farbę....tylko robiąc to szpachelką uszkadzam płytę. Dla tego właśnie interesuje mnie czy jest jakiś płyn który spowoduje że farba sama odpadnie lub sprawi że farba będzie bardzo łatwo odchodzić ?

  6. #6

    Domyślnie

    Nitro i do dzieła !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony