dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie Montaż warstwowy drzwi wejściowych ???

    Zdecydowałem się na montaż warstwowy stolarki okiennej z użyciem folii Tremco Illbruck. Czy drzwi wejściowe również montuje się w tym systemie? Zamówiliśmy drzwi wejściowe stalowe Hormanna, ale jej przedstawiciel nigdy nie montował drzwi w systemie warstwowym. Czy ktoś z Was montował w ten sposób drzwi? Jakieś wskazówki?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Zdecydowałem się na montaż warstwowy stolarki okiennej z użyciem folii Tremco Illbruck. Czy drzwi wejściowe również montuje się w tym systemie? Zamówiliśmy drzwi wejściowe stalowe Hormanna, ale jej przedstawiciel nigdy nie montował drzwi w systemie warstwowym. Czy ktoś z Was montował w ten sposób drzwi? Jakieś wskazówki?
    Podstawowa wskazówką jest instrukcja montażu, która powinna być OBOWIĄZKOWO przez producenta dołaczona do każdej sztuki drzwi (o ile sam ich nie montuje). Jeśli chcesz odstąpić od instrukcji - uzgodnij to z producentem. pzdr

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Po krótkim szkoleniu jednych monterów przez drugich Ci od drzwi pod nadzorem tych od okien zamontowali nam drzwi wejściowe z użyciem folii paroprzepuszczalnych i paroszczelnych Tremco illbrucka. Czyli można i się da

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Po krótkim szkoleniu jednych monterów przez drugich Ci od drzwi pod nadzorem tych od okien zamontowali nam drzwi wejściowe z użyciem folii paroprzepuszczalnych i paroszczelnych Tremco illbrucka. Czyli można i się da
    Jakie kupiłeś drzwi ( stalowe, drewniane czy pcv )? Sam mam ścianę 3 warstwową i też mam dylemat jakie wybrać.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Drzwi stalowe firmy Hörmann Renodoor light 75 są aktualnie w promocji. Ścianę mam dwuwarstwową (Praefa+styropian).

  6. #6

    Domyślnie

    Dareckyy, kłaniam się u Ciebe w wątku,
    Powiedz, jak masz rozwiązany ten montaż od strony zewnętrznej. Ja mam folię paroszczelna od wewnątrz. Po drugiej stronie ma być paroprzepuszczalna. Powiedz dokładnie jak to u Ciebie zrobili. Chodzi mi o to jak ta folia zachowuje się przy tynkowanu, czy udaje się jej nie zapaćkać. Będę wdzięczna.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Dareckyy, kłaniam się u Ciebe w wątku,
    Powiedz, jak masz rozwiązany ten montaż od strony zewnętrznej. Ja mam folię paroszczelna od wewnątrz. Po drugiej stronie ma być paroprzepuszczalna. Powiedz dokładnie jak to u Ciebie zrobili. Chodzi mi o to jak ta folia zachowuje się przy tynkowanu, czy udaje się jej nie zapaćkać. Będę wdzięczna.
    No, ale ją przeciez należy "zapaćkać" - to nie jest element ozdobny widoczny po otynkowaniu... A czy tej folii paroszczelnej Ci nie "zapaćkali"?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Od zewnątrz na folię paroprzepuszczalną najpierw przyklejony jest styropian, a potem dopiero tynk https://picasaweb.google.com/darek.c...10672827530274

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    No, ale ją przeciez należy "zapaćkać" - to nie jest element ozdobny widoczny po otynkowaniu... A czy tej folii paroszczelnej Ci nie "zapaćkali"?
    Heeejo,
    A czy klej i tynk są paroprzepuszczalne?
    Rozumiem, że jeśli daje się tę gąbeczkę od Illbrucka, która jest paroprzepuszczalna, to chyba, powinna być nie zapaćkana.
    Co innego w środku: tynk na folii paroszczelnej nie zaszkodzi jej paroszczelności. Dobrze myślę?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony